• <

Wynik wyszukiwania - "opony" - Wiadomości

Na Białorusi bez zmian. Dyrektor spółki, która wybuduje białoruski port w Rosji, do niedawna siedział w więzieniu

Białoruś i Rosja przymierzają się do realizacji największej białoruskiej inwestycji zagranicznej – budowy portu morskiego przeznaczonego dla białoruskich towarów na rosyjskim arktycznym wybrzeżu. Niezależne media donoszą, że szef spółki odpowiedzialnej za inwestycję do niedawna jeszcze siedział w więzieniu za oszustwa.
30.04.2024

Metal Shark prezentuje Prowler - autonomiczny, amfibijny wojskowy USV

Konstruktor łodzi z Luizjany Metal Shark ogłosił debiut Prowlera, wszechstronnego bezzałogowca łączącego wiele unikalnych technologii, aby sprostać obecnym i przyszłym wymaganiom bojowym armii amerykańskiej i jej sojuszników. Firma wprowadza także na rynek Frenzy – wysokowydajny, amfibijny mikro-USV.
05.04.2024

Resort obrony W. Brytanii: rosyjskie wojska zwiększyły zastosowanie technik kamuflażu

W reakcji na dużą liczbę utraconych okrętów i samolotów rosyjskie siły zbrojne zwiększyły zastosowanie technik kamuflażu, by utrudnić wojskom ukraińskim ich wykrycie, ale jest mało prawdopodobne, by znacząco zmniejszyło to straty - przekazało w środę brytyjskie ministerstwo obrony.
20.03.2024

Uczniowie z Ustki posprzątali plażę. Akcję wsparła PGE Baltica

Około 60 uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych razem z nauczycielami i pracownikami PGE Baltica sprzątało w poniedziałek zachodnią plażę w Ustce oraz przylegające do niej tereny leśne. Spółka z Grupy PGE buduje w Ustce bazę serwisową, z której obsługiwać będzie morskie farmy wiatrowe.
27.03.2023

Symulator szkoleniowy reachstackera w VR. Jak może zaoszczędzić Twoje pieniądze? [WIDEO]

Trening symulacyjny znany jest ze zwiększania bezpieczeństwa procesu szkoleniowego i zwiększania jego efektywności. Jednak w czasach inflacji, wojny i niepewności gospodarczej warto wspomnieć o jeszcze jednym czynniku przemawiającym na korzyść symulatorów treningowych VR. Mogą one znacznie obniżyć koszty szkoleń.
25.01.2023

Polski transport w dobrej formie mimo trudnej sytuacji geopolitycznej

Dzięki swojej elastyczności i umiejętności adaptacji do nowych warunków geopolitycznych i rynkowych polski transport jest nadal w dobrej kondycji, choć daje się zauważyć negatywny wpływ zaburzeń łańcuchów dostaw i wzrostu cen surowców energetycznych, związanych m.in. z wojną w Ukrainie - wskazywali uczestnicy debaty „Transport drogowy w obliczu geopolitycznych zmian”, która odbyła się w ramach konferencji PAP pt. „Transport drogowy dziś i wyzwania przyszłości”.
25.11.2022

Pył z opon może zanieczyszczać wodę

Pył powstający ze ścierających się opon zanieczyszcza wody powierzchniowe, takie jak jeziora i rzeki – piszą naukowcy kanadyjscy na łamach periodyku „Science of the Total Environment”.
07.11.2022

Pył z opon zanieczyszcza oceany

Pył z opon samochodowych stanowi poważne zagrożenie dla środowiska. Zanieczyszcza oceany, powietrze oraz glebę - pisze brytyjski dziennik "The Guardian". Zaznacza, że w oponach zawarte są różne toksyczne substancje, które, jak wykazały badania naukowców, poważnie szkodzą organizmom wodnym.
01.08.2022

Cząstki uwalniane z opon zatruwają wodne organizmy

Naukowcy z ostrzegają, że samochody trują nie tylko przez wydzielane z rury wydechowej gazy. Mikroskopijne cząstki, które powstają ze ścierania się z opon, są toksyczne dla wodnych form życia. Zaburzają ich zachowanie i wzrost.
03.03.2022

Finał akcji "Czysty Bałtyk" na Półwyspie Helskim i w Trójmieście. Każdy może dołączyć!

