• <

Wynik wyszukiwania - "kongo" - Wiadomości

Port Szczecin-Świnoujście: strategia rozwoju, inwestycje, modernizacja

O strategii rozwoju portu Szczecin-Świnoujście, planach modernizacji infrastruktury oraz adaptacji do przyjmowania większych jednostek i obsługi projektów offshore wind rozmawiamy z Krzysztofem Urbasiem, prezesem ZMPSiŚ.
29.08.2023

Kenia. 25 tys. ton zboża dotarło do Afryki w ramach akcji Kijowa "ziarno z Ukrainy"

25 tys. ton zboża dotarło w poniedziałek do Dżibuti, z przeznaczeniem do dystrybucji w dotkniętych suszą państwach afrykańskich, w tym Etiopii, w ramach akcji Kijowa "ziarno z Ukrainy" - potwierdziła ukraińska ambasada w stolicy tego kraju, Addis Abebie.
05.12.2022

Zełenski: chcemy wysłać z Ukrainy 60 statków ze zbożem do najbardziej potrzebujących państw

Chcemy wysłać z Ukrainy 60 statków ze zbożem do najbardziej potrzebujących państw w ramach inicjatywy "Zboże z Ukrainy". Ukraina doświadczyła ludobójstwa za pomocą głodu; musimy powstrzymać Rosję przed stosowaniem żywności jako broni - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.
26.11.2022

Porty Zatoki Gwinejskiej. Analiza aktualnej sytuacji portowo–żeglugowej w regionie

Porty Zatoki Gwinejskiej to bramy do prawdziwego bogactwa Afryki. To w ich rejonach skoncentrowanych jest wiele obszarów o kluczowym znaczeniu dla wielu gospodarek państw afrykańskich.
17.10.2022

DP World stworzy port kontenerowy w Demokratycznej Republice Konga

Afryka staje się coraz ciekawszym i perspektywicznym rynkiem dla sektora morskiego. Jednym z nowych graczy chce być Demokratyczna Republika Konga. Właśnie ogłoszono, że tamtejszy rząd podpisał umowę z DP World na stworzenie pełnoprawnego terminala kontenerowego w Banana.
22.12.2021

Delegacja z Demokratycznej Republiki Kongo wizytuje Crist S.A. [WIDEO, ZDJĘCIA]

We czwartek 9 grudnia br. do stoczni Crist S.A. przyjechała delegacja z Demokratycznej Republiki Kongo. Goście z Afryki chcieli poznać możliwości gdyńskiej stoczni w związku z planowanymi w swoim kraju inwestycjami, takimi jak np. transport morski.
15.12.2021

61 ofiar zatonięcia barki na rzece Kongo

W poniedziałkową noc na rzece Kongo w Demokratycznej Republice Konga zatonęła prowizoryczna barka. Wiadomo już o 61 ofiarach. Służby wciąż poszukują około 50 osób, 39 pasażerów zostało uratowanych.
09.10.2021

Demokratyczna Republika Konga. 11 osób utonęło w wypadku na Tanganice

W wypadku łodzi na jeziorze Tanganika w Demokratycznej Republice Konga utonęło 11 osób, w tym siedmioro dzieci – poinformowały kongijskie władze.
02.08.2021

Hapag-Lloyd przejął holenderskiego specjalistę w żegludze kontenerowej

Niemiecki gigant żeglugowy Hapag-Lloyd zakupił wszystkie aukcje w holenderskiej linii żeglugowej – Nile Dutch Investments. Ma to wzmocnić pozycję Niemców na afrykańskim rynku.
18.03.2021

Chorwacja została 16 członkiem Konwencji Hong Kong

Chorwacja to jeden z ostatnich krajów przyjętych do, stworzonego przez Międzynarodową Organizację Morską (IMO), traktatu o bezpiecznym i przyjaznym dla środowiska recyklingu statków, zwanego Konwencją Hongkong.
21.02.2021

Premier: transformacja energetyczna będzie uwzględniała interes Polski

Transformacja energetyczna, którą zaproponujemy będzie uwzględniała interes Polski i mieszkańców; transformacja energetyczna i klimatyczna musi mieć miejsce i jest zjawiskiem pozytywnym - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas kongresu "Polska Wielki Projekt".
09.10.2020

Unijni ministrowie po raz pierwszy od miesięcy naradzają się w Brukseli

Unijni ministrowie spraw zagranicznych po raz pierwszy od wybuchu pandemii zjechali w poniedziałek do Brukseli, żeby rozmawiać o reakcji na narzucenie przez Chiny przepisów o bezpieczeństwie państwowym Hongkongowi oraz relacjach UE z Turcją.
13.07.2020

