ew

25.05.2019 19:03 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie ME w żeglarstwie - podwójny sukces Polaków w klasie Laser Radial

ME w żeglarstwie - podwójny sukces Polaków w klasie Laser Radial - GospodarkaMorska.pl

Aleksander Arian (UKS Sailing Team Rzeszów) zdobył złoty, a Marcin Rudawski (MKS Dwójka Warszawa) srebrny medal żeglarskich mistrzostw Europy w nieolimpijskiej klasie Laser Radial, które zakończyły się w sobotę w Porto.

Arian, wicemistrz globu z ubiegłego roku, wygrał sześć z 12 wyścigów.

Na najniższym stopniu podium stanął Brytyjczyk Ben Elvin.

Piąty w klasyfikacji generalnej, a drugi wśród młodzieżowców był Michał Krasodomski (AZS AWFiS Gdańsk), ósmą pozycję zajął Piotr Malinowski (MOS SSW Iława).

Wśród kobiet triumfowała trzecia w ubiegłorocznych mistrzostwach świata oraz igrzyskach w Rio de Janeiro Dunka Anne-Marie Rindom.

Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice) uplasowała się na 15. pozycji, Agata Barwińska (MOS SSW Iława) była 18., 49. lokatę zajęła Anna Brzozowska (CŻ Szczecin), a 75. Wiktoria Gołębiowska (MOS SSW Iława).

W klasie Laser Standard Jakub Rodziewicz (SEJK Pogoń Szczecin) został sklasyfikowany na 30. miejscu, 35. był Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia), a wśród 105 startujących 48. lokatę zajął Tadeusz Kubiak (SEJK Pogoń Szczecin). Zwyciężył Brytyjczyk Lorenzo Brando Chiavarini.