• <

Wynik wyszukiwania - "zmiana nazwy" - Wiadomości

Oficjalnie - PKN Orlen to Orlen SA

Od 3 lipca tego roku Polski Koncern Naftowy Orlen SA zmienia nazwę na Orlen SA - przekazał w poniedziałkowym komunikacie koncern. Sąd rejonowy w Łodzi zarejestrował zamiany w statucie spółki - dodano.
03.07.2023

Zmiana nazwy Polski Koncern Naftowy Orlen SA na Orlen SA planowana na 3 lipca

Na 3 lipca planowana jest zmiana nazwy Polski Koncern Naftowy Orlen SA na Orlen SA. Pozostałe dane identyfikacyjne spółki, adres i forma prawna nie zmienią się - poinformował koncern. Zmianę nazwy na Orlen SA przyjęli niedawno akcjonariusze, z których największym jest Skarb Państwa.
30.06.2023

Polski Koncern Naftowy Orlen zmienia nazwę na Orlen

Polski Koncern Naftowy Orlen Spółka Akcyjna zmienia nazwę na Orlen Spółka Akcyjna – wynika z uzasadnienia do projektu uchwały zwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy spółki, które zwołano na 21 czerwca.
29.05.2023

Port Szczecin-Świnoujście podsumowuje miniony rok

Port Szczecin-Świnoujście przygotował zestawienie najistotniejszych dla obydwu wydarzeń 2022 roku.
03.01.2023

Dyrektor generalny Baltic Hub: Terminal po rozbudowie przeładuje nawet do 4,5 mln TEU

– Chcemy być jednym z największych hubów kontenerowych w Europie i wydarzy się to już w ciągu kilku lat. Biorąc pod uwagę nasze znakomite położenie i zdolności operacyjne, chcemy być czołowym graczem w regionie, zarówno od strony lądu, jak i morza – mówi Charles Baker, dyrektor zarządzający Baltic Hub (DCT Gdańsk) w rozmowie z portalem GospodarkaMorska.
15.12.2022

Hiszpański rząd zajmie należący do Rosjan 85-metrowy superjacht Lürssen Meridian A

85,1-metrowy superjacht Lürssen Meridian A (ex. Valerie) był jednym z pierwszych jachtów należących do Rosjan, które zostały skonfiskowane po przemówieniu Joe Bidena 2 marca 2022 roku.
05.11.2022

Rebranding DCT Gdańsk. Największy terminal kontenerowy na Bałtyku ma nową nazwę - Baltic Hub

DCT Gdańsk, największy i najszybciej rozwijający się kompleks kontenerowy w rejonie Morza Bałtyckiego ma nową nazwę - Baltic Hub. Operator terminalu ogłosił zmianę nazwy, która ma wyraźniej odzwierciedlać ambicje funkcjonowania na rynku jako regionalny bałtycki hub kontenerowy, gdzie zbiegają się połączenia morskie i śródlądowe. Po zakończeniu budowy trzeciego nabrzeża głębokowodnego Baltic Hub stanie się jednym z największych hubów kontenerowych w Europie.
27.10.2022

TTS zmienia się w HanseYachts Sp. z o.o.: "Dążymy do najwyższych standardów"

Znany i ceniony w regionie pracodawca oraz producent luksusowych jachtów zmienia nazwę. Już wkrótce TTS przyjmie miano HanseYachts Sp. z o.o. – Metamorfoza będzie związana nie tylko z samym nazewnictwem, ale również z nieustannym podwyższaniem standardów i inwestycjami, które będą zmieniały żeglarski świat – tłumaczy dyrektor zarządzający Maciej Twardowski w rozmowie na temat genezy rozwoju firmy oraz planów na przyszłość.
23.09.2022

Czołowy pracodawca w regionie zmienia nazwę. TTS staje się HanseYachts Sp. z o.o.

„To uhonorowanie wysokich standardów, jakie zapewnimy odbiorcom naszych produktów” – mówi Dyrektor Zarządzający HanseYachts Sp. z o.o., Maciej Twardowski. Znany na całym świecie producent jachtów przyjmuje nazwę renomowanego koncernu i zapowiada kolejne kroki w swoim gospodarczym rozwoju. Przez całe lata Technologie Tworzyw Sztucznych były uznawane za jednego z czołowych pracodawców w regionie, nie było roku, by goleniowska spółka, działająca również mocno na szczecińskim rynku pracy, nie była nagradzana za swoją aktywność. Ud
22.09.2022

