• <

Duda i Erdogan rozmawiali o bezpieczeństwie na Morzu Czarnym i w Europie

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Duda i Erdogan rozmawiali o bezpieczeństwie na Morzu Czarnym i w Europie

Partnerzy portalu

Sytuacja bezpieczeństwa w Europie środkowej i wschodniej oraz na Morzu Czarnym były przedmiotem rozmowy prezydentów Polski i Turcji - Andrzeja Dudy i Recepa Tayyipa Erdogana - na marginesie 78. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku - poinformowała we wtorek Kancelaria Prezydenta RP.

"Na marginesie 78. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku prezydent Andrzej Duda spotkał się z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem. Przywódcy rozmawiali o sytuacji bezpieczeństwa w Europie Środkowej i Wschodniej oraz na Morzu Czarnym" - poinformowała KPRP.

Jak poinformowano, w spotkaniu uczestniczyli też prezydenccy ministrowie: szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych, Marcin Przydacz oraz Wojciech Kolarski.

We wtorek prezydent RP Andrzej Duda wystąpi podczas debaty generalnej Zgromadzenia Ogólnego ONZ, spotka się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i weźmie udział w przyjęciu organizowanym przez prezydenta USA Joe Bidena. To trzeci dzień wizyty prezydenta RP w Nowym Jorku.

Karol Kostrzewa
kos/ par/

Dziękujemy za wysłane grafiki.