• <

Wynik wyszukiwania - "orbital" - Wiadomości

Wybrano stocznię do budowy nowego statku do transportu rakiet kosmicznych

United Launch Alliance (ULA), firma zajmująca się wystrzeliwaniem rakiet kosmicznych ogłosiła, że podpisała umowy ze stoczniami Bollinger Shipyards w Lockport w stanie Luizjana i Bristol Harbor Group, w stanie Rhode Island, na zaprojektowanie, nadzorowanie i budowę nowego statku do transportu rakiet Vulcan z fabryki w Decatur w stanie Alabama do stanowisk startowych w Cape Canaveral Space Force Station na Florydzie i Vandenberg Space Force Base w Kalifornii.
14.05.2024

Statek nazwany imieniem matki Bezosa idzie na złom

Statek-lądowisko dla rakiety kosmicznej nazwany imieniem matki Jeffa Bezosa został przekazany do rozbiórki.
17.08.2022

Inmarsart otrzymał nowego satelitę. Marynarze, rybacy, żeglarze w satelitarnej sieci

Morski System Satelitarny Inmarsat otrzymał pod choinkę nowego satelitę Inmarsat-6 F1. 22 grudnia z Centrum Kosmicznego JAXA Tanegashima w Japonii wystrzelono największy na świecie i najbardziej zaawansowanego technologicznie komercyjnego satelitę komunikacyjnego. Na pokładzie znajduje się 150 kg elektroniki Kongsberga.
10.01.2022

Orbital Marine rozpocznie dostawy energii z pływów w Wielkiej Brytanii

Szkocka firma Orbital Marine Power, zajmująca się energią z pływów morskich, przedstawiła plany zakwalifikowania wielu wniosków do złożenia w nowo otwartej przez rząd brytyjski rundzie aukcji energii odnawialnej.
20.12.2021

Zielona energia z fal zasili statki

Carnegie Clean Energy we współpracy z wybitnym instytutem badawczym, Blue Economy Cooperative Research Centre (Blue Economy CRC) uruchomiła demonstracyjny projekt energii falowej MoorPowerTM Scaled Demonstrator.
06.11.2021

Mars odsłania swoje tajemnice. Potwierdziło się istnienie jeziora oraz rzeki

Marsjański łazik Perseverance (Wytrwałość) wystrzelony w ramach misji badawczej amerykańskiej agencji kosmicznej NASA od lutego pokonał już 2,6 km, potwierdził istnienie jeziora oraz rzeki na Marsie i pozyskal dwie z ok. 40 planowanych próbek.
17.10.2021

Innowacyjna turbina pływowa O2 zasili w energię 2 tys. gospodarstw domowych w Szkocji

O2, najpotężniejsza na świecie turbina pływowa skonstruowana przez Orbital Marine Power, rozpoczęła produkcję energii elektrycznej oraz jej eksport do sieci w Europejskim Centrum Energetyki Morskiej (EMEC) na wyspach Orkady położonych na Morzu Północnym.
16.08.2021

Krok bliżej do masowej produkcji ogromnych turbin pływowych

Wiadomości od Nova Innovation pojawiają się nieco ponad tydzień po tym, jak inna firma, Orbital Marine Power, oznajmiła, że jej turbina O2 rozpoczęła wytwarzanie energii elektrycznej i przesył do sieci. Projekt będzie również badał, jak można poprawić wydajność turbiny i skupi się na logistyce związanej z masową produkcją.
09.08.2021

Najpotężniejsza na świecie turbina pływowa zaczyna przesyłać energię do sieci

Ta wiadomość oznacza kolejny duży krok dla rodzącego się w Wielkiej Brytanii sektora energii morskiej. Chociaż zainteresowanie morskimi systemami energetycznymi wydaje się rosnąć, obecny ślad branży i jej technologii pozostaje nadal niewielki.
03.08.2021

Przełom w projektowaniu turbin pływowych

Projekt innowacyjnej technologii turbiny pływowej firmy Orbital Marine Power został doceniony w konkursie iF Design Awards.
18.05.2021

Chiny: Pozostałości rakiety Long March 5B wpadły do Oceanu Indyjskiego

Jak informują chińskie media państwowe pozostałości największej chińskiej rakiety wpadły w niedzielę do Oceanu Indyjskiego, a większość jej komponentów została zniszczona po ponownym wejściu do atmosfery ziemskiej.
09.05.2021

Orbital Marine uruchamia najpotężniejszą na świecie turbinę pływową

Orbital Marine Power, szkocka firma zajmująca się energią pływową, uruchomiła turbinę pływową o mocy 2 MW. Wysłano ją z portu w Dundee na archipelag Orkney na północy Szkocji w celu uruchomienia i instalacji.
26.04.2021

Firma Hempel partnerem w projekcie przełomowej turbiny wykorzystującej energię pływów

Hempel, wiodący dostawca powłok, dostarczył powłoki ochronne dla turbiny pływowej Orbital O2 - najpotężniejszej turbiny pływowej na świecie. Ambicją firmy Hempel jest zostanie wiodącym dostawcą powłok dla globalnego segmentu energii odnawialnej.
17.04.2021