W porcie Szczecin Nabrzeże Rosyjskie zmienia nazwę na Ukraińskie

Nabrzeże Rosyjskie w szczecińskim porcie zmienia nazwę na Ukraińskie. Taką uchwałę podjął zarząd spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, a następnie Rada Miasta Szczecin, do której kompetencji należą m.in. sprawy dotyczące nazw ulic, placów i nabrzeży.
06.09.2022

Szczecin. Akademia Morska stała się Politechniką Morską [ZDJĘCIA]

Akademia Morska w Szczecinie stała się w czwartek oficjalnie Politechniką Morską. Władze uczelni wskazują, że zmiana nazwy m.in. podkreśla kształcenie zarówno kadry inżynierskiej, jak i oficerskiej.
01.09.2022

Rosjanie wściekli na Finów. Zatoka Fińska zniknie z mapy?

Rosyjski internet donosi o propozycji przemianowania Zatoki Fińskiej na Jezioro Kotlino. Ma to być oddolna inicjatywa. Czy Rosjanie mają moc, by w ten sposób zemścić się na Finach za wejście do NATO?
03.08.2022

Finalizacja transakcji nabycia Solid Logistics przez VGL Group

W dniu 28.06.2021 VGL Group i Solid Logistics zamknęły ostatni etap transakcji nabycia udziałów. W efekcie VGL Group stała się wyłącznym udziałowcem Solid Logistics.
06.07.2021

Przygotowania do sezonu żeglarskiego

W Ośrodku Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej w Gdyni rozpoczęły się przygotowania do tegorocznego sezonu żeglarskiego. W czwartek, 22 kwietnia, odbyło się wodowanie jednostek pływających Ośrodka.
25.04.2021

Gebrüder Weiss integruje swoją markę w Polsce i Malezji

Gebrüder Weiss dodał Polskę i Malezję do krajów,w których będzie działać pod własną marką. Oznacza to, że od 1 lutego przejęte przez firmę spółki Ipsen Logistics oraz ich 126 pracowników zostaną w pełni włączone w struktury tego dostawcy usług logistycznych.
02.02.2021

Zmiana nazwy Havyard Design & Engineering Poland

Firma Havyard Design & Engineering Poland (zależna od HAV Design AS z siedzibą główną w Fosnavåg w Norwegii), zmienia swoją nazwę na HAV Design Poland, ze względu na powstanie nowej korporacji HAV Group na początku tego roku.
01.01.2021

W 2021 r. czeska spółka Grupy Orlen z nową nazwą - Orlen Unipetrol

Unipetrol, czeska spółka Grupy Orlen, w 2021 r. będzie funkcjonować pod nazwą Orlen Unipetrol. Zapowiadając tę zmianę PKN Orlen podkreślał, iż jest to ważny element wzmacniania globalnej rozpoznawalności marki Orlen, który umożliwia dalszy rozwój Grupy Orlen za granicą.
31.12.2020

V4: W kwestii migracji potrzebna skuteczna kontrola na granicach

Grupa Wyszehradzka ma jednoznaczne spojrzenie na kwestię migracji. Są pewne zasady, których się trzymamy - powiedział premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu premierów V4 z szefową KE. Wraz z premierami Węgier i Czech przekonywał, że niezbędna jest skuteczna polityka kontroli na granicach UE.
24.09.2020

25 lat OT Port Gdynia. Zobacz, jak zmieniał się gdyński terminal (wideo)

Najbardziej uniwersalny terminal portowy w Trójmieście kończy 25 lat! O najważniejszych inwestycjach, nowoczesnych technologiach i zaangażowaniu pracowników opowiedział nam Jerzy Majewski, Prezes Zarządu OT Port Gdynia.
18.08.2020

Poznaj historię Uniwersytetu Morskiego w pigułce

Do końca lipca na skwerze przy al. Jana Pawła II w Gdyni prezentowana jest wystawa „100 lat w służbie polskiego morza. Od Szkoły Morskiej w Tczewie do Uniwersytetu Morskiego w Gdyni”. Warto ją dokładnie obejrzeć, bo pokazuje unikatowe zdjęcia z historii Gdyni, Pomorza, Uczelni i jej społeczności.
29.06.2020

Nowa nazwa przystanku SKM na stulecie Uniwersytetu Morskiego

Uniwersytet Morski w Gdyni świętuje stulecie uczelni i szkolnictwa morskiego w Polsce. Z tej okazji w środę, 17 czerwca, odbędą się oficjalne uroczystości. W programie będzie m.in. wkopanie „Kapsuły czasu” oraz zapowiadana wcześniej zmiana nazwy przystanku SKM Gdynia Stocznia na Gdynia Stocznia - Uniwersytet Morski.
16.06.2020

