• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Wikingowie, trolle i gdańskie przekupki - Noc Muzeów w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku - 19/20 maja 2018

ew

14.05.2018 10:50 Źródło: nmm.pl
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Wikingowie, trolle i gdańskie przekupki - Noc Muzeów w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku - 19/20 maja 2018

Partnerzy portalu

Wikingowie, trolle i gdańskie przekupki - Noc Muzeów w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku - 19/20 maja 2018 - GospodarkaMorska.pl

Noc Muzeów 2018 w Narodowym Muzeum Morskim to wachlarz propozycji dla gości w każdym wieku. Zaprezentujemy pokazy walk, konserwacji zabytków i sprzęt nurkowy. Tczewski CKWS przejmą wikingowie, Muzeum Wisły - psotne trolle, a Żurawiem rządzić będą gdańskie przekupki. A to nie wszystko…

W Gdańsku zapraszamy do Ośrodka Kultury Morskiej, na rodzinne spędzenie czasu na wystawie interaktywnej i wycieczkę do świata egzotyki na wystawie "Łodzie Ludów Świata". Najmłodsi będą mogli stworzyć własny kolorowy morski świat pełen tajemnic. W Żurawiu ciekawe historie opowiedzą kłótliwe niewiasty, które uwielbiają plotki z gdańskich ulic. W Muzeum Wisły stworzymy krainę psotnych trolli, a w Centrum Konserwacji Wraków Statków czekają na zwiedzających waleczni wikingowie oraz ciekawostki ze świata konserwacji muzealiów i rekonstrukcji cyfrowej. Nasi goście będą mogli także zwiedzić słynny statek-muzeum "Dar Pomorza". Natomiast w Muzeum Rybołówstwa w Helu zaprosimy wszystkich do zwiedzenia wystaw opowiadających o pracy dawnych rybaków i zabawy na stanowiskach interaktywnych.

Oddziały NMM, w których odbędzie się Noc Muzeów 2018, zostaną zamknięte dla zwiedzających w sobotę i niedzielę (19-20 maja) w ciągu dnia. Wyjątkiem będzie "Dar Pomorza" otwarty w oba dni (10.00-16.00).

Ośrodek Kultury Morskiej
cena biletów 1 zł

Opis programu:

- Wystawa interaktywna "Ludzie-statki-porty" - samodzielne zwiedzanie w grupach 40 osobowych co 30 minut.
- Zapraszamy do świetnej zabawy na stanowiskach interaktywnych! Nasi goście będą mogli posterować statkami pływającymi w basenie, zobaczyć dno morskie z perspektywy batyskafu, uratować rozbitka, czy wejść na pokład drewnianego żaglowca.
- Istnieje możliwość wcześniejszego zakupu biletów w kasie OKM od 15 maja 2018 roku.
- Wystawa "Łodzie ludów świata" - samodzielne zwiedzanie w nastrojowym wnętrzu pełnym starych łodzi, przy dźwiękach egzotycznej muzyki. Chętnych zapraszamy na grę muzealną z nagrodami!
- Sala edukacyjna na I piętrze – prezentacja planowanych wydarzeń, związanych z setną rocznicą odzyskania niepodległości.
- Warsztaty plastyczne dla dzieci (I piętro) - zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wspólnie stworzą kolorowy świat morskich głębin, statków i łodzi.
- Hall główny – śpiewający i grający harcerze umilą czas oczekiwania na wejście na wystawy.

Żuraw
cena biletów – 1 zł

Opis programu:

Trzy barwne postaci z dawnego Gdańska – Jagna-handlarka, żona rzemieślnika oraz służąca Marcjanka – opowiedzą o ciekawostkach z życia w XVII-wiecznym portowym mieście.

Statek-muzeum "Dar Pomorza"
cena biletów - 1 zł

Opis programu:

- samodzielne zwiedzanie.
- prezentacja sprzętu nurkowego.
- punkt organizacyjny Gry Miejskiej "Ufo w Gdyni".


Muzeum Wisły w Tczewie / Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie
cena biletów – 1 zł łącznie na dwa obiekty
UWAGA: SKRÓCONE GODZINY 19.00 - 24.00

Opis programu CKWS:

- Obóz wikingów – zapraszamy na pokazy walk historycznych wojowników – występy przed CKWS. Wykonawcy: Drużyna Wojów Wikińskich GAUTAR z Brus i Stowarzyszenie Grupa Młodych Archeologów z Brus.
- Zbrojownia wikingów - dowiedz się ciekawostek o uzbrojeniu wikingów i zobacz, czy do twarzy ci w ich strojach - hall główny CKWS.
- Warsztaty zdobnictwa w skórze – dla dzieci i nie tylko! Zapraszamy do wykonania skórzanych przedmiotów ozdobionych średniowiecznymi wzorami – hall główny CKWS.
- Od Sumerów po późne średniowiecze. Zagraj albo stwórz własną grę! – stoisko z grami planszowymi - 2 piętro.
- O konserwacji - historie różnych odkryć – jak konserwowano łodzie wikingów – antresola.
- Jak skanuje się wraki – pokazy z nauką wykonywania dokumentacji 3D i tworzenia cyfrowej rekonstrukcji na przykładzie łodzi z epoki Wikingów – sala konferencyjna.

Opis programu Muzeum Wisły:

Świat trolli – kolorowe zajęcia z nagrodami dla dzieci - 2 piętro, sala wystaw czasowych


Muzeum Rybołówstwa w Helu
cena biletów – 1 zł
UWAGA: SKRÓCONE GODZINY: 19.00-24.00

Opis programu:

- Zwiedzanie indywidualne.
- Wystawa stała "Dzieje rybołówstwa na wodach Zatoki Gdańskiej".
- Wystawa czasowa "Twórczość marynistyczna Ignacego Klukowskiego".

politechnika_gdanska_2022

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34250,00 $ tona 0,29% 25 maj
 Cynk 3749,00 $ tona -0,50% 25 maj
 Aluminium 2829,00 $ tona -1,77% 25 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.