• <

Łódź solarna H2O Limo hitem żeglarskiego sezonu [wideo]

pc, MN

07.09.2016 11:44 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Łódź solarna H2O Limo hitem żeglarskiego sezonu [wideo]

Partnerzy portalu

Łódź solarna H2O Limo hitem żeglarskiego sezonu [wideo] - GospodarkaMorska.pl

Nowoczesna, elegancka i ekologiczna. To pierwsza w Polsce łódź solarna H2O Limo, na której możemy zwiedzać różne miejsca na świecie od strony wody. Taka forma spędzania wolnego czasu staje się coraz bardziej popularna nie tylko wśród miłośników żeglarstwa. Producentem tego katamaranu jest gdańska stocznia Green Dream Boats. O jego sukcesie zadecydowała m.in. zastosowana technologia.

- Na górze mamy panele fotowoltaiczne, które ładują się przez cały czas, zarówno podczas dnia słonecznego, jak i pochmurnego - tłumaczy Monika Skwarek z Green Dream Boats. - Przekierowują one energię do dwóch akumulatorów pod pokładem i w ten sposób gromadzą ją nawet na całą noc - dodaje Skwarek.

Na pokładzie łódki mieści się do 10 osób. Rozwija ona prędkość do 12 km/h dzięki specjalnemu systemowi ładowania energii połączonemu z silnikiem elektrycznym. Oprócz dużej przestrzeni wypoczynkowej, z kanapami i regulowanym stołem, H2O Limo wyposażona jest także w składany daszek (hardtop bimini), ktory z jednej strony świetnie chroni przed słońcem, a z drugiej - stanowi ochronę kokpitu podczas transportu lub dokowania. To rozwiązanie sprawia, że łódź mieści się praktycznie wszędzie.

Najwyższa jakość

Do produkcji katamaranu wykorzystane zostały materiały najwyższej jakości, czego skutkiem jest znaczne obniżenie jego ciężkości. Łódka z pełnym wyposażeniem waży zaledwie 500 kilogramów, co klasyfikuje ją w gronie najlżejszych łodzi tej klasy na świecie. Dodatkowo H2O Limo to jednostka bardzo stabilna, wytrzymała, bezpieczna i ekologiczna.

Bezpieczeństwo i... cisza

Na katamaranie można na przykład spędzić czas z rodziną, zorganizować biznesowe spotkanie lub randkę. Nie zakłóci ich odgłos silnika, ponieważ H2O Limo to łódź o zerowej emisji - nie szkodzi środowisku hałasem, spalinami i ściekami. Dzięki temu można nią pływać nawet w pobliżu rezerwatów przyrody i parków narodowych.

Turystyka dla każdego

Gdańska Stocznia Green Dream Boats nie tylko sprzedaje łodzie solarne Sollinger, ale także organizuje nimi rejsy po Motławie. Z pokładu tego nowoczesnego katamaranu można zwiedzić miasto z poziomu wody. Każdy sternik opowiada pasażerom historię Gdańska, a często zabiera ich także w mało uczęszczane przez turystów zakątki. Taki sposób spędzania wolnego czasu wybiera coraz więcej osób, czego dowodem jest chociażby ostatni sezon.

- W tym roku sezon był udany, jednak plany trochę pokrzyżowała nam pogoda - mówi Skwarek.

Mimo to, łódki solarne nie stały puste. To idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które cenią sobie bezpieczeństwo, ekologię, ciekawy design i niesamowite wrażenia.

Pasja

Green Dream Boats to młoda, dynamicznie rozwijająca się stocznia, założona w Gdańsku przez ludzi z pasją. Powstała na bazie fascynacji nowoczesnymi technologiami, ekologicznymi rozwiązaniami oraz z miłości do jachtów. Doświadczenie i wiedza w zakresie inżynierii, projektowania oraz energii odnawialnej, pozwoliły stworzyć projektantom łódź idealną - "Green Dream", która łączy w sobie niezwykły design, a jednocześnie jest przyjazna dla środowiska naturalnego.

Dane techniczne łodzi:
- 620 cm - długość kadłuba
- 233 cm - szerokość kadłuba
- 45 cm - zanurzenie maksymalne
- 10 - limit załogi
- 14 km/h - prędkość maksymalna
- nieograniczony zasięg podczas słonecznego dnia
- do 18 h zasięg podczas pochmurnego dnia
Źródło: dane producenta

 

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 33875,00 $ tona -0,07% 19 maj
 Cynk 3647,00 $ tona 0,03% 19 maj
 Aluminium 2825,00 $ tona -0,67% 19 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.