• <
siemens_gamesa_2022

Ziobro polecił wszczęcie śledztwa w sprawie uszkodzeń rurociągów Nord Stream

gm

30.09.2022 21:16 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Ziobro polecił wszczęcie śledztwa w sprawie uszkodzeń rurociągów Nord Stream

Partnerzy portalu

Ziobro polecił wszczęcie śledztwa w sprawie uszkodzeń rurociągów Nord Stream - GospodarkaMorska.pl
Fot. Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 PL <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en>, via Wikimedia Commons

Prokurator generalny Zbigniew Ziobro polecił wszczęcie śledztwa w sprawie uszkodzeń rurociągów i wycieków gazu na dnie Morza Bałtyckiego - poinformował w piątek PAP Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

Jak przekazała Prokuratura Krajowa, w trakcie postępowania prokuratorzy będą wyjaśniali m.in., czy doszło do ataku o charakterze terrorystycznym, jak również czy wyciek miał wpływ na środowisko morskie, a jeśli tak - w jakich rozmiarach.

Śledczy wskazują, że zdarzenia miały miejsce na wodach wyłącznych stref ekonomicznych Szwecji i Danii, jednak ich skutki mogą rozciągać się zarówno na polski obszar morski i tereny przybrzeżne.

W toku śledztwa polscy prokuratorzy będą wyjaśniali również, czy doszło do uszkodzenia podmorskiego kabla elektrycznego łączącego Polskę i Szwecję.

Śledztwo na polecenie ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro wszczął w piątek Pomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.