• <

Jacht I Love Poland w Orvaldi B8 Race

gm

23.06.2022 08:34

Partnerzy portalu

Jacht I Love Poland w Orvaldi B8 Race - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

W piątek o godz. 19.00 załoga I Love Poland wystartuje w wyścigu Orvaldi B8 Race, który rozpoczyna kilkunastodniowe żeglarskie wydarzenie Lotos Nord Cup Gdańsk 2022.

Trasa prowadzi na północ od Gdańska z ominięciem Helu, a boja zwrotna znajduje się na południe od platformy Lotos Petrobaltic na złożu B8. Po około 120 milach morskich metę jachty przekroczą na Wiśle Śmiałej, na wysokości Yacht Klubu Stoczni Gdańskiej. 

W 2021 roku jacht I Love Poland ustanowił rekord trasy z czasem 10 godzin 26 minut i 46 sekund.

Sternikiem i kapitanem będzie Grzegorz Baranowski, a załoga składa się z młodych żeglarzy, w tym kilku uczestników programów szkoleniowych prowadzonych przy projekcie I Love Poland. Na pozycji trymera grota popłynie też Magdalena Kwaśna – olimpijka z Tokio w klasie Laser Radial.

I Love Poland wystartuje w kategorii Open, a dla załogi ten wyścig to możliwość sprawdzenia się w warunkach nocnych, przetestowania różnych rozwiązań zarówno sprzętowych, jak i ustawień na pozycjach, oraz uczestnictwo w rywalizacji na lokalnych wodach i w polskich zawodach. Start w wyścigu B8 będzie przede wszystkim treningiem przed najważniejszą w tym sezonie imprezą na Bałtyku, którą są regaty Baltic Sea Race.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.