• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Marynarka Wojenna w Nocy Muzeów

ew

18.05.2018 08:23 Źródło: 3fo.wp.mil.pl

Partnerzy portalu

Marynarka Wojenna w Nocy Muzeów - GospodarkaMorska.pl

Nocne zwiedzanie Okrętu-Muzeum ORP Błyskawica, Ekspozycji Plenerowej Broni i Uzbrojenia Morskiego Muzeum MW, a także pokaz musztry paradnej, oraz prezentacje grup rekonstrukcji historycznych...

To tylko niektóre z atrakcji, jakie Marynarka Wojenna wspólnie z Muzeum MW przygotowała w ramach Europejskiej Nocy Muzeów.

W nocy z soboty na niedzielę (19-20 maja) od godziny 19:00 aż do 01:00 (wejście do godziny 24:00) będzie można, za symboliczną złotówkę, zwiedzić wystawę historyczną na pokładzie Okrętu-Muzeum Marynarki Wojennej niszczycielu ORP Błyskawica oraz bezpłatnie obejrzeć Ekspozycję Plenerową Broni i Uzbrojenia Muzeum MW.

Marynarską Europejską Noc Muzeów w Gdyni rozpoczniemy koncertem w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej. Odbędzie się on o godzinie 19:00, przed wejściem do budynku Muzeum MW. Dodatkową atrakcją na terenie Ekspozycji Plenerowej Broni i Uzbrojenia Morskiego Muzeum MW będzie prezentacja jednostek wojskowych oraz grup rekonstruktorów historycznych. Zwiedzający będą mieli także sposobność zapoznania się ze specyfiką służby w siłach zbrojnych RP podczas spotkań z przedstawicielami 43. Batalionu Saperów z Rozewia i Żandarmerii Wojskowej na specjalnych stanowiskach promocyjnych. Na wszystkich, którzy zdecydują się spędzić Noc Muzeów z Marynarką Wojenną czekać będą grupy rekonstruktorów historycznych i Gdyński Szwadron Krakusów oraz wiele innych atrakcji. Dla smakoszy, znawców woskowej kuchni i tych, którzy jej nie znają przewidziano degustację wojskowej grochówki.

W tym roku, Muzeum Marynarki Wojennej przygotowało dodatkową atrakcję dla zwiedzających - zaprasza do wzięcia udziału w majowej edycji Wielkiej Nocnej Grze Muzealnej (WNGM), która jest prowadzona w celu uatrakcyjnienia zwiedzania. Karty do udziału w grze można odebrać w namiocie promocyjnym Muzeum MW na Ekspozycji Plenerowej Broni i Uzbrojenia. Wśród uczestników, którzy udzielą poprawnych odpowiedzi na pytania konkursowe zostaną rozlosowane wyjątkowo atrakcyjne dla miłośników militariów nagrody w tym między innymi plecak wojskowy, hełm wojskowy oraz kubek metalowy w wizerunkiem ORP Błyskawica. Losowanie nagród odbędzie się 1 czerwca 2018 roku.

Dziękujemy za wysłane grafiki.