• <

Wynik wyszukiwania - "symulator" - Wiadomości

Michelin z symulatorem od Flint Systems

Światowej sławy producent opon, Michelin, zakupił symulator szkoleniowy wózka widłowego wykorzystujący technologię VR od Flint Systems. Symulator został zakupiony przez Michelin Polska Sp. z o.o. i znajduje się w Olsztynie, gdzie służy operatorom wózków widłowych w podnoszeniu umiejętności oraz szkoleniu nowych kadr.
20.03.2024

Flint Systems dostarczył symulator VR pojazdu lotniskowego

Firma Flint Systems, specjalizująca się w opracowywaniu i dostarczaniu symulatorów VR przeróżnych maszyn i pojazdów, w tym statków, a także urządzeń portowych, jak dźwigi czy suwnice, dostarczyła klientowi także pierwszy na świecie symulator VR pojazdu pushback, stosowanego na lotniskach do przeciągania samolotów po płycie.
26.02.2024

Flint Systems dostarczył kolejny symulator VR wózka widłowego

Opracowany przez Flint Systems symulator wózka widłowego w technologii wirtualnej rzeczywistości zostało zakupiony przez Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu, gdzie będzie służył studentom do praktycznego szkolenia z obsługi wózków widłowych w bezpiecznym i realistycznym środowisku.
19.02.2024

Partner Flint Systems otwiera swój showroom w Wielkiej Brytanii

Flint Systems z satysfakcją ogłasza nawiązanie współpracy z Reality Check Studios (RCS), wiodącą firmą szkoleniową i edukacyjną w obszarze rzeczywistości rozszerzonej (XR) z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Ta strategiczna współpraca ma na celu wprowadzenie innowacyjnych produktów Flint Systems, ze szczególnym naciskiem na symulator VR wózka widłowego dla klientów w całej Wielkiej Brytanii.
12.12.2023

Flint Systems opracowuje symulator VR pojazdu pushback

Firma Flint Systems, powszechnie znana z produkcji symulatorów dla portów i logistyki, rozpoczęła prace nad symulatorem VR pojazdu pushback, służącego do holowania samolotów na płycie lotniska. Symulator został zamówiony przez Welcome Airport Services Sp. z o.o., jednego z liderów branży handlingowej w Polsce.
05.05.2023

Flint Systems opracowuje symulator spawania w VR dla PSSE

Na mocy podpisanej 10 marca umowy pomiędzy Flint Systems a Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną (PSSE), Flint Systems dostarczy PSSE symulator spawania łączący technologię wirtualnej rzeczywistości z prawdziwymi elementami wykorzystywanymi przy spawaniu.
21.03.2023

PSSE pracuje nad symulatorem spawalniczym z Flint Systems

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna we współpracy z firmą Flint Systems rozpoczęła prace nad symulatorem spawalniczym w technologii VR. Symulator posłuży uczniom szkół branżowych w uzyskaniu odpowiednich kwalifikacji.
13.03.2023

Royal Navy adaptuje technologię VR w ramach szkolenia marynarskiej kadry

Królewska Marynarka Wojenna postanowiła nowatorsko wykorzystać symulację wirtualnej rzeczywistości jako część programu szkolenia oficerów. Systemy te będą uzupełnieniem tradycyjnych zajęć zapewniając symulację stanowiska dowodzenia i rozszerzając możliwości instruktorów w zakresie prezentacji materiału.
15.02.2023

Symulator szkoleniowy reachstackera w VR. Jak może zaoszczędzić Twoje pieniądze? [WIDEO]

Trening symulacyjny znany jest ze zwiększania bezpieczeństwa procesu szkoleniowego i zwiększania jego efektywności. Jednak w czasach inflacji, wojny i niepewności gospodarczej warto wspomnieć o jeszcze jednym czynniku przemawiającym na korzyść symulatorów treningowych VR. Mogą one znacznie obniżyć koszty szkoleń.
25.01.2023

Szkoła w Kołobrzegu ma nowy symulator siłowni okrętowej

Zespół Szkół Morskich w Kołobrzegu uruchomił nowy symulator siłowni okrętowej. Jest to element zmodernizowanej pracowni. Urządzenia zostały sfinansowane przez PŻB i PŻM.
13.01.2023

Port Gdynia i Nauta zbudowały portowe stanowisko dla Centrum Nauki Experyment

Od zeszłego tygodnia młodzi goście odwiedzający Centrum Nauki Experyment w Gdyni mogą sami sprawdzić, na czym polega praca suwnicowego w porcie. Jest to możliwe na nowym stanowisku, które powstało dzięki współpracy Zarządu Morskiego Portu Gdynia, Stoczni Remontowej Nauta i CN Experyment.
10.10.2022

Symulator przeszkoli operatorów żurawi na statkach Jan De Nul

Belgijska grupa Jan De Nul idzie o krok dalej w szkoleniu swoich załóg w zakresie obsługi żurawi na zaprojektowanym przez gdańskie biuro StoGda statku instalacyjnym Voltaire oraz innym statku instalacyjnym - Les Alizés. "Cyfrowy bliźniak" nauczy pracowników montażu największych turbin morskich w trudnych warunkach morskich.
11.06.2022