W ostatni weekend sierpnia tysiące wolontariuszy wyruszy na plaże, żeby zebrać śmieci. Stowarzyszenie Czysta Polska, które zorganizowało już dziesięć edycji akcji "Czyste Tatry", przyjeżdża również nad morze. W ramach "Czystego Bałtyku", w piątek 27 sierpnia wysprzątany zostanie Półwysep Helski, a w sobotę 28 sierpnia wybrzeże w Trójmieście i okolicach.
27.08.2021

Szwecja. Wyścigi samochodowe na zamarzniętym Bałtyku

Na zamarzniętej Zatoce Botnickiej w szwedzkiej miejscowości Pitea odbędą się w lutym wyścigi samochodowe Race of Champions.
18.08.2021

Barbara Melvin, COO Zarządu Portów w Karolinie Południowej – Kobietą Roku 2021 SCMA

Stowarzyszenie Producentów Karoliny Płd (SCMA) przyznało tytuł Kobiety Roku 2021 Barbarze Melvin. Dyrektor operacyjną Zarządu Portów Karoliny Południowej odznaczono za nieustanne wsparcie sektora produkcyjnego.
07.03.2021

Michelin zobowiązuje się do wysyłki opon na statkach towarowych napędzanych żaglami

Producent opon Michelin zgodził się na wysyłkę części swojego asortymentu przy użyciu dwóch statków towarowych z napędem żaglowym, zaprojektowanych przez francuskiego armatora Neoline.
16.02.2021

Dwie oferty na budowę pomnika Tadeusza Wendy - założyciela gdyńskiego portu

Do drugiego przetargu na budowę pomnika Tadeusza Wendy przystąpiło dwóch wykonawców. Postać wybitnego inżyniera, założyciela gdyńskiego portu, stanie na końcu pirsu nr 1 u nasady mola Rybackiego. Ze względu na powtórne postępowanie, prawdopodobny termin odsłonięcia pomnika to wiosna 2021 roku.
23.09.2020

Pożar w porcie w Bejrucie częściowo ugaszony

Straż pożarna i śmigłowce wojskowe zdołały dziś wieczorem częściowo ugasić pożar w porcie w Bejrucie, który mogła spowodować instalacja elektryczna lub płonący olej kuchenny. Władze miasta poinformowały, że nikt nie został ranny.
10.09.2020

Jak Twoje auto emituje mikroplastiki do oceanu oddalonego o tysiące kilometrów

Wpływ podróży samochodem na środowisko jest dobrze znany. Emisje spalin zanieczyszczają atmosferę gazami, które podnoszą globalne temperatury i sprawiają, że powietrze jest mniej bezpieczne do oddychania. Niestety, na tym problemy się nie kończą. Naukowcy zbadali inny problem - związany z wpływem codziennych dojazdów na nawet najbardziej odległe zakątki oceanów na świecie.
23.07.2020

PIE: Bałkany Zachodnie szansą dla polskich eksporterów i inwestorów

Poprawa konkurencyjności bałkańskich gospodarek oraz decyzja o tworzeniu wspólnego rynku przez kraje regionu powinna skłonić polskich eksporterów i inwestorów do większego zaangażowania w tej części Europy - ocenili analitycy Polskiego Instytutu Ekonomicznego.
15.07.2020

Największe stężenie mikroplastiku na dnie morskim w historii

1,9 mln sztuk na zaledwie 1 kilometr kwadratowy - takie stężenie mikroplastiku wykryto na dnie Morza Tyrreńskiego. Naukowcy są zszokowani i apelują o ograniczenie zużycia tego surowca.
21.05.2020

Bałtyckie widma z plastiku: Rybacy ponownie w walce z odpadami morskimi

Z każdym dniem coraz bardziej widoczny i oczywisty staje się fakt, że nasze plastikowe nawyki zagrażają planecie i dzikiej przyrodzie. Problem zanieczyszczenia tworzywami sztucznymi jest szczególnie widoczny w morzach i oceanach. Co roku do wód trafia blisko 12 milionów ton plastiku – oznacza to, że do oceanów co minutę dostaje się ilość śmieci odpowiadająca pojemności jednej śmieciarki. Wiąże się to z licznymi konsekwencjami dla dobrobytu ekosystemów morskich. Istnieje jeden rodzaj plastikowych zanieczyszczenia, który jes
26.03.2020

Komisja praw człowieka: 120 rannych w starciach w porcie Umm Kasr

120 osób zostało rannych w sobotę w starciach między siłami bezpieczeństwa i protestującymi w porcie Umm Kasr na południu Iraku - poinformowała półoficjalna iracka Wysoka Komisja Praw Człowieka. Blokada portu przez antyrządowych demonstrantów trwa od wtorku.
02.11.2019

Ponad 17 ton odpadów niedopuszczone do wywozu w szczecińskim porcie

Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie zatrzymali kontener z odpadami, które objęte są zakazem wywozu poza obszar Unii Europejskiej.
27.05.2019

Kwieciński: Potencjał w relacjach gospodarczych z Portugalią wciąż niewykorzystany

Przebywający z trzydniową wizyta w Portugalii minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński uważa, że pogłębiające się relacje gospodarcze z tym krajem wciąż jeszcze nie wyczerpały swojego potencjału. Wskazał, że otwarte w piątek w Lizbonie biuro Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu może być narzędziem do tworzenia nowych przedstawicielstw w Portugalii i w jej byłych koloniach.
06.04.2019

