• <

Wynik wyszukiwania - "wizyta studyjna" - Wiadomości

Gdańsk na trzy dni stanie się Europejską Stolicą Atomistyki

Już w marcu 2024 na Pomorze zjadą się polscy i światowi eksperci i praktycy w dziedzinie fizyki jądrowej i energii atomowej. Spotkają się w ramach pierwszej edycji wydarzenia Baltic Nuclear Energy Forum.
13.02.2024

W Ustce odbyła się wizyta studyjna na statku serwisowym morskich farm wiatrowych

W piątek, 22 września br., burmistrz Jacek Maniszewski oraz przedstawiciele środowiska rybackiego, stoczni i portu mieli okazję obejrzeć innowacyjną jednostkę CTV, która zacumowała przy nabrzeżu władysławowskim, z którego firma RWE planuje w przyszłości prowadzić prace serwisowe. RWE zamierza wykorzystać port w Ustce jako bazę operacyjną i serwisową dla F.E.W. Baltic II, swojej pierwszej morskiej farmy wiatrowej na polskich wodach Bałtyku.
25.09.2023

CMA CGM otwiera nowy serwis oceaniczny do Portu Gdańsk

Dzięki nowemu serwisowi, Port Gdańsk uzyska bezpośrednie połączenie z Busan, największym portem kontenerowym Korei Południowej i 6. największym na świecie. Pierwsze zawinięcie kontenerowca armatora CMA CGM do terminalu Baltic Hub już 15 sierpnia. Od października, statki w ramach serwisu FAL1, będą zwijały do Gdańska regularnie w cyklu cotygodniowym.
03.08.2023

"Debata terminali". Rusza XI Edycja Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2023

W świetle sytuacji międzynarodowej nabiera on szczególnego znaczenia, także dla zapewnienia bezpieczeństwa łańcuchów dostaw. Podczas debaty terminal, która odbędzie się podczas XI Edycji Forum Fracht, zostaną poruszone aktualne wyzwania związane z funkcjonowaniem korytarzy transportowych, międzynarodowych szlaków komunikacyjnych i łańcuchów dostaw oraz roli terminali we współczesnej wymianie handlowej.
17.04.2023

Firmy z Ukrainy zainteresowane współpracą z operatorami w Porcie Gdańsk

W dniach 26-27 maja odbyło się w Spotkanie Biznesowe Polska – Ukraina. Port Gdańsk był partnerem wydarzenia. Głównym organizatorem spotkania był portal Intermodal News. Uczestnicy spotkania rozmawiali na temat możliwości wykorzystania terminali w gdańskim porcie w obsłudze ukraińskich towarów.
31.05.2022

Wizyta studyjna senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych w Wejherowie i Łebie

O szansach rozwoju Łeby, Ustki i całego regionu w związku z planowaną budową portów serwisowych dla obsługi farm wiatrowych na Bałtyku dyskutowali senatorowie 26 maja 2022r. z samorządowcami i inwestorami w Urzędzie Miejskim w Łebie. Przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów Publicznych Kazimierz Kleina podkreślił, że w naszym narodowym interesie jest, by jak najszybciej zrealizować tę największą inwestycję energetyczną w Polsce i najważniejszą inwestycję dla Pomorza.
27.05.2022

Nowa szansa dla terenów postoczniowych w Gdańsku

W weekend 25-27 marca na Politechnice Gdańskiej odbędą się warsztaty mające na celu opracowanie propozycji projektów zagospodarowania dla części terenów Młodego Miasta. Na wydarzenie zaproszeni są architekci, jak również studenci architektury z całej Europy. Na przybyłych czeka m.in. wykład fińskiego architekta Reinera Mahlamakiego oraz wizyta studyjna na terenach postoczniowych.
25.03.2022

