• <
ambermarine_2023_1100x200

Baltic Power: kulisy powstawania pierwszej farmy wiatrowej na Bałtyku

gm

15.11.2023 21:01 Źródło: Baltic Power
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Baltic Power: kulisy powstawania pierwszej farmy wiatrowej na Bałtyku

Partnerzy portalu

Fot. Baltic Power

Baltic Power to projekt budowy morskiej farmy wiatrowej, który spośród polskich inicjatyw offshore ruszył stosunkowo późno, jednak jako jedyny do tej pory wszedł w fazę budowy. Spółka stworzy serię filmów pokazujących kulisy powstawania tej przełomowej inwestycji. 

Historia współpracy Orlenu i Northland Power rozpoczęła się w lutym 2018 roku od jednej pustej kartki papieru. Po przejściu przez 318 689 dokumentów, 150 zgód i 7 pozwoleniach na budowę, projekt nareszcie wchodzi w etap budowy.

Faza przygotowawcza to moment, który często umyka społeczeństwu. Niewielu wie, że to właśnie ona jest tą najważniejszą i to w dużej mierze od niej zależy powodzenie całego projektu. 

Aby przybliżyć Polakom pracę morskiej farmy wiatrowej, postanowiono stworzyć serię filmów, w których 12 osób z 136-osobowego zespołu opowie, co robili przez ostatnie 5 lat. 

W pierwszym odcinku cyklu Jarosław Broda i Jens Poulsen z Zarządu Baltic Power prezentują podsumowanie, co zazwyczaj jest przedstawiane na końcu. Głównym przesłaniem tego odcinka są ich podziękowania dla zespołu, osób wspierających, dostawców, doradców, a przede wszystkim dla bliskich, którzy wykazali się ogromną cierpliwością i zrozumieniem, zdając sobie sprawę, jak fundamentalne jest to, co robią. 

Prezentowany odcinek jest doskonałym wprowadzeniem do bardziej szczegółowych opowieści o badaniach, procesie projektowania, wyborze turbin, kabli, budowie łańcucha dostaw oraz codziennej pracy ich zespołu, które zostaną przedstawione w nadchodzących tygodniach.

Zachęcamy do oglądania: 

seaway7
ambermarine_2023_390x150

Dziękujemy za wysłane grafiki.