Baltic Power to projekt budowy morskiej farmy wiatrowej, który spośród polskich inicjatyw offshore ruszył stosunkowo późno, jednak jako jedyny do tej pory wszedł w fazę budowy. Spółka stworzy serię filmów pokazujących kulisy powstawania tej przełomowej inwestycji.
Historia współpracy Orlenu i Northland Power rozpoczęła się w lutym 2018 roku od jednej pustej kartki papieru. Po przejściu przez 318 689 dokumentów, 150 zgód i 7 pozwoleniach na budowę, projekt nareszcie wchodzi w etap budowy.
Faza przygotowawcza to moment, który często umyka społeczeństwu. Niewielu wie, że to właśnie ona jest tą najważniejszą i to w dużej mierze od niej zależy powodzenie całego projektu.
Aby przybliżyć Polakom pracę morskiej farmy wiatrowej, postanowiono stworzyć serię filmów, w których 12 osób z 136-osobowego zespołu opowie, co robili przez ostatnie 5 lat.
W pierwszym odcinku cyklu Jarosław Broda i Jens Poulsen z Zarządu Baltic Power prezentują podsumowanie, co zazwyczaj jest przedstawiane na końcu. Głównym przesłaniem tego odcinka są ich podziękowania dla zespołu, osób wspierających, dostawców, doradców, a przede wszystkim dla bliskich, którzy wykazali się ogromną cierpliwością i zrozumieniem, zdając sobie sprawę, jak fundamentalne jest to, co robią.
Prezentowany odcinek jest doskonałym wprowadzeniem do bardziej szczegółowych opowieści o badaniach, procesie projektowania, wyborze turbin, kabli, budowie łańcucha dostaw oraz codziennej pracy ich zespołu, które zostaną przedstawione w nadchodzących tygodniach.
Zachęcamy do oglądania:
Litwa. Nieznany wrak odkryty podczas badań dna na potrzeby MEW
Siemens Energy otrzyma 7,5 mld euro pomocy rządowej
Wielka Brytania pozyskuje inwestorów do największej na świecie farmy wiatrowej
Trendy i wizje rozwojowe morskich elektrowni wiatrowych. Konkurs Politechniki Morskiej w Szczecinie
PGE i Ørsted wybrały wykonawcę certyfikacji dla Baltica 2
Kto jest kim w polskim offshore? Baltic Maritime Broker