Delegacja IMO z wizytą w portach Szczecin-Świnoujście

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA gościł w dniach 22-23 listopada przedstawicieli placówek dyplomatycznych i przedstawicieli IMO w Polsce. Wizyta studyjna odbyła się z inicjatywy Ministerstwa Infrastruktury. Jej celem była promocja polskiej kandydatury w Radzie IMO w kategorii C na lata 2022-2023.
24.11.2021

Port Gdynia gościł przedstawicieli IMO [WIDEO, ZDJĘCIA]

W piątek, 19 listopada, przedstawiciele Korpusu Dyplomatycznego Państw-Członków Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO) gościli w Gdyni. Wizyta studyjna odbyła się w ramach wspierania polskiej kandydatury do Rady IMO w kategorii C na lata 2022-23.
19.11.2021

Wiceminister Ireneusz Zyska z wizytą studyjną w Szczecinie i Świnoujściu

Potencjał miast w zakresie rozwoju morskich farm wiatrowych na Bałtyku to główny temat wizyty studyjnej w Świnoujściu oraz Szczecinie. W spotkaniu, które odbyło się 1 grudnia 2020 r., udział wziął wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska.
02.12.2020

Ekologia i ekonomia ramię w ramię. Niezwykły projekt Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie

Jak ważna w firmie jest ekologia i troska o wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii? Prowadzenie biznesu zgodnie z naturą to kaprys czy może czynnik, który przedkłada się także na ekonomiczne oszczędności? Te tematy, ale i całe mnóstwo innych, ważnych wątków związanych z prowadzeniem biznesu w naszym regionie oraz zrównoważoną gospodarką poruszymy podczas spotkania, które odbędzie się w Hotelu NOVOTEL 25 i 26 sierpnia. Północna Izba Gospodarcza zaprasza na konferencję „Zrównoważona gospodarka w Euroregionie Pomerania”. Zapisy
24.08.2020

Port Gdynia stawia na offshore - wizyta studyjna przedstawicieli belgijskiego Portu Oostende

W Porcie Gdynia w odbyła się wizyta studyjna przedstawicieli belgijskiego Portu Oostende. Jej głównym celem była wymiana wiedzy i doświadczeń na temat technologii przeładunków elementów morskich farm wiatrowych.
21.01.2020

Inwestycje w Porcie Gdańsk. Wizyta studyjna INEA i Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej

Przedstawiciele Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Komisji Europejskiej odwiedzili Port Gdańsk. 27 listopada 2019 r. delegacja rządowa przyglądała się trwającym tu inwestycjom, współfinansowanym z funduszy Unii Europejskiej.
27.11.2019

Przedstawiciele amerykańskich firm z sektora energetyki jądrowej w polskich stoczniach

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wspierane przez Polskie Forum Technologii Morskich zorganizowało w porozumieniu z Ministerstwem Energii wizytę przedstawicieli firm amerykańskich sektora energetyki jądrowej w Gdyni i w Gdańsku. Odwiedzono Stocznię CRIST oraz MARINE PROJECT, a także inne firmy (VISTAL, ENERGOMONTAŻ Gdynia, Mostostal Pomorze) związane z sektorem technologii morskich i potencjalnie zainteresowane możliwościami współpracy jakie może zaoferować sektor energetyki jądrowej.
20.11.2019

Przedstawiciele Krajowej Izby Gospodarki Morskiej z wizytą studyjną w Turcji

25 lutego podczas wizyty studyjnej w ramach TEBD (Turkey – EU Business Dialogue) odbyło się spotkanie w TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği – Związku izb i giełd towarowych) z przedstawicielem tureckiej Chamber of Shipping panem Farukiem Doĝanem – zastępcą Sekretarza Generalngo. Pan F. Doĝanem zaprezentował profil działalności swojej izby oraz przedstawił prezentację dotyczącą tureckiej gospodarki morskiej.
18.03.2019

