• <

Offshore - binarny morski system instalacyjny zgodny z Jones Act

bk

17.07.2022 12:02
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Offshore - binarny morski system instalacyjny zgodny z Jones Act

Partnerzy portalu

Offshore - binarny morski system instalacyjny zgodny z Jones Act - GospodarkaMorska.pl
Fot. Bleutec Industries

Bleutec Industries z siedzibą w Houston zaprezentował to, co opisuje jako transformacyjne rozwiązanie w zakresie transportu i instalacji morskich farm wiatrowych, które również integruje zdolności do wykonywania rozruchu, operacji i konserwacji oraz działań likwidacyjnych.

Opracowany przez Bleutec we współpracy z NETSCo Naval Architecture w USA i Penthus, tak zwany binarny morski system instalacyjny (BMIS) jest koncepcją zgodną z Jones Act, która ma na celu rozwiązanie problemu braku zdolnych do pracy statków do instalacji turbin wiatrowych (WTIV) i wysokich kosztów nowych konstrukcji.

BMIS składa się z dwóch statków konstrukcyjnych zasilanych podwójnym paliwem – statku do instalacji pali (PIV) i WTIV-Light - połączonych z zakwaterowaniem i wsparciem morskim ze strony statku serwisowego (SOV) w celu uruchomienia oraz długoterminowej eksploatacji i konserwacji.


Fot. Bleutec


Bleutec oznajmił, że PIV powinien wejść na rynek w trzecim kwartale 2024 roku, podczas gdy WTIV-Light w tym samym kwartale 2025 roku. Firma, uruchomiona w 2019 roku, jest zainteresowaniem kilku kluczowych graczy na rynku, którzy mają udokumentowane osiągnięcia w branży morskiej energii wiatrowej, w tym towarzystwa klasowe Lloyd's Register i ABS, deweloperzy technologii i sprzętu Kongsberg Maritime, Liebherr, Wärtsilä i US Coast Guard.

– Naszym celem jest dostarczenie najbardziej efektywnego kosztowo rozwiązania w zakresie transportu i instalacji morskiej energii wiatrowej, które integruje działania związane z uruchomieniem, eksploatacją i konserwacją – powiedział Robin Bodtmann, dyrektor naczelny Bleutec Industries.

Firma wzmocniła również swój zespół, pozyskując byłego globalnego menedżera obszaru energetyki morskiej w Shell, Bo Jardine'a, który dołącza do głównego oficera ds. innowacji, aby poprowadzić rozwój BMIS i pracować z towarzystwami klasyfikacyjnymi i US Coast Guard.


seaway7
aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.