Ukraina: Protesty przed placówkami dyplomatycznymi Rosji w ukraińskich miastach

Protesty przeciwko agresji Rosji na Morzu Azowskim odbywały się przed placówkami dyplomatycznymi Rosji w Kijowie, Charkowie, Odessie i Lwowie. Aktywiści zapowiadają dalsze pikiety.
27.11.2018

Ukraina: Naftohaz żąda zaległych opłat, wstrzymuje dostawy gazu

Dziesiątki tysięcy Ukraińców marzną z powodu zalegania przez lokalne władze z należnymi Naftohazowi płatnościami za dostawy gazu - pisze we wtorek agencja dpa.
14.11.2018

W. Brytania/ Telegraph: trzy firmy objęte śledztwem w sprawie eksportu śmieci do Polski

Trzy brytyjskie firmy, zajmujące się wywozem śmieci, zostały objęte postępowaniem Brytyjskiej Agencji Środowiskowej dot. nielegalnego eksportu odpadów do Polski bez gwarancji ich przetworzenia - poinformował w czwartek dziennik "The Telegraph".
09.08.2018

Ponad 1 000 t śmieci z Wielkiej Brytanii trafiło do Polski przez porty w Gdańsku i w Gdyni (foto)

Ponad 1 000 t nielegalnych odpadów z Wielkiej Brytanii trafiło do Polski przez porty w Gdańsku i w Gdyni. Wykryto je podczas działań prowadzonych w ramach operacji DEMETER IV, której celem jest kontrola transgranicznego przemieszczania odpadów w obrocie morskim i lądowym. Funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku sprawdzili m.in. ponad 500 kontenerów.
06.08.2018

Pionierski wyczyn lotniczy na gdyńskiej plaży

Polski pilot Kamil Skorupski w poniedziałkowy poranek dokonał pierwszego na świecie lądowania cywilnego samolotu na plaży położonej w centrum miasta. Wszystko to miało miejsce w Gdyni! Historyczny wyczyn jest elementem przygotowań do sierpniowych pokazów lotniczych Gdynia Aerobaltic 2018.
12.06.2018

Z Bałtyku wyłowiono prawie 147 t śmieci. W jednej z pułapek martwa foka

Narzędzia połowowe zalegające w morzach i oceanach oraz ich wpływ na środowisko morskie są przedmiotem licznych projektów i badań na całym świecie. Polska jest jednym z niewątpliwych liderów europejskich w tej tematyce - informuje Fundacja MARE.
11.01.2018

Branża transportowa inwestuje w nowoczesne systemy

Operatorzy flot coraz częściej inwestują w nowe rozwiązania i systemy telematyczne, które pozwalają im na bieżąco monitorować i zarządzać pojazdami. Przynosi im to konkretne oszczędności w postaci mniejszego zużycia paliwa czy ogumienia, niższej awaryjności i oszczędności czasu. Dzięki czujnikom i analizie danych system może przewidzieć awarię i ostrzec przed nią zarządcę floty jeszcze zanim do niej dojdzie. Takie rozwiązanie, które funkcjonuje już w kilkunastu krajach Europy, wprowadził właśnie na polski rynek Goodyear.
30.10.2017

Continental partnerem MOL

Continental, wiodący dostawca rozwiązań dla przemysłu motoryzacyjnego, w odpowiedzi na oczekiwania klientów został partnerem belgijskiej firmy MOL specjalizującej się w produkcji ciągników i przyczep do portów. W ramach tej współpracy Continental wyposaży ciągniki typu RoRo oraz terminalowe w inteligentne opony TractorMaster z zainstalowanymi fabrycznie czujnikami ciśnienia ContiPressureCheck.
12.09.2017

5 trendów rozwoju portów

Porty morskie są kluczowymi ośrodkami handlu międzynarodowego i jednym z głównych ogniw globalnego łańcucha dostaw. Na ich przykładzie można zaobserwować mechanizmy i zależności zachodzące w nieustannie zmieniającej się gospodarce światowej. Eksperci Continental zdefiniowali pięć kluczowych trendów, które będą miały największe znaczenie dla rozwoju transportu portowego.
05.09.2017

Bezpieczeństwo i sprawność portowych pojazdów

Pojazdy i maszyny uczestniczące w rozładunku i załadunku towarów w portach muszą być przygotowane na ekstremalne obciążenia. Aby zapewnić bezpieczeństwo i sprawną pracę portowych pojazdów, Continental poszerzył ofertę opon przemysłowych o oponę TractorMaster w rozmiarze 280/75 R 22.5.
23.05.2017

Fragmenty auta z II wojny światowej znalezione na plaży w Pobierowie (foto)