Turkey – EU Business Dialogue – wizyta studyjna w Turcji

W Istambule w dniach 25-28 lutego odbyła się wizyta studyjna „Logistics and Ports” organizowana przez Eurochambre (Europejski Związek Izb Przemysłu i Handlu) w ramach dialogu „Turkey – EU Business Dialogue” (TEBD) – projekt wspierany przez Unię Europejską oraz Republikę Turecką.
05.03.2019

Połączenie morskie Świnoujście – Ystad: poprawa ładowności i bunkrowanie LNG

Projekt „Poprawa ładowności i bunkrowanie LNG. Połączenie morskie Świnoujście – Ystad” znalazł się wśród kluczowych inicjatyw UE w ramach których prawie 700 mln. EUR zostanie zainwestowanych w zrównoważony rozwój transportu. Przedstawiciele Komisji Europejskiej oraz koordynator projektu – gmina Ystad podpisali już umowę o dotację. W projekcie uczestniczą: port Ystad, Gaz System S.A., Polskie LNG S.A. oraz Polferries S.A.
10.01.2019

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w PSSE

Doradztwo na temat funduszy unijnych, dni otwarte Wirtualnego Biura, wizyty studyjne młodzieży, spotkania inwestorów ze studentami czy szkolnych doradców zawodowych – to propozycje Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która po kolejny włącza się w organizację Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.
30.10.2018

InnoAquaTech - najnowsze wiadomości o projekcie

InnoAquaTech to projekt realizowany przez Insytytut Morski w Gdańsku. Jego głównym celem jest określenie potencjału wdrażania w regionie Bałtyku Południowego różnorodnych innowacyjnych technologii w obszarze akwakultur, ze szczególnym naciskiem na rozwój hodowli w obiegu zamkniętym (Recirculating Aquaculture Systems – RAS). Działania, jakie są podejmowane w ramach projektu, mają na celu wzmocnienie dialogu pomiędzy środowiskiem naukowym, a małymi i średnimi przedsiębiorstwami oraz potencjalnymi inwestorami w regionie.
05.09.2018

Delegacja przedstawicieli Państw formatu „16+1” odwiedzi polskie porty

Na przełomie października i listopada planowana jest wizyta studyjna w polskich portach zorganizowana dla przedstawicieli Państw formatu "16+1" (Europa Środkowo-Wschodnia + Chiny). Zapowiada się więc świetna okazja do promocji polskich portów i ich planów rozwoju.
13.07.2018

Wizyta studyjna koordynatorów unijnych: Kurta Bodewiga i Briana Simpsona w Polsce i w Szwecji

Wizyta studyjna unijnych koordynatorów: prof. Kurta Bodewiga (Korytarz Bałtyk-Adriatyk) i Briana Simpsona (Autostrady Morskie) w Gdyni (11.06.br.) i Karlskronie (12.06.br.) wzbudziła duże zainteresowanie wielu interesariuszy obu unijnych przedsięwzięć oraz mediów. Wizyta składała się z wielu imprez towarzyszących, które odbywały się pierwszego dnia na terenie Trójmiasta (Gdańska i Gdyni), drugiego natomiast w Regionie Blekinge w Południowej Szwecji – głównie w Karlskronie i Alveście.
22.06.2018

Wizyta studyjna unijnych koordynatorów TEN-T w Gdyni

Korytarz Bałtyk-Adriatyk nie skończy się na Gdyni – powiedział prof. Kurt Bodewig, koordynator UE ds. Korytarza Bałtyk-Adriatyk, podczas wizyty studyjnej w Gdyni, którą w poniedziałek rozpoczął razem z Brianem Simpsonem, koordynatorem UE ds. autostrad morskich. Przedstawiciele Komisji E
12.06.2018

Wizyta studyjna sektora TSL z Czech i Słowacji w Porcie Gdynia

Polskie porty coraz bardziej atrakcyjne dla sektora TSL z Czech i Słowacji. Od czwartku na Pomorzu przebywają uczestnicy wizyty studyjnej z tych krajów, którzy poznają korzyści, warunki i wyzwania wynikające ze współpracy z partnerami w Polsce. Pierwszy dzień poświęcony był Port
08.06.2018

