• <

Nowy termin mistrzostw Europy klasy Finn

sons

20.05.2020 11:42 Źródło: PZŻ

Partnerzy portalu

Nowy termin mistrzostw Europy klasy Finn - GospodarkaMorska.pl

Mistrzostwa Europy w klasie Finn przełożone! Nowa data regat to 30 sierpnia – 6 września 2020 roku. Miejsce pozostaje bez mian, gospodarzem mistrzostw będzie miasto Gdynia.

Pierwotnie regaty miały odbyć się w dniach 3-11 lipca. Po konsultacjach z udziałem władz Polskiego Związku Żeglarskiego, Polskiego Stowarzyszenia Regatowego Klasy Finn, Międzynarodowego Stowarzyszenia Klasy Finn oraz władz miasta Gdyni zadecydowano, że w obecnej sytuacji epidemiologicznej bezpieczniej będzie znaleźć nowy termin. Z tym nie było problemu, bo w dniach 30.08-6.09 2020 roku w kalendarzu były zaplanowane mistrzostwa Europy Masters klasy Finn. Obie imprezy zostaną zatem połączone.

- Cieszę się, że mistrzostwa Europy nie zostały odwołane, a po prostu przeniesione. Mam nadzieję, że do tego czasu sytuacja się ustabilizuje, zagrożenie epidemiologiczne minie i będzie można bezpiecznie zorganizować regaty. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Połączenie dwóch imprez sprawi, że to będzie duże święto rodziny klasy Finn, a regaty będą jeszcze bardziej atrakcyjne – mówi Tomasz Chamera, prezes PZŻ.

- To odważna i chyba jedyna możliwa decyzja. Wiele jest wciąż informacji niepewnych i nie wiadomo jak sytuacja się dalej potoczy. Przełożenie regat to rozwiązanie kompromisowe, godzące aspekt sportowy i organizacyjny, aczkolwiek organizacja całego przedsięwzięcia na pewno będzie dużo trudniejsza. Na akwenie ścigać się będą seniorzy, młodzieżowcy i mastersi. Spodziewamy się wielu zawodników, już dzisiaj dostaję sporo zapytań z zagranicy. Przyjęte rozwiązanie nie jest idealne, ale na pewno realne do zorganizowania i adekwatne do obecnej sytuacji – mówi Bogusław Nowakowski, prezes Polskiego Stowarzyszenia Regatowego Klasy Finn.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.