• <

Młodzi żeglarze na start. Rusza Livolo Super Puchar Gdyni

ew

22.07.2019 11:51 Źródło: gdynia.pl
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Młodzi żeglarze na start. Rusza Livolo Super Puchar Gdyni
Młodzi żeglarze na start. Rusza Livolo Super Puchar Gdyni - GospodarkaMorska.pl

Taka kooperacja musi zakończyć się sukcesem! Gdyńskie Centrum Sportu wspólnie z Yacht Klubem Polskim Gdynia, Uczniowskim Klubem Żeglarskim OPTI CWM oraz Yacht Klubem Stal Gdynia startują z Livolo Super Pucharem Gdyni - cyklem trzech zawodów w klasie Optimist dla grupy B. Pierwsze regaty już od 25 do 27 lipca. Na najlepszego uczestnika całego cyklu czeka certyfikowana łódka regatowa.

Livolo Super Puchar Gdyni ma być powiewem świeżości, który ma nowo zdefiniuje pojęcie regat młodzieżowych.

– Od dawna chcieliśmy, aby w naszym mieście powstała impreza, która zelektryzuje najmłodszych żeglarzy z całej Polski – zauważa Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu. I dodaje: – Cieszymy się, że zamiast jednorazowej przygody udało się stworzyć cały cykl, co może tylko pozytywnie wpłynąć na atrakcyjność oraz zainteresowanie regatami. Będzie to pierwsze tego typu wydarzenie w gdyńskim porcie jachtowym, dlatego już odliczamy dni do startu.

Na starcie zobaczymy zawodników ścigających się na Optimistach grupy B. Wspomniana klasa dzieli się w Polsce na dwie grupy: A i B. Tę drugą można porównać edukacji w klasach I-III szkoły podstawowej. Oznacza to, że w jednoosobowych łódkach zobaczymy najmłodszych adeptów sztuki żeglarskiej.

– Przez parę lat jeżdżenia z moim dzieckiem na regaty zobaczyłem jak wyglądają one od środka. Organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik i za to im chwała. Zawsze jednak brakowało mi tej wisienki na torcie, czegoś ekstra, o czym dzieciaki będą pamiętać do końca życia. To chcemy im dać – zaznacza Jakub Wyrębski z ramienia firmy Livolo, oficjalnego sponsora cyklu.

Premiera zmagań już od 25 do 27 lipca w ramach Pucharu Trenerów. Za jego organizacje odpowiedzialny jest Yacht Klub Polski Gdynia, pod którego egidą rozegrany zostanie Livolo Super Puchar Gdyni.

Kolejne odsłony cyklu zaplanowano na początek roku szkolnego. 7 i 8 września żeglarze powalczą w ramach Pucharu Opti, za który odpowiedzialny jest Uczniowski Klub Żeglarski OPTI CWM, a ostatnią rundą zmagań będzie Błękitna Gwiazda Optimista grupy B zaplanowana na 21 i 22 września.

– To wówczas poznamy nazwisko zwycięzcy, do którego trafi główna nagroda pucharu, a więc certyfikowana łódka regatowa klasy Optimist z pełnym osprzętem – mówi Jakub Spera, wicekomandor YK Stal Gdynia.

Do klasyfikacji pucharowej liczone będą wyniki ze wszystkich odbytych regat, zgodnie z zasadami organizacji regat Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist. Wyjątkiem od tej reguły będą regaty kończące cykl, gdzie dla podniesienia atrakcyjności rywalizacji wprowadzono inny współczynnik dla zliczonej punktacji.

Łączna pula nagród wynosi 30 tysięcy złotych.

Źródło:
gdynia.pl
taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 37500,00 $ tona 2,53% 24 wrz
 Cynk 3109,00 $ tona 2,17% 24 wrz
 Aluminium 2905,00 $ tona -1,06% 24 wrz
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.