Polskie porty coraz bardziej atrakcyjne dla sektora TSL z Czech i Słowacji (foto, wideo)

Polskie porty coraz bardziej atrakcyjne dla sektora TSL z Czech i Słowacji. Od czwartku na Pomorzu przebywają uczestnicy wizyty studyjnej z tych krajów, którzy poznają korzyści, warunki i wyzwania wynikające ze współpracy z partnerami w Polsce. Pierwszy dzień poświęcony był Portowi Gdynia oraz portom: Szczecin i Świnoujście.
08.06.2018

Wizyta studyjna koordynatorów TEN-T w Gdyni

Prezydent Gdyni dr Wojciech Szczurek oraz Prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia Adam Meller,partnerzy projektu unijnego „TENTacle – Wykorzystanie korytarzy sieci bazowej dla dobrobytu, wzrostu i spójności", mają zaszczyt zaprosić na spotkanie z unijnymi koordynatorami dla korytarzy sieci bazowej TEN-T: prof. Kurtem Bodewigiem, koordynatorem Korytarza Bałtyk-Adriatyk, oraz Brianem Simpsonem, koordynatorem Autostrad Morskich. Wydarzenie odbędzie się 11 czerwca o godz. 14:30 w Muzeum Emigracji w Gdyni.
25.05.2018

Międzynarodowa promocja Światowych Dni Morza

Anna Moskwa, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej spotkała się z Ambasadorami Republiki Bułgarii, Republiki Serbii oraz Republiki Singapuru. Tematem łączącym wszystkie spotkania były Światowe Dni Morza, które odbędą się w Szczecinie w dniach 13-15 czerwca br. Podczas każdego ze spotkań poruszono również kwestie związane ze współpracą bilateralną i regionalną.
15.03.2018

Łańcuch Dostaw Morskiej Energetyki Wiatrowej - przyszłe perspektywy dla technologii i współpracy - warsztaty

GSG Towers, Stowarzyszenie Pomorskie w UE i Instytut Morski w Gdańsku serdecznie zapraszają warsztaty projektu Smart Blue Regions: " Łańcuch Dostaw Morskiej Energetyki Wiatrowej - przyszłe perspektywy dla technologii i współpracy". Wydarzenie odbędzie się 26 kwietnia 2018 r. w Gdańsku.
09.03.2018

Rozwój przewozów promowych

O rozwoju przewozów promowych dyskutowano podczas specjalnej konferencji, która odbyła się 23 lutego br. w Warszawie w siedzibie Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Spotkaniu przewodniczył wiceszef resortu - Grzegorz Witkowski. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście reprezentowali prezes Dariusz Słaboszewski oraz dyrektor ds. handlowych - Aneta Szreder-Piernicka. Obecni byli również przedstawiciele Polskiej Żeglugi Bałtyckiej oraz szwedzkiego portu Ystad.
26.02.2018

Chińczycy z wizytą w portach Szczecin i Świnoujście

11 grudnia br. przebywali z wizytą roboczą w Zarządzie Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA przedstawiciele chińskiej firmy oferującej usługi w zakresie transportu kolejowego oraz innych innowacyjnych rozwiązań transportowych. W spotkaniu wziął udział Marcin Pawlicki – wiceprezydent Szczecina.
13.12.2017

Delegacja Republiki Indonezji z wizytą w resorcie gospodarki morskiej

Grzegorz Witkowski, wiceminister gospodarki morskiej i żeglug śródlądowej oraz dyrektorzy departamentów: Współpracy Międzynarodowej, Edukacji Morskiej, Gospodarki Morskiej oraz Rybołówstwa spotkali się z delegacją parlamentarzystów Republiki Indonezji, członków indonezyjskiej komisji transportu i infrastruktury.
25.08.2017