Poziom Bałtyku będzie rósł coraz szybciej i powodował ekstremalne zjawiska

Wzrost poziomu Morza Bałtyckiego nie będzie zauważalny gołym okiem, ale spowoduje większą częstotliwość ekstremalnych zjawisk. – W okresach letnich na wybrzeżu Bałtyku możemy się spodziewać coraz silniejszych burz, a jesienią i zimą coraz groźniejsze będą wezbrania sztormowe, co będzie powodowało zalania najniżej położonych obszarów – mówi prof. dr hab. Szymon Malinowski, naukowiec z UW i PAN.
02.03.2021

Licytacje WOŚP: rejs legendarnym jachtem „Copernicus”

Pióro wieczne z podpisem prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, zwiedzanie Parlamentu Europejskiego z Robertem Biedroniem, rejs legendarnym jachtem „Copernicus”, kolacja z Magdą Gessler lub Januszem Palikotem czy wyjątkowa wycieczka po Bibliotece Gdynia. To tylko niektóre z propozycji, które można wywalczyć w internetowych licytacjach na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 29. finał tej szczytnej, charytatywnej akcji już za kilka dni – w niedzielę, 31 stycznia. Prezentujemy hity gdyńskich aukcji.
26.01.2021

Będzie więcej mega-susz

Zmiany klimatu mogą zwiększyć częstość występowania susz trwających dwie dekady albo dłużej - wynika z australijskich badań. Z tego powodu nasilą się m.in. pożary lasów i spowodowana wiatrem erozja gleb.
07.11.2020

Kosmiczna przyszłość promu Stena Line

Kilka tygodni temu głośno było w mediach o promie Stena Freighter. Jednostka, która służyła popularnemu przewoźnikowi – firmie Stena Line – została kupiona przez firmę należącą do najbogatszego człowieka świata. Teraz ujawniono, w jaki sposób statek będzie wykorzystywany przez nowego właściciela.
25.10.2018

Prom Stena Line kupiony przez firmę najbogatszego człowieka świata. Jednostka pomoże w... podboju kosmosu

Prom Stena Freighter, który był przedmiotem niedawnej transakcji, w ramach której Stena Line sprzedała dwie należące do niej jednostki, trafi do firmy Blue Origin. Jej właścicielem jest Jeff Bezos.
15.09.2018

Technologie Kosmiczne i Satelitarne – trwa nabór na drugą edycję studiów

Politechnika Gdańska rekrutuje na drugą edycję interdyscyplinarnych studiów II stopnia Technologie Kosmiczne i Satelitarne (TKiS), prowadzonych przez Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki oraz Wydział Mechaniczny. Pierwszy z nich rekrutuje na specjalność Technologie informacyjne i telekomunikacyjne w inżynierii kosmicznej i satelitarnej, drugi natomiast na specjalność Technologie mechaniczne i mechatroniczne w inżynierii kosmicznej. Na każdą ze specjalności PG przyjmie 30 osób. Studia trwają 3 semestry.
23.01.2018

Łatwiej o blokadę na kole na drogach prowadzących do portu w Dover

Rada Hrabstwa Kent (KCC) oraz rada dystryktu Ashford (ABC), przez które przechodzą drogi łączące port w Dover z centrum Londynu, łączą siły, aby ukrócić praktyki nielegalnego parkowania pojazdów ciężarowych na tych obszarach.
09.11.2017

Prototypowa konstrukcja dla Norwegów powstaje w Gdyni (foto, wideo)

Nowy projekt Energomontażu-Północ Gdynia. Tym razem to element do cumowania statków podczas dostawy ropy ze złoża. Konstrukcja powstaje dla norweskiego centrum cumowniczo-wydobywczego.
07.12.2016

Polski satelita komercyjny zostanie wystrzelony z platformy morskiej

Wrocławska spółka SatRevolution S.A. podpisała z amerykańskim Interorbital Systems umowę dotyczącą wyniesienia z pływającej platformy na Oceanie Spokojnym na orbitę okołoziemską satelity Światowid oraz dwóch mniejszych nanosatelitów PhoneSat. Obiekty zostaną wystrzelone w 2018 roku.
10.10.2016

Pierwsze testy produkcji w nowej fabryce Bilfinger Mars Offshore w Szczecinie

Linia do wytwarzania platform pośrednich jest już skompletowana. 12 października br. w fabryce Bilfinger Mars Offshore w Szczecinie odbyło się uruchomienie testowej produkcji fundamentów morskich elektrowni wiatrowych.
12.10.2015

Budowa kanału przez Mierzeję Wiślaną - koniec drugiej debaty społecznej

W marcu 2015 roku zakończył się drugi etap konsultacji społecznych na temat budowy kanału przez Mierzeję Wiślaną. Pierwsza część rozmów obyła się trzy lata temu, teraz temat został podjęty ponownie.
08.04.2015

Orbitalne śledzenie statków

Do wielu eksperymentów i testów przeprowadzanych na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej od 1 czerwca doszło śledzenie statków pływających po oceanach. Europejski moduł Columbus, używając systemu AIS, śledzi trasy ponad 60 tysięcy jednostek morskich.
13.12.2010

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.