• <
gryfia_70lat

Ukraina. Armia: kolejne straty Rosji na południu, chcemy wypchnąć najeźdźców z Wyspy Węży

gm

23.06.2022 08:39 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Ukraina. Armia: kolejne straty Rosji na południu, chcemy wypchnąć najeźdźców z Wyspy Węży

Partnerzy portalu

Ukraina. Armia: kolejne straty Rosji na południu, chcemy wypchnąć najeźdźców z Wyspy Węży - GospodarkaMorska.pl
Fot. Фотонак - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=62277127

Siły ukraińskie wyeliminowały minionej doby na południu kraju 20 rosyjskich żołnierzy, kilka pojazdów i dwa składy amunicji; trwa operacja mająca na celu wypchnięcie najeźdźców z Wyspy Węży – podała w czwartek agencja Ukrinform, cytując ukraińskie dowództwo operacyjne Południe.

Poprzedniej doby wojska rosyjskie przeprowadziły atak na pozycje ukraińskie na południu Ukrainy z użyciem śmigłowca Ka-52, ale wycofali się pod ciężkim ostrzałem Ukraińców – przekazało dowództwo w sprawozdaniu.

Wojska rosyjskie przeprowadziły również trzy ataki rakietowe na południowe obszary Ukrainy, w tym zmasowany ostrzał Mikołajowa, w którym zniszczona została infrastruktura przemysłowa i cywilna. Zginął jeden cywil, a dwóch odniosło obrażenia – dodano.

Ukraińska obrona przeciwlotnicza zestrzeliła natomiast dwa pociski wystrzelone przez Rosjan w kierunku Odessy. Trwa również operacja mająca na celu „oczyszczenie Wyspy Węży z wojsk najeźdźców”, w ramach której przeprowadzono uderzenie na rosyjski system przeciwlotniczy – podał Ukrinform.

Łącznie w ciągu doby Ukraińcy wyeliminowali na południu 20 rosyjskich żołnierzy, zniszczyli samobieżną haubicę, działko przeciwlotnicze, ciężarówkę, cztery pojazdy silnikowe i dwa składy amunicji w obwodzie chersońskim – przekazała ukraińska agencja.


Partnerzy portalu

Babcock1

Dziękujemy za wysłane grafiki.