Porty morskie Bałtyku i Morza Północnego ożywi Incone60. Stepnica, Władysławowo i Elbląg na morskim szlaku

W samo południe do nabrzeża polskiego portu we Władysławowie dobił sprawnie duński statek Anita Hagedorn pod niemiecką banderą. To silny akcent projektu Incone60, którego liderem jest Instytut Morski Uniwersytetu Morskiego, a partnerami są małe porty z Polski, Litwy i Belgii.
18.05.2022

Symulator żurawia wieżowego od Flint Systems

Flint Systems to polski producent unikatowych w skali światowej symulatorów szkoleniowych wykorzystujących wirtualną rzeczywistość (VR). Trójmiejska firma ma w swojej ofercie już kilkanaście produktów, a jednym z nich jest symulator szkoleniowy żurawia wieżowego. Sprawdźmy, jak wygląda symulator i czym różni się szkolenie w VR od zwykłego szkolenia.
17.05.2022

Symulator wózka widłowego od Flint Systems

Wózek widłowy jest niezastąpiony w branży logistycznej. Możemy go zobaczyć praktycznie w każdym magazynie. Jednak prowadzenie wózka widłowego nie jest wbrew pozorom takie łatwe, a praca operatora, mimo pozorów łatwości, jest bardzo wymagająca. Zagrożenie stanowi przede wszystkim manewrowanie z ładunkiem, czy choćby prawidłowa ocena wagi ładunku. W związku z tym ważne jest kompleksowe szkolenie operatorów wózków widłowych. Dlatego właśnie Flint Systems oferuje symulator wózka widłowego w VR.
07.05.2022

Szkoła Morska w Gdyni rozbudowała park symulatorów

Szkoła Morska poinformowała o poszerzeniu oferty parku symulatorów. – Tym razem stworzyliśmy nowy punkt symulujący transfer pracowników na/z WTG (Wind Tower Generator), wzbogacony dalszymi ćwiczeniami ewakuacji zalecanymi przez Global Wind Organisation (GWO) – mówi Alfred Naskręt, dyrektor Szkoły Morskiej w Gdyni.
06.02.2022

ENAMOR Sp. z o. o.

ENAMOR jest polskim producentem i dostawcą nowoczesnych układów elektroniki, nawigacji i automatyki okrętowej oraz usług serwisowych i projektowych.
elektronika,symulator,symulatory,nawigacja,automatyka morska,automatyka lotnicza,serwis,R&D,prace badawczo- rozwojowe,systemy elektroniki,systemy nawigacji,automatyka okrętowa,systemy satelitarne,radiokomunikacja,łączność wewnętrzna,systemy napędu,termokalibrator,VSAT,FBB,radar,ECDIS,WECDIS,GPS,DGPS,RTK,Echosonda,Log,Żyrokompas,AIS,WAIS,LRIT,SSAS,BNWAS,GMDSS,Inmarsat,VHF,MF,HF,Wartsila,Marlink,Jotron AS,Primar,Interschalt Maritime Systems,R2Sonic,Klein Mind,Sonardyne,Gavia,Flir,SevenCs,Raython Anschuetz,Furuno,Trimble,Sealite,Eaton,KODEN,Caris,Hatteland,Lambrecht,Gill,Intelian,Cobham,Sailor,KVH,NABTESCO MARINE,Navis Engineering,Netwave Systems B.V.,Danelec,Skipper Electronics AS,Ben Marine,WinGD,Cryptomind,THALES,ELAC,Raytheon Company

Centrum Nowych Kompetencji

CENTRUM SZKOLENIA KADR PORTOWYCH
szkolenia portowe,Szkolenia dźwigi portowe,Szkolenia suwnice portowe,Szkolenia wóz kontenerowy,Kurs dźwig portowy,Kurs dźwig kontenerowy,Kurs suwnica kontenerowa,Uprawnienia na dźwig portowy,Uprawnienia żuraw portowy,Uprawnienia na suwnicę portową,Szkolenia na symulatorach dźwigu,symulatory,szkolenia stacjonarne dla operatorów sprzętu portowego,symulatory szkoleniowe,program treningowy dla operatorów sprzętu portowego,centrum treningowe dla operatorów sprzętu portowego

Ośrodek Szkoleniowy Rybołówstwa Bałtyckiego Akademia Morska w Szczecinie

ośrodek rybołówstwa,ośrodek,ośrodek szkoleniowy,rybołówstwo,szkolenia symulator,szkolenia rybaków,Symulator Manewrowo-Nawigacyjny Mostka Statku Rybackiego

Squadron Sp. z o.o.

Squadron - specjaliści w zasięgu ręki.
drony ,symulatory ,gry komputerowe

Flint Systems

Flint Systems oferuje szkoleniowe symulatory VR firmom z wielu dziedzin gospodarki - przede wszystkim sektora portowego, offshore, budowlanego, energetycznego i górniczego
symulatoryVR ,symulatory ,szkolenia ,symulatory szkoleniowe ,wirtualna rzeczywistość

Sim-Systems

symulator szalupy zrzutowej typu free-fall

Unitest Marine Simulators Ltd.