USA: Spadki na Wall Street

Wtorkowa sesja na Wall Street przyniosła spadki, podobnie jak notowania na europejskich parkietach. Inwestorzy analizują najnowsze przypadki koronawirusa w USA oraz dane i prognozy gospodarcze. Indeks S&P 500 spadł pierwszy raz od sześciu dni.
08.07.2020

W. Brytania/ Szef MSZ: Chiny, Rosja i Iran próbują wykorzystać pandemię

Chiny, Rosja i Iran starają się wykorzystać sytuację związaną z pandemią koronawirusa - powiedział w czwartek minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Dominic Raab. Jako przykład wskazał dążenie Pekinu do narzucenia Hongkongowi ustawy o bezpieczeństwie narodowym.
18.06.2020

Ceny ropy w USA spadają przed ogłoszeniem ważnych decyzji przez prezydenta Trumpa

Ceny ropy na amerykańskiej giełdzie paliw spadają przed ogłoszeniem ważnych decyzji przez prezydenta Donalda Trumpa w sprawie Chin - informują maklerzy.
29.05.2020

Mocne wzrosty na Wall Street

Środowa sesja na Wall Street przyniosła solidne wzrosty. Indeks Dow Jones zyskał ponad 550 punktów i po raz pierwszy od marca jest powyżej poziomu 25.000 pkt. Rynki analizują m.in. kwestię rosnących napięć na linii USA-Chiny.
28.05.2020

USA: Niewielkie zmiany na nowojorskich giełdach; DJI poprawia wyniki

Piątkowa sesja przyniosła niewielkie zmiany głównych indeksów na nowojorskich giełdach. DJI zanotował pod koniec sesji lekki spadek, ale i tak był to dlań najlepszy tydzień od kwietnia. Inwestorów niepokoi wzrost napięcia na linii USA-Chiny wokół Hongkongu.
23.05.2020

Recykling statków w świetle konwencji z Hongkongu

PRS przypomina, iż zbliża się termin ratyfikacji Międzynarodowej Konwencji z Hongkongu o bezpiecznym i ekologicznym recyklingu statków. Głównym celem wspomnianego porozumienia jest zapobieganie, redukowanie, a miarę możliwości również eliminowanie zdarzeń spowodowanych przez recykling statków, mogących negatywnie wpływać na ludzkie zdrowie i środowisko.
03.02.2020

Deklaracja ws. bezpieczeństwa statków rybackich podpisana przez 48 krajów

48 państw podpisało publiczną deklarację wyrażającą chęć ratyfikacji porozumienia kapsztadzkiego z 2012 roku w sprawie bezpieczeństwa statków rybackich. Do wydarzenia doszło na konferencji ministerialnej w Torremolinos w Hiszpanii w tym tygodniu.
24.10.2019

Ekspansja Grupy Fracht w Afryce – operator uruchamia nowy oddział w Egipcie

Grupa Fracht, globalny operator logistyczny dla przemysłu, wzmacnia swoją ofertę i rozszerza działalność na afrykańskim rynku usług TSL. Firma otworzyła właśnie nowy oddział w Egipcie i rozpoczęła współpracę z klientami w północno-wschodniej części Afryki. Egipski oddział jest już czwartą placówką, którą w tym roku Grupa Fracht uruchomiła na tym kontynencie. Obecnie afrykańską sieć logistyczną Frachtu tworzą oddziały w 15 krajach.
19.09.2019

W rejonie Kinszasy na rzece Kongo zaginęło 36 osób

Trzydzieści sześć osób zaginęło, kiedy na rzece Kongo w rejonie Kinszasy, stolicy Demokratycznej Republiki Konga, zatonęła łódź towarowo-pasażerska - poinformowała w niedzielę policja. Wypadek przeżyło 76 osób.
16.09.2019

Reguły Rotterdamskie. Czy są w stanie zastąpić Reguły Hasko–Visbijskie?

W ostatnim artykule dotyczącym Reguł Hasko-Visbijskich (Reguły Hasko-Visbijskie w nowoczesnym transporcie morskim) wspomniano o sygnalizowanej od lat potrzebie zastąpienia bądź aktualizacji regulacji RHV względem wciąż rozwijających się nowych zjawisk towarzyszących przewozowi ładunków drogą morską. Konwencją, która miała sprostać temu niełatwemu wyzwaniu, stała się Konwencja o umowach międzynarodowego przewozu towarów w całości lub częściowo drogą morską z 2009 r., nazywana Regułami Rotterdamskimi (w skrócie: RR). Stanowiąc od n
28.06.2019

