• <
BOTA_TECHNIK_MEGA

Gróbarczyk: ruszyły konsultacje planów gospodarowania wodami

Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Gróbarczyk: ruszyły konsultacje planów gospodarowania wodami
Gróbarczyk: ruszyły konsultacje planów gospodarowania wodami - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

ac

11.05.2021 Źródło: PAP

Ruszyły konsultacje społeczne w ramach planów gospodarowania wodami wraz z planami zarządzania ryzykiem powodziowym – poinformował wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.

O rozpoczęciu konsultacji społecznych poinformowano we wtorek na spotkaniu poświęconym aktualizowanym planom gospodarowania wodami oraz planom zarządzania ryzykiem powodziowym.

– Wody Polskie przygotowały rozwiązania, które mają na celu przede wszystkim połączenie wszystkich aspektów w zakresie zarządzania wodą, a więc działania przeciwpowodziowego i przeciwsuszowego również w ramach całej koncepcji realizacji dróg wodnych" – powiedział Gróbarczyk. Jak dodał, "wszystko to jest oparte o plany zarządzania ryzykiem powodziowym".

– Rok temu mówiliśmy o ogromnych negatywnych skutkach wynikających z tytułu suszy – kontynuował Gróbarczyk – W tym roku sytuacja diametralnie się zmieniła; mamy duży problem jeśli chodzi o lokalne podtopienia. (…) Rozwiązania, które są i będą przygotowywane muszą elastycznie reagować na sytuację zagrożenia, jaka następuje w naszym kraju. Z drugiej strony dziś odstąpienie od polityki suszowej byłoby ogromnym błędem, bo nie jest wykluczone, że druga część roku będzie związana z koniecznością przeciwdziałania suszy – dodał wiceminister.

Gróbarczyk poinformował także, że konsultacje społeczne w zakresie planów zarządzania ryzykiem powodziowym potrwają do 22 września br.

– Jeśli idzie o kwestie przeciwpowodziowe nasz region właściwie dotykany jest w mniejszym stopniu tymi powodziami, które są spektakularne czasami z punktu widzenia mediów – powiedział z kolei dyrektor Wód Polskich w Szczecinie Marek Duklanowski.

Jak kontynuował, "te powodzie związane z deszczami nawalnymi zwłaszcza na obszarach górskich. Gdy fala powodziowa dochodzi do regionu Dolnej Odry, to ona jest bardzo spłaszczona, jest niewysoka, owszem wydłużona w czasie i powodująca naprawdę już nieduże skutki. Dla nas zawsze tym większym problem jest niebezpieczeństwo powodzi zatorowej" – powiedział Duklanowski.


Źródło:
PAP

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 32925,00 $ tona -0,77% 15 cze
 Cynk 2986,00 $ tona -1,87% 15 cze
 Aluminium 2458,00 $ tona -1,84% 15 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.