Tym zagadnieniem w projekcie badawczym (B+R) zajmują się Lundin Energy Norway współpracujący z Ocean Harvesting Technologies. Ich case study oparty jest na przykładzie platformy naftowo-gazowej Lundin.
Projekt potrwa 12 miesięcy, a jego zakończenie wstępnie zaplanowano na luty 2022 roku. Na podstawie uzyskanych danych dowiemy się m.in. tego, jaka ścieżka jest najskuteczniejsza w obszarze elektryfikacji za pomocą falowania dla wielkoskalowych operacji morskich.
Lundin Energy Norway liderem w dekarbonizacji
– Nasze aktywa są już bardzo wydajne i niskoemisyjne. Jednocześnie wyzwania dla szerszego sektora w zakresie dekarbonizacji produkcji mogą być znaczące, zwłaszcza na morzu – oznajmiła Kristin Færøvik, dyrektor zarządzająca Lundin Energy Norway.
I jak dodała: – Jesteśmy podekscytowani współpracą z Ocean Harvesting Technologies. Dzięki niej poznajemy nowe sposoby zasilania działalności morskiej. A wszystko to z pomocą ich innowacyjnego rozwiązania w zakresie konwertera energii fal.
Natomiast Mikael Sidenmark, dyrektor naczelny Ocean Harvesting Technologies podkreślił, że to studium przypadku, mające na celu opracowanie specyfikacji i projektu systemu dla instalacji zasilania za pomocą fal na platformie naftowo-gazowej
– Dodatkowo będzie stanowić cenny wkład dla Ocean Harvesting Technologies – skomentował. – Projekt przeprowadzi nas przez wczesne etapy walidacji komercjalizacji naszej technologii. Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością współpracy z Lundin Energy Norway – podsumował dyrektor.
Morski hub energetyczny OX2 na Bałtyku będzie produkował zarówno wodór, jak i energię elektryczną
500 MW wodoru z holenderskiego offshore na morzu
23 miliardy euro od TenneT na 22 GW połączeń sieciowych dla offshore na Morzu Północnym
Ocean Winds, Navantia Seanergies podpisują umowę dotyczącą pływających morskich farm wiatrowych
Siemens Gamesa dostarczy 132 łopaty RecyclableBlades do projektu RWE
Nowoczesny zakład produkcyjny na terenie Portu Gdynia do wynajęcia lub kupna