Reguły Hasko-Visbijskie w nowoczesnym transporcie morskim

Przewóz ładunku drogą morską niesie ze sobą doniosłe znaczenie w rozwoju światowych stosunków gospodarczych. Cechuje go przeważnie międzynarodowy charakter działania, realizacja w warunkach silnej konkurencji jak i w warunkach szczególnego ryzyka, które wynika bezpośrednio z zagrożeń na morzu. Różnorodność podmiotów uczestniczących w przewozie ładunku drogą morską wpływa tym samym na złożone stosunki prawne między nimi. Niezbędnym stało się unormowanie tak skomplikowanych powiązań na arenie międzynarodowej.
06.06.2019

„Nature”: Już tylko jedna trzecia najdłuższych rzek na świecie nie została przekształcona przez człowieka i płynie swobodnie

Pierwsze na świecie badanie lokalizacji i liczby swobodnie płynących na naszej planecie rzek nie przegrodzonych zaporami i o nieuregulowanym biegu, wskazuje na silną degradację ekosystemów rzecznych.
23.05.2019

DRK: 13 osób zginęło, 142 zaginęły w wyniku zatonięcia łodzi

13 osób zginęło, a 142 są zaginione wskutek zatonięcia łodzi pasażerskiej na jeziorze Kiwu na wschodzie Demokratycznej Republiki Konga - poinformował prezydent tego kraju Felix Tshisekedi, który w czwartek ogłosił żałobę narodową.
19.04.2019

Grupa Fracht wzmacnia obecność w Afryce i otwiera oddziały w Kamerunie, Senegalu i na Wybrzeżu Kości Słoniowej

Grupa Fracht, globalny operator logistyczny dla przemysłu, wzmacnia swoją obecność na afrykańskim rynku usług TSL. W tym roku firma rozpoczęła działalność w trzech krajach Afryki Zachodniej i Środkowej – Senegalu, Wybrzeżu Kości Słoniowej i Kamerunie. Nowe oddziały będą realizować dostawy także dla klientów w sąsiadujących krajach, co znacznie zwiększa zasięg obsługi klientów Grupy Fracht na tym kontynencie
14.03.2019

Turcja siódmym krajem, który ratyfikował konwencję Hong Kong 2009

Turcja jako pierwszy z pięciu największych krajów złomujących jednostki podpisała konwencję Hong Kong 2009 o bezpiecznej i ekologicznej rozbióce statków.
03.02.2019

Raport IMB: Więcej ataków piratów na świecie, w szczególności w Zatoce Gwinejskiej

Piractwo morskie wzrosło na całym świecie w 2018 roku, w szczególnie w Afryce Zachodniej, gdzie ataki pirackie na statki nadal stanowią zagrożenie dla marynarzy – czytamy w raporcie International Maritime Bureau (IMB), należącej do struktur ONZ.
17.01.2019

Fracht FWO Polska podsumowuje miniony rok i przedstawia plany rozwoju w 2019

Fracht FWO Polska, globalny operator logistyczny dla przemysłu, podsumował swoją działalność w 2018 roku. W tym czasie firma odnotowała dynamiczny wzrost w segmencie usług project cargo, rozszerzyła ofertę w zakresie organizacji dostaw ekspresowych, obsługi transportów kolejowych na Wschód, a także frachtu morskiego i dostaw na rynek amerykański. W 2019 roku Fracht FWO stawia na rozwój usług frachtowych i rozszerzenie oferty dla przemysłu.
02.01.2019

Katar/Minister energetyki: W styczniu opuścimy OPEC

Katar opuści w styczniu Organizację Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) - poinformował w poniedziałek nowy minister energetyki tego kraju Saad Al-Kaabi.
03.12.2018

DRK: 27 osób utonęło w wypadku łodzi na rzece Mongala

Co najmniej 27 osób utonęło w północno-zachodniej części Demokratycznej Republiki Konga, gdy na rzece Mongala przewróciła się łódź wielorybnicza ze zbyt dużą liczbą pasażerów - poinformowała AFP, powołując się na lokalne władze.
19.09.2018

Filipiny i Chiny przygotowują się na nadejście supertajfunu Mangkhut (wideo)

Władze Filipin kontynuują w piątek akcję ewakuacyjną w związku ze zbliżającym się do ich wybrzeży supertajfunem Mangkhut, na trasie którego mieszka ponad 5 mln Filipińczyków. Potężny cyklon zagraża również Tajwanowi, Hongkongowi i Chinom kontynentalnym.
14.09.2018

Chiny: Prezydent Xi promuje inicjatywę Pasa i Szlaku jako narzędzie wzrostu w Afryce

Prezydent ChRL Xi Jinping promował w poniedziałek chińską inicjatywę Pasa i Szlaku jako narzędzie wspomagania wzrostu w Afryce podczas spotkania z biznesmenami, poprzedzającego Forum Współpracy Chiny-Afryka z udziałem przedstawicieli 50 państw afrykańskich.
03.09.2018