Decyzje podjęte podczas posiedzenia Zarządu PZŻ - zmiany w konkurencjach sportowych

27 posiedzenie Zarządu Polskiego Związku Żeglarskiego bieżącej kadencji jak zwykle w ostatnim czasie odbyło się w formie telekonferencji.
27.05.2020

Najbardziej uniwersalny terminal portowy w Porcie Gdynia

Terminal OT Port Gdynia od 25 lat realizuje usługi przeładunkowo-składowe we wschodniej części portu Gdynia, w obrębie dwóch basenów portowych – Basenu IV i Basenu V. Tereny te, zwane dawniej Rejonem I i II, od samego początku powstawania gdyńskiego portu były wyspecjalizowane w obsłudze wszelakich ładunków drobnicowych. Port powstawał razem z miastem, a miasto razem z portem. Do przyśpieszenia rozwoju Gdyni w zasadniczy sposób przyczynił się inżynier Eugeniusz Kwiatkowski. W jego koncepcji bardzo istotne miejsce zajmowała
13.05.2020

Gdańsk w nazwie jednego z największych kontenerowców świata

HMM Algeciras to kontenerowiec o ładowności ok. 24 000 TEU, ma 399,9 m długości, 61 m szerokości. Jest pierwszym z dwunastu statków tej pojemności, które mają być kolejno dostarczane do września 2020 roku. Jednym z następnych ma być HMM Gdansk.
02.05.2020

Przygotowania do sezonu żeglarskiego

W Ośrodku Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej w Gdyni trwają przygotowania do tegorocznego sezonu żeglarskiego. W ostatnich dniach, odbyło się wodowanie jednostek pływających Ośrodka.
28.04.2020

Największy kontenerowiec świata wejdzie na szlak handlowy pod koniec kwietnia

Dostawa dwunastu największych w świecie kontenerowców o pojemności 24 000 TEU dla HMM nie zostanie opóźniona z powodu pandemii koronawirusa. "Pierwszy z nich wejdzie na szlak handlowy Azja-Europa Północna już pod koniec kwietnia, a pozostałe mają być sukcesywnie dostarczane do września tego roku" - poinformował rzecznik południowokoreańskiego przedsiębiorstwa żeglugowego HMM.
02.04.2020

Niezwykły las na wodzie w Sydney (foto)

SS Ayrfield to opuszczony węglowiec i jednocześnie jeden z najbardziej niezwykłych wraków na świecie. Znajduje się on na Zatoce Homebush, na przedmieściach Sydney w Australii i stanowi nie lada gratkę dla fotografów z całego świata.
13.03.2020

Przystanek SKM Gdynia Stocznia z nową nazwą

Wkrótce stacja Szybkiej Kolei Miejskiej Gdynia Stocznia zmieni swoją nazwę na Gdynia Stocznia – Uniwersytet Morski. Ma to podkreślić umiejscowienie uczelni i jej działalność w tej części miasta. W poniedziałek, 9 grudnia podpisano list intencyjny w tej sprawie. Zmianę nazwy zaplanowano w przyszłym roku, kiedy uczelnia będzie świętować stulecie swojego istnienia.
10.12.2019

Od 01.01.2020 roku wchodzą w życie Incoterms 2020 – nowe reguły Międzynarodowej Izby Handlowej

Po upływie blisko dziesięciu lat od czasu udostępnienia reguł Międzynarodowej Izby Handlowej do stosowania w krajowych i międzynarodowych warunkach handlowych – Incoterms 2010, światło dzienne ujrzały zmodyfikowane zasady stosowania reguł określających warunki sprzedaży towarów oznaczone jako Incoterms 2020. Efekty prac ICC (International Chamber of Commerce) nie przynoszą rewolucji, stanowią natomiast twórcze rozwinięcie ugruntowanych i sprawdzonych w praktyce rozwiązań ułatwiających i cywilizujących międzynarodowy obrót
05.12.2019

Etmal: dwadzieścia lat specjalistów od zadań specjalnych (wywiad)

Pracują na statkach praktycznie w całej Europie, na Alasce, w Australii czy na Bahamach. Nie boją się dużych i wymagających projektów, ratują z opresji nawet w pozornie podbramkowych sytuacjach. Ich siłą są specjaliści z olbrzymią wiedzą praktyczną i teoretyczną, którzy za punkt honoru przyjmują brak reklamacji. Poznajcie Etmal, firmę o ponad dwudziestoletniej tradycji.
24.10.2019

Grupa Energa planuje większe zaangażowanie w odnawialne źródła energii

Grupa Energa chce zwiększać zaangażowanie w odnawialne źródła energii - poinformowała w poniedziałek Energa. Spółka Energa Wytwarzanie stanie się wkrótce spółką Energa OZE, co pozwoli Grupie Energa inwestować w innowacyjne technologie produkcji energii elektrycznej - dodano.
08.07.2019

MTMG Sp. z o.o. zmienia nazwę na HES Gdynia Bulk Terminal Sp. z o.o.

