• <
escort_980x120_gif_2020

Żeglarska przygoda na Wyspie Sobieszewskiej

gm

06.09.2022 18:33

Partnerzy portalu

Żeglarska przygoda na Wyspie Sobieszewskiej - GospodarkaMorska.pl
Fot. Bartosz Bańka

Harcerze z Chorągwi Gdańskiej ZHP kolejny już raz zapraszają mieszkańców Gdańska na bezpłatne pływania z widokiem na Wyspę Sobieszewską. Godzinne lub dwugodzinne rejsy odbywają się 10 i 11 września. Umiejętności żeglarskie nie są wymagane, o wszystko zadbają harcerscy sternicy. Obowiązują zapisy. Wydarzenie odbywa się w ramach Programu Społecznego Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej, prowadzonego przez Miasto Gdańsk i ZHP w związku z przygotowaniami do Światowego Jamboree Skautowego w 2027 roku.

„Gdzie ta keja, a przy niej ten jacht…?” Harcerze Chorągwi Gdańskiej ZHP zapraszają na przystań przy ul. Nadwiślańskiej na Wyspie Sobieszewskiej. 10 i 11 września zabiorą na żeglarską przygodę chętnych mieszkańców Gdańska.

– Zgłaszać się można indywidualnie, z grupą przyjaciół bądź całymi rodzinami. Ważne, by dzieci do lat 14 były pod opieką dorosłych. Na jeden jacht wchodzi maksymalnie 10 osób, na pewno znajdzie się miejsce dla każdego! – zachęca Karolina Radziszowska koordynująca pływania z ramienia Chorągwi Gdańskiej ZHP.

Bezpłatne rejsy rozpoczynają się w sobotę i niedzielę 10 i 11 września o godz. 9.45, kończą o godz. 16.00. obowiązują Zapisy. Decyduje kolejność zgłoszeń. Pytania i informacje należy kierować mailowo: karolina.radziszowska@zhp.net.pl.

Partnerem pływań jest Gdański Ośrodek Sportu, zarządca przystani jachtowej przy ul. Nadwiślańskiej.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.