• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Druga fala koronawirusa nie wzbudzi takiej paniki, jak pierwsza?

ew

25.08.2020 15:42 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Druga fala koronawirusa nie wzbudzi takiej paniki, jak pierwsza?

Partnerzy portalu

Druga fala koronawirusa nie wzbudzi takiej paniki, jak pierwsza? - GospodarkaMorska.pl
fot. pixabay.com

Liczę, że druga fala koronawirusa nie wzbudzi takiej paniki, jak ta pierwsza - mówił na Śląsku premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu potępił też hejt, który dotknął mieszkańców województwa i mówił, że z utęsknieniem czeka na szczepionkę albo lek na koronawirusa.

Premier, który przebywa we wtorek na Śląsku, przez chwilę rozmawiał też z grupą górników z kopalni Zofiówka, byli wśród nich pracownicy, którzy pokonali koronawirusa. Powtórzył, że stanowczo potępia hejt pod adresem mieszkańców woj. śląskiego, którzy stanowią największą grupę zakażonych. Górnicy skarżyli się m.in. na działanie sanepidu, który ich zdaniem nie poradził sobie z sytuacją. Jak mówili, pojawiały się błędne wyniki i nieuzasadnione przetrzymywanie na kwarantannie.

Morawiecki przypomniał, że wirus bardzo dotknął gospodarkę – spadły m.in. konsumpcja, produkcja i inwestycje. "Żadna pociecha, wręcz przeciwnie, że gdzie indziej jest jeszcze gorzej" – dodał i zaznaczył, że w największym szczycie epidemii było wypełnionych ok. 30 proc. łóżek i zajętych ok. 25 proc. respiratorów.

Szef rządu przekonywał, że ten zapas był możliwy dzięki szybkim działaniom resortu zdrowia. "Liczę też na to, że - powiem wprost – że ta druga fala (koronawirusa) nie wzbudzi takiej paniki, jak ta pierwsza" – powiedział Morawiecki, dodając że ludzie obecnie reagują na sytuację epidemiczną nieco inaczej. Zaapelował o noszenie maseczek i dezynfekcję.

"Myślę, że sobie poradzimy, chociaż czekam z utęsknieniem na tę szczepionkę albo lek" - zaznaczył premier.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.