• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Będzie rozbudowa i kolejne miejsca pracy w Goleniowskim Parku Przemysłowym

ew

21.09.2020 09:04 Źródło: mat. prasowe
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Będzie rozbudowa i kolejne miejsca pracy w Goleniowskim Parku Przemysłowym

Partnerzy portalu

Będzie rozbudowa i kolejne miejsca pracy w Goleniowskim Parku Przemysłowym - GospodarkaMorska.pl
fot. mat. prasowe

Okres epidemii dla wielu firm jest bardzo trudny, niektóre jednak ani myślą wycofywać się z planowanych inwestycji. Najbardziej znany w Polsce producent jachtów właśnie zakupił tereny w Goleniowskim Parku Przemysłowym, zamierza rozbudować swój zakład i stworzyć nowe miejsca pracy.

Działka w Goleniowskim Parku Przemysłowym, o powierzchni ponad 27 476 metrów kwadratowych, ma nowego właściciela! Producent jachtów, Technologie Tworzyw Sztucznych, rozpoczął proces inwestycyjny. Chce w najbliższym czasie zwiększyć powierzchnię produkcyjną, by móc budować jeszcze więcej jednostek, niż dotychczas.

- Nasza firma, będąca częścią grupy Hanse Yachts, planuje dalszy rozwój i nabyła działkę pod rozbudowę – mówi Maciej Twardowski, Dyrektor Zarządzający w TTS. - Jestem przekonany, że wykorzystamy tę inwestycję do stworzenia warunków dla budowy nowo projektowanych jachtów oraz utworzenia kolejnych miejsc pracy – dodaje.

TTS do tej pory w Goleniowskim Parku Przemysłowym miał do dyspozycji teren, na którym znajduje się 17 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni hal produkcyjnych. Rocznie produkuje ok. 600 luksusowych jachtów i łodzi motorowych. Do tej pory TTS zatrudniał blisko 600 osób, ale przed wakacjami w firmie doszło do redukcji zatrudnienia. Teraz firma wznowiła produkcję i zamierza rekrutuje pracowników.

- Tak naprawdę to proces inwestycyjny rozpoczął się już przez epidemią, szukaliśmy terenów zarówno w Goleniowie, jak i poza nim, z myślą o rozbudowie i zwiększeniu naszego potencjału produkcyjnego – zdradza Maciej Twardowski. – Pomimo chwilowych zawirowań i na rynku pracy, i w branży jachtowej, poradziliśmy sobie i teraz wracamy do realizacji naszych planów – tłumaczy.
Zarząd firmy nie informuje na razie, kiedy rozpocznie się ewentualna budowa kolejnych hal. Zapewnia natomiast, że rozwój jest dla TTS priorytetem.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.