MTMG – Morski Terminal Masowy Gdynia Spółka z o.o., zmienia nazwę na HES Gdynia Bulk Terminal Spółka z o.o. Nowe miano terminalu obowiązuje od 19 marca i jest wynikiem ujednolicenia nazw spółek funkcjonujących w ramach grupy HES International. Ideą właściciela jest aby terminale posiadały w nazwie przedrostek „HES”, następnie nazwę miejsca, w którym prowadzona jest działalność oraz funkcję pełnioną przez daną spółkę – „Bulk Terminal”.
03.04.2019

Jedyny Uniwersytet Morski w Polsce – wywiad z prof. Januszem Zarębskim

Od 1 września Akademia Morska jest już Uniwersytetem Morskim w Gdyni. Jest to zmiana prestiżowa, podnosząca rangę uczelni w światowych i europejskich rankingach. Uroczystość związana ze zmianą nazwy odbyła się 5 października w Teatrze Muzycznym w Gdyni, a rektor uczelni, prof. Janusz Zarębski, opowiedział nam o tym, co oznacza ta zmiana oraz jakie wyzwania stawia przyszłość przed Uniwersytetem Morskim.
10.10.2018

Uniwersytet Morski gotowy na nowy rok akademicki

Już nie Akademia, a Uniwersytet Morski – formalnie od 1 września gdyńska uczelnia zgodnie z zapowiedziami zmieniła swoją nazwę i tym samym podniosła rangę. O tym informuje już zresztą nowy napis na budynku. Jedyny uniwersytet w Gdyni nowy rok akademicki rozpocznie w uroczystej atmosferze w sobotę, 6 października na Skwerze Kościuszki. Dzień wcześniej w Teatrze Muzycznym odbędzie się też uroczysta ceremonia.
28.09.2018

Zalewska: Projekt zmian w prawie oświatowym odpowiada potrzebom pracodawców

Projekt nowelizacji prawa oświatowego odpowiada na potrzeby pracodawców. Dokonujemy takich zmian w szkolnictwie technicznym i branżowym, żeby było to szkolnictwo praktyczne - powiedziała w środę minister edukacji narodowej Anna Zalewska.
26.09.2018

Za kilka tygodni Akademia Morska stanie się Uniwersytetem

W lutym, podczas Wielkiego Balu Morskiego podpisano lst intencyjny dotyczący finalizacji procedury prawnej zmieniającej status uczelni. Formalnie, rozporządzenie wejdzie w życie 1 września a uroczystość związana ze zmianą nazwy odbędzie się 5 października 2018 roku w Teatrze Muzycznym w Gdyni.
02.08.2018

Przygotowania do sezonu żeglarskiego

W Ośrodku Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej w Gdyni trwają przygotowania do tegorocznego sezonu żeglarskiego. W poniedziałek i wtorek, (9 i 10 kwietnia), odbyło się wodowanie jednostek pływających Ośrodka.
12.04.2018

Ostatni Wielki Bal w Akademii Morskiej

Wielki Bal Morski to ważna tradycja. Pierwsze bale morskie odbywały się jeszcze w Państwowej Szkole Morskiej w Tczewie, szkole która powstała w 1920 roku, a w 1930 roku przeniosła się do Gdyni. Uczelnia rozwijała się z roku na rok zyskując wyższe rangi.
12.02.2018

Akademia Morska w Gdyni stanie się Uniwersytetem Morskim

Akademia Morska w Gdyni zmieni nazwę na Uniwersytet Morski. List intencyjny dotyczący finalizacji procedury prawnej zmieniającej status uczelni podpisano w sobotę wieczorem miedzy władzami AM i ministerstwa gospodarki morskiej.
11.02.2018

Zamet Industry zmienia nazwę na Zamet

6 lutego 2018 roku, w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, zarejestrowane zostały zmiany statutu, notowanej na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, spółki ZAMET INDUSTRY S.A. obejmujące m.in. zmianę dotychczasowej nazwy spółki.
08.02.2018

Akademia Morska pretenduje do przekształcenia w Uniwersytet

Akademia Morska w Gdyni zwróciła się do ministra gospodarki morskiej i żeglugi z wnioskiem o przekształcenie w Uniwersytet. Nowa nazwa ma podnieść rangę uczelni ale też pozwolić na odróżnianie jej od szkół wyższych mających status akademiami wojskowych.
10.12.2017

Od stycznia Kanał Giżycki zmieni nazwę na Łuczański

Od 1 stycznia 2018 r. Kanał Giżycki łączący jeziora Niegocin i Kisajno zmieni nazwę na Łuczański. Tuż po wojnie Giżycko nazywało się Łuczany. Z propozycją zmiany wystąpiła grupa radnych, a poparli ją mieszkańcy Giżycka w konsultacjach - poinformował PAP burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz.
27.11.2017

Grupa Eurotunnel zmienia nazwę

Już nie grupa Eurotunnel. Znany w Europie operator tunelu biegnącego pod kanałem La Manche, który oferuje także połączenia kolejowe pomiędzy Europą kontynentalną a Wyspami, od dziś nosi nazwę Getlink.
21.11.2017

70 lat Ośrodka Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej

W poniedziałek, 29 maja, Ośrodek Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej obchodził 70 – lecie działalności. O godzinie 10:00, w basenie jachtowym w Gdyni, kadra, pracownicy Ośrodka oraz zaproszeni goście wzięli udział w uroczystej zbiórce.
30.05.2017

Santa Stena - świąteczna zmiana nazwy operatora promowego

Stena Line po raz kolejny na dwa miesiące przed Świątami zmienia nazwę na Santa Line. Liczba rezerwacji na wszystkich liniach łącznie jest już większa niż w roku ubiegłym. W porównaniu do analogicznego okresu w 2015r., liczba rezerwacji na wszystkich trasach pomiędzy listopadem i grudniem wzrosła o 5%.
03.11.2016

Sejm. Projekt ustawy stoczniowej po raz drugi

W Sejmie odbyło się drugie czytanie projektu ustawy o aktywizacji przemysłu okrętowego oraz przemysłów komplementarnych, przygotowanego przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.
06.07.2016

Spółka „FUGO” Sp. z o.o. z Konina zmieniła nazwę na „FUGO ZAMET” Sp. z o.o.

24 czerwca 2016 roku Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, zarejestrował zmianę nazwy konińskiej spółki FUGO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Od teraz spółka będzie występować pod szyldem FUGO ZAMET Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.
04.07.2016

DB Schenker Rail Polska zmienił nazwę na DB Cargo Polska

29 kwietnia br. DB Schenker Rail Polska zmienił nazwę na DB Cargo Polska. Zmianie uległ również logotyp spółki, którym od tego momentu jest dobrze rozpoznawalny czerwony znak DB. Pozostałe dane firmy nie ulegają zmianie.
02.05.2016

Przygotowania do sezonu żeglarskiego

W Ośrodku Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej w Gdyni trwają przygotowania do tegorocznego sezonu żeglarskiego. Wczoraj, w czwartek 21 kwietnia, odbyło się wodowanie jednostek pływających ośrodka.
22.04.2016

Mieszkańcy i urzędnicy na wojennej ścieżce. Poszło o nazwę zbudowanego w Gdańsku statku

Do nietypowego konfliktu doszło pomiędzy władzami duńskiej wyspy Samsø a jej mieszkańcami. Kością niezgody stała się nazwa promu, który do tej pory nazywał się tak samo jak wyspa. Władze zdecydowały się jednak na zmianę jego nazwy, nie konsultując tego z mieszkańcami.
28.05.2015

Ćwierć wieku Spedman Global Logistics

Spedman Global Logistics – międzynarodowy operator spedycyjny obsługujący fracht morski, lądowy i lotniczy – obchodzi w listopadzie br. ćwierćwiecze działalności. To szczególne 25 lat – tyle bowiem liczy sobie również wolna Polska. Historia gdyńskiej firmy odzwierciedla niezwykle dynamiczny, przypadający na te lata, rozwój branży TSL.
19.11.2014

Ecu-line- rozwijamy się równolegle z postępem konteneryzacji

Twierdzenie, że przepływ towarów jest przedsięwzięciem coraz bardziej globalnym, zaś świat staje się globalną wioską, z roku na rok staje się coraz większym truizmem. Firmy takie jak Eculine specjalizują się w przerzucaniu ładunków z jednego krańca globu na drugi. Śledząc historię ich działalności można jednocześnie poznać genezę rozwoju międzynarodowej spedycji towarów.
13.03.2013

Dziękujemy za wysłane grafiki.