• <
attis_konferecnja_2024

Atlas Ward zrealizuje inwestycję dla Vestas w Szczecinie

Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Atlas Ward zrealizuje inwestycję dla Vestas w Szczecinie

Partnerzy portalu

Fot. GospodarkaMorska.pl

Atlas Ward zrealizuje inwestycję dla Vestas – światowego lidera w produkcji turbin wiatrowych. W Szczecinie, na Wyspie Brdowskiej, powstanie nowoczesne Vestas Assembly Hall – centrum montażu gondoli do turbin wiatrowych. To przełomowa inwestycja, kluczowa dla energetyki wiatrowej.

Fabryka Vestas jest częścią projektu Baltic Power i umożliwi montaż gondoli do turbin wiatrowych, stając się kluczowym elementem najbardziej zaawansowanego projektu budowy morskiej farmy wiatrowej w polskiej części Bałtyku.

Uruchomienie zlokalizowanej na wyspie Ostrów Brdowski fabryki jest przewidziane jest na 2025 r. Ma ona zapewnić 700 nowych miejsc pracy na lokalnym rynku. 

Vestas ma ambicje stać się liderem na rynku morskich turbin wiatrowych i wspierać rozwój europejskiego sektora offshore wind. Na początku stycznia firma ogłosiła plany budowy drugiej fabryki w Szczecinie, która ma produkować łopaty do ich flagowego modelu V236-15.0 MW. Rozpoczęcie działalności jest zaplanowane na 2026 rok, co ma przyczynić się do stworzenia ponad 1000 nowych miejsc pracy.

Obie fabryki mają wspierać nie tylko rynek europejski, ale w pewnym stopniu także globalny. Rozszerzając swoje dotychczasowe działania w Polsce, Vestas zamierza zwiększyć liczbę zatrudnionych w kraju do łącznie ponad 2500 osób.

Atlas Ward Polska jest liderem generalnego wykonawstwa inwestycji budowlanych w Polsce.

Firma kompleksowo zarządza procesami inwestycyjno-budowlanymi. Specjalizuje się w budowie obiektów przemysłowych i komercyjnych. Atlas Ward Polska, od 25 lat, prowadzi inwestycje na terenie całego kraju, a ich dotychczasowa łączna powierzchnia to przeszło 5,5 mln m2. Spółka stawia na nowoczesne i zrównoważone budownictwo - jest jednostką certyfikującą BREEAM, działa zgodnie z metodyką BIM i jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC. 

Partnerzy portalu

seaway7
rosang_2023
ambermarine_2023_390x150

Dziękujemy za wysłane grafiki.