Rzadkie znalezisko na plaży w Pobierowie. Na elementy tzw. Kubelwagena, jednego z najpopularniejszych aut terenowych II wojny światowej, natknął się poszukiwacz bursztynu. W piachu zakopane były stalowa rama i fragmenty podwozia.
09.02.2017

Przewozy do Skandynawii - intratny, ale trudny rynek

W ub. roku znacznie wzrósł eksport polskich towarów do krajów skandynawskich i jest szansa na podtrzymanie tej dynamiki. Istotną rolę w wymianie towarowej odgrywa logistyka, która w tym roku odczuwa kilka istotnych zmian prawnych.
16.02.2015

Praca na kutrze to nie tylko ryby. Łowią samochody, banany, a nawet butelki z wódką

Kuter leżał na prawej burcie, wyły alarmy. Nagle wybuch! To woda zdusiła silnik, z którego poszedł gęsty dym. Później przedłużająca się cisza. - Chłopcy pływali wokół kutra, ja siedziałem na przechylonym dziobie. Pomyślałem: Już koniec, nie wyjdę z tego - wspomina Ryszard Szwedzki, który na Bałtyku łowi od 30 lat. Była przecież zima, minus dziesięć stopni Celsjusza, a szyper uszkodzonej jednostki WŁA-97 nie miał na sobie nawet kombinezonu chroniącego przed lodowatą wodą. Choć od tamtych tragicznych wydarzeń minęły ponad dw
30.10.2013

Nurkowie wysprzątali dno basenu jachtowego w Gdyni(wideo)

Wózek z supermarketu, wiadro, wanna... Ktoś wybrał się na zakupy do marketu budowlanego? Niestety nie - wszystkie te przedmioty i wiele innych wyłowili nurkowie podczas akcji Eko-Nurkowy Dzień.
23.10.2013

Tony śmieci w Bałtyku. „To jest jak tykająca bomba”

Szacunkowo 6,4 mln ton plastikowego śmiecia trafia rokrocznie do mórz i oceanów. Także do Bałtyku. Zagrożone są zwierzęta morskie i człowiek.
29.03.2013

Dwadzieścia lat po „Janie Heweliuszu”. Ciągle pamiętamy

14 stycznia mija dwudziesta rocznica zatonięcia polskiego promu "Jan Heweliusz". W katastrofie na Morzu Bałtyckim zginęło 55 osób. To największa tragedia w dziejach polskiej żeglugi handlowej.
14.01.2013

„Bądź EKO - zbuduj STATEK”.

Biuro Karier AM oraz firma Unibaltic Sp. z o.o. zapraszają wszystkich studentów Akademii Morskiej w Szczecinie do wzięcia udziału w konkursie pt. "Bądź EKO - zbuduj STATEK".
29.11.2012

Co wyrzucamy do morza? Zaskakujące odkrycia

Puszki, butelki, opony, ale także setki telefonów komórkowych, laptopy, baterie, czy nawet… latarnia uliczna! To wszystko rzeczy, jakie lądują w Zatoce Gdańskiej. Płetwonurkowie właśnie przeprowadzili gruntowne porządki.
19.10.2012

Port w Kołobrzegu bardziej dogodnym i przyjaznym…

Port systematycznie realizuje prace inwestycyjne związane z poprawą funkcjonalności i bezpieczeństwa w Porcie Kołobrzeg.
28.06.2012

Bezpieczniej w porcie. Z nowoczesnymi odbojnicami

Port morski Darłowo doczekał się w swojej rybackiej części nowych drabinek zejściowych i nowoczesnych bezpiecznych odbojnic, które zastąpiły stare opony samochodowe.
23.02.2011

330 km/h po zamarzniętym Bałtyku

Czterokrotny rajdowy mistrz świata Juha Kankkunen, za kierownicą Bentleya Continental Supersports obutego w opony Pirelli ustanowił nowy rekord szybkości w jeździe po lodzie, osiągając prędkość 330 km/h.
19.02.2011

Port w Ustce doczeka się remontu

Jeszcze w tym roku rozpocznie się odbudowa mocno zniszczonych nabrzeży po wschodniej stronie. Tym samym po ponad stu latach port w Ustce będzie odnowiony.
15.02.2011

Logistyka odzysku - biznes z przyszłością

Między transportem i ekologią istnieją dwa rodzaje powiązań. Pierwsze związane jest z przewożeniem towarów jak najmniej szkodliwymi dla środowiska środkami transportu. Chodzi tu zarówno o udoskonalenia technologiczne związane przede wszystkim z ograniczeniem emisji CO2, jak i o zastępowanie transportu zatruwającego środowisko bardziej ekologicznym, np. drogowego kolejowym. Tematyką tą zajmiemy się w dalszej części dodatku.
25.11.2010

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.