Symulatory siłowni okrętowych.
The Low Speed Engine Room Simulator,symulatory morskie,syhmulatory siłowni okrętowych,indykatory elektrycznych silników wysokoprężnych,informatyka,projektowanie oprogramowania,symulatory siłowni okrętowych,tworzenie oprogramowania,symulatory morskie,

Seagull AS Sp. z o.o. Oddział w Polsce

elektronika morska,elektronika,symulatory,

KCC Sp. z o.o.

wyposażenie okretowe,elektronika morska,techniczne zaopatrzenie statków,nawigacja,symulatory,gongi,dzwony,gwizdki powietrzne,syrenki elektryczne,reflektory poszukiwawcze,

Wirtualna rzeczywistość za progiem – nowy showroom Flint Systems

Symulatory VR produkowane przez Flint Systems wyznaczają całkiem nową jakość na rynku szkoleniowym. Kolejne gałęzie przemysłu coraz chętniej czerpią z innowacyjnych rozwiązań, a tempo postępu technicznego nieustannie poszerza zakres możliwości ich wykorzystania. Ma to widoczny wpływ na rozwój firmy zarówno poprzez powiększanie zespołu, jak i przestrzeni biurowej. Z tego także powodu Flint Systems udostępniło nowy, przestronny showroom, który pozwoli prezentować opracowywane przez firmę narzędzia w jeszcze lepszych warunkach oraz w pełnym spektrum ich potencjału treningowego.
17.05.2023

Port Gdynia i Nauta ufundowały zbudowały portowe stanowisko dla Centrum Nauki Experyment

Od zeszłego tygodnia młodzi goście odwiedzający Centrum Nauki Experyment w Gdyni mogą sami sprawdzić, na czym polega praca suwnicowego w porcie. Jest to możliwe na nowym stanowisku, które powstało dzięki współpracy Zarządu Morskiego Portu Gdynia, Stoczni Remontowej Nauta i CN Experyment.
10.10.2022

Port Gdynia uruchomił nowoczesne symulatory z okazji swoich 97. urodzin

Port Gdynia świętuje 97. urodziny. Z tej okazji  poniedziałek w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni uruchomiono nowoczesne symulatory PortMaster. Dzięki nim będzie można bliżej poznać pracę terminali przeładunkowych i kierować ruchem statków w Porcie Gdynia.
24.09.2019

Bunkrowanie statków gazem LNG. Nowoczesny symulator w Szkole Morskiej w Gdyni

Kolejny nowoczesny symulator w Szkole Morskiej w Gdyni. Tym razem uczestnicy prowadzonych na nim kursów dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu krok po kroku poznają proces bunkrowania statków gazem LNG. Zdobyte doświadczenie umożliwia im bezproblemowe wykonywanie takich operacji na prawdziwych statkach.
24.03.2019

Nowoczesne symulatory w Akademii Morskiej w Gdyni. Ich możliwości robią wrażenie

Nowoczesne symulatory w Akademii Morskiej w Gdyni. Na Wydziale Nawigacyjnym tej uczelni zamontowano cztery nowoczesne mostki wizyjne. Dzięki nim oferta edukacyjna uczelni znacznie wzrosła. A możliwości tych urządzeń są praktycznie nieograniczone.
03.12.2017

Nowoczesny symulator siłowni okrętowej wyprodukowany przez polską firmę trafi do Wietnamu

Nowy projekt Unitest Marine Simulators. Tym razem firma wyprodukowała nowoczesny pełnozadaniowy symulator siłowni okrętowej, który trafi do szkoły morskiej w Wietnamie. To jedno z najnowocześniejszych takich urządzeń na świecie.
16.06.2017

Ten symulator zwiększa bezpieczeństwo na morzu. Można go przetestować w Gdyni

Szkoła Morska w Gdyni stawia na nowoczesne technologie. W pracującym tam symulatorze siłowni okrętowej zainstalowano ważną aktualizację. Teraz funkcjonalność systemu została rozszerzona m.in. o możliwość realizowania operacji związanych z obsługą rzeczywistego wyłącznika wysokonapięciowego. Dzięki temu symulator spełnia wymogi konwencji STCW w zakresie kursu wysokich napięć (High Voltage Curse).
07.06.2017

Symulator łodzi zrzutowych. Pierwsze takie szkolenie w kraju

Praca na morzu charakteryzuje się wysokim stopniem ryzyka. Jej wykonywanie wymaga od załogi przejścia specjalnego szkolenia z zasad bezpiecznej ewakuacji w sytuacjach kryzysowych. Teraz jest to możliwe w bezpiecznych warunkach symulatora szalupy zrzutowej. Sim-Systems i Szkoła Morska w Gdyni prowadzą zapisy na innowacyjne szkolenie właśnie z tego zakresu.
18.05.2017

Dziękujemy za wysłane grafiki.