Grupa Fracht przejęła belgijskiego operatora logistycznego wzmacniając swoją sieć w Afryce

Grupa Fracht, globalny operator logistyczny dla przemysłu, przejęła belgijską firmę logistyczną – Polytra, specjalizującą się w obsłudze rynku afrykańskiego. Dzięki temu sieć oddziałów Fracht AG na świecie powiększyła się o takie kraje jak Kongo, Tanzania, Zambia oraz RPA. W wyniku przejęcia, Grupa Fracht zyskała również biuro w porcie w Antwerpii, który jest jednym z największych na świecie centrów kontenerowych i największym w Europie miejscem obsługi ładunków typu break-bulk.
19.07.2018

Zarys historyczny i ogólna charakterystyka międzynarodowych regulacji dotyczących przewozów ładunków morzem – część II

W pierwszej części artykułu przedstawiliśmy Państwu drogę jaką międzynarodowe prawodawstwo przeszło począwszy regulacji XIX-wiecznych, przez Reguły Haskie (z ich późniejszymi Protokołami), Reguły Hamburskie, na Regułach Hasko-Visbijskich skończywszy. W ten oto sposób zbudowaliśmy fundament pod opis regulacji, na których druga część artykułu się skupia, a mowa tu oczywiście o Regułach Rotterdamskich.
21.05.2018

Kolejny kraj chce podpisać konwencję Hong Kong 2009 w sprawie złomowania statków

Indie są kolejnym krajem, który chce podpisać konwencję Hong Kong 2009. Członkowie konwencji zobowiązują się do dbania o prawa pracowników i środowisko w procesie złomowania statków. Ma to ukrócić praktyki na hinduskich plażach w Alang.
26.04.2018

Olbrzymi transport polskiego mrożonego drobiu i wieprzowiny z Gdyni do Kongo (foto)

Największy w historii spółki Polska Meat transport mrożonego drobiu i wieprzowiny z Gdyni do Afryki. W środę z Portu Gdynia wypłynie do Kongo statek chłodniczy w całości wypełniony zamrożonym mięsem z Polski. Załadunek odbywał się 24 h na dobę i trwał niemalże 5 dni.
27.03.2018

Wrak słynnego krążownika liniowego znaleziony?

Jak twierdzą japońscy badacze - znaleziono wrak pancernika Hiei. Został on został poważnie uszkodzony w listopadzie 1942 roku, podczas starcia z amerykańską marynarką wojenną na Dalekim Wschodzie.
28.02.2018

Indie chcą podpisać konwencję Hong Kong 2009 w sprawie złomowania statków

Indie są kolejnym krajem, który chce podpisać konwencję Hong Kong 2009. Członkowie konwencji zobowiązują się do dbania o prawa pracowników i środowisko w procesie złomowania statków. Ma to ukrócić praktyki na hinduskich plażach w Alang.
14.12.2017

W Krakowie powstał mural dedykowany Conradowi

Mural dedykowany pisarzowi Josephowi Conradowi Korzeniowskiemu i nawiązujący do jego najważniejszych dzieł "Jądra ciemności” i „Lorda Jima” powstał w Krakowie. Można go oglądać na murze przy ul. Zabłocie 11.
11.12.2017

Uratowali polską armię spod „okupacji radzieckiej”. Rozmowa ze Zbigniewem Furmanem z firmy Radmor

Ich radiostacja pływała na legendarnym transatlantyku „Batory”. Są częścią grupy, której urządzenia, jako jedyne w Polsce, wykorzystuje amerykańskie wojsko. A zaczynali skromnie, od niespełna 3 osób i serwisowania sprzętu radiowego na statkach. Obecnie zatrudniają prawie 400 pracowników i oferują rozwiązania dla sił zbrojnych całego świata. Rozmawiamy z dyrektorem Zbigniewem Furmanem z firmy Radmor, która wyzwoliła polską armię od radzieckiego sprzętu.
18.10.2017

Eiffage chce więcej budować na morzu

Grupa Eiffage weszła w fazę wyłącznych negocjacji, których celem ma być przejęcie od włoskiej firmy inżynieryjnej Saipem części biznesu skupionej na realizacji projektów morskich. Transakcja powinna zostać sfinalizowana do końca 2017.
03.10.2017

Dania podpisała konwencję Hong Kong 2009 w sprawie złomowania statków

Dania jest siódmym krajem, który podpisał konwencję Hong Kong 2009. Członkowie konwencji zobowiązują się do dbania o prawa pracowników i środowisko w procesie złomowania statków.
29.06.2017

Gdańsk: Rekordowy przemyt narkotyków w kontenerze

Kontener wypełniony ponad 3 tonami narkotyków to widok, który może zaskoczyć nawet policjantów na co dzień zajmujