• <
mewo_2022

Czy konwertery energii fal mogą dostarczać czystą i opłacalną energię elektryczną do morskiej platformy?

10.05.2021 20:06 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Czy konwertery energii fal mogą dostarczać czystą i opłacalną energię elektryczną do morskiej platformy?

Partnerzy portalu

Czy konwertery energii fal mogą dostarczać czystą i opłacalną energię elektryczną do morskiej platformy?  - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

Tym zagadnieniem w projekcie badawczym (B+R) zajmują się Lundin Energy Norway współpracujący z Ocean Harvesting Technologies. Ich case study oparty jest na przykładzie platformy naftowo-gazowej Lundin. 

Projekt potrwa 12 miesięcy, a jego zakończenie wstępnie zaplanowano na luty 2022 roku. Na podstawie uzyskanych danych dowiemy się m.in. tego, jaka ścieżka jest najskuteczniejsza w obszarze elektryfikacji za pomocą falowania dla wielkoskalowych operacji morskich. 

Lundin Energy Norway liderem w dekarbonizacji

– Nasze aktywa są już bardzo wydajne i niskoemisyjne. Jednocześnie wyzwania dla szerszego sektora w zakresie dekarbonizacji produkcji mogą być znaczące, zwłaszcza na morzu – oznajmiła Kristin Færøvik, dyrektor zarządzająca Lundin Energy Norway. 

I jak dodała: – Jesteśmy podekscytowani współpracą z Ocean Harvesting Technologies. Dzięki niej poznajemy nowe sposoby zasilania działalności morskiej. A wszystko to z pomocą ich innowacyjnego rozwiązania w zakresie konwertera energii fal.

Natomiast Mikael Sidenmark, dyrektor naczelny Ocean Harvesting Technologies podkreślił, że to studium przypadku, mające na celu opracowanie specyfikacji i projektu systemu dla instalacji zasilania za pomocą fal na platformie naftowo-gazowej

– Dodatkowo będzie stanowić cenny wkład dla Ocean Harvesting Technologies – skomentował. – Projekt przeprowadzi nas przez wczesne etapy walidacji komercjalizacji naszej technologii. Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością współpracy z Lundin Energy Norway – podsumował dyrektor. Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.