• <
escort_980x120_gif_2020

Gdańsk. Molo w Brzeźnie już po remoncie

AK

27.12.2021 12:19 Źródło: gdansk.pl

Partnerzy portalu

Gdańsk. Molo w Brzeźnie już po remoncie - GospodarkaMorska.pl
Fot. D. Paszliński/gdansk.pl

Remont molo w Gdańsku Brzeźnie zakończył się kilka dni przed świętami. Przez okres blisko trzech miesięcy molo było częściowo wyłączone z użytku. Obecnie molo jest już dostępne dla spacerowiczów.

Molo w Brzeźnie każdego roku odwiedza kilkaset tysięcy gdańszczanek, gdańszczan oraz turystów. Jednak działające na nie zimowe sztormy i niesprzyjające warunki atmosferyczne sprawiły, że jego drewniane elementy wymagały wymiany.

Jak podaje portal miejski, gdansk.pl, z tego powodu Gdański Ośrodek Sportu zarządzający tym obiektem, pod koniec sierpnia podpisał umowę na wykonanie prac remontowych, w trakcie których zostały wymienione skorodowane balustrady, słupki, belki, deski pomostów oraz poręcze. Elementy zostały wykonane z modrzewia, a także dodatkowo zakonserwowane i pomalowane. Prace objęły odcinek o długości około 56 metrów od strony morza.

Prace odbiorowe zakończyły się 21 grudnia, od tego czasu molo jest znowu dostępne dla spacerowiczów. Należy jednak pamiętać, że jak co roku, na okres zimowy dolny pokład pozostaje niedostępny, chociaż nowe deski są już przygotowane i czekają na montaż na wiosnę. Podyktowane jest to względami bezpieczeństwa.

Warto wspomnieć, że był to pierwszy etap prac. Pozostała część, między innymi remont górnego pokładu od wejścia oraz ułożenie wspomnianych desek na dolnym pokładzie, zostanie wykonana po sezonie zimowym.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.