Stan akwakultury w Polsce – podsumowanie wizyty Europosłów

Ze stanem polskiej akwakultury i przetwórstwa ryb zapoznawali się przebywający w Trójmieście przez trzy dni Posłowie Komisji Rybołówstwa Parlamentu Europejskiego. Inicjatorem tej wizyty był wiceprzewodniczący komisji rybołówstwa PE, europoseł Jarosław Wałęsa.
19.05.2016

Wizyta studyjna z Finlandii w 3. Flotylli Okrętów

W poniedziałek 25 kwietnia, uczestnicy prestiżowego Fińskiego Kursu Obrony dla przedstawicieli osób pełniących decyzyjną rolę w fińskim systemie reagowania na zagrożenia kryzysowe, odwiedzili 3. Flotyllę Okrętów.
25.04.2016

Delegacja z Kłajpedy w Portach Szczecin-Świnoujście

Wizyta studyjna przdstawicieli portu w Kłajpedzie odbyła się w zespole portów Szczecin-Świnoujście w dniach 4-6 listopada br.
10.11.2015

Szlak kolejowy „Rail Baltica” – wizyta studyjna

Catherine Trautmann, Europejski Koordynator korytarza sieci bazowej TEN-T „Morze Północne – Bałtyk”, przedstawiciele Komisji Europejskiej z Dyrekcji Generalnej ds. Mobilności i Transportu, wiceministrowie ds. transportu z Polski, Litwy, Łotwy i przedstawiciele ministerstwa gospodarki z Estonii oraz reprezentanci władz samorządowych uczestniczyli wraz z delegacjami w wizycie studyjnej na pokładzie szynobusa, który 27 sierpnia 2015 r. przejechał z Białegostoku do Kowna.
28.08.2015

Niebieski wzrost w regionie Morza Bałtyckiego

W dniach 24-26 lutego miała miejsce wizyta studyjna w Brukseli i Antwerpii przedstawicieli Pomorskiego i Turku. Wzięli w niej udział przedstawiciele samorządów i uczelni obu regionów oraz Instytutu Morskiego w Gdańsku i Polskiego Klastra Morskiego. Gości powitały Krista Taipale, Dyrektor Biura TURKU-Południowozachodniej Finlandii w Brukseli oraz Anna Drążek, Dyrektor Biura Regionalnego Województwa Pomorskiego w Brukseli, gdzie odbyło się spotkanie.
02.03.2015

Instytut Morski w Gdańsku: Konferencja końcowa projektu ARCH

Instytut Morski w Gdańsku jako partner projektu ARCH zaprasza na konferencję końcową projektu, która odbędzie się 24 i 25 czerwca 2015 w Newcastle University, UK.
17.12.2014

Korytarze transportowe Unii Europejskiej w perspektywie 2014-2020. Działania na rzecz efektywnego i zrównoważonego transportu w Europie

W dniach 18-19 lutego br. w Brukseli odbyła się dwudniowa wizyta studyjna, w której wzięło udział ponad 70 uczestników: przedstawicieli polskich organizacji transportowych, urzędów marszałkowskich, biur regionalnych w Brukseli oraz firm i innych instytucji zaangażowanych w problematykę transportową.
03.03.2014

Wizyta studyjna i konferencja na temat rynku LNG w Norwegii

W ramach projektu „MarTech LNG” realizowanego w szczecińskiej Akademii Morskiej 17-19 września br. odbyła się wizyta studyjna w Stavanger (Norwegia), połączona z konferencją na temat bieżącej sytuacji rynku LNG w obszarze południowego Morza Bałtyckiego.
04.10.2013

Odważnie patrząc w przyszłość

Rozmowa z Grzegorzem Walczukiewiczem, dyrektorem Biura Związku Miast i Gmin Morskich
11.01.2012

Dziękujemy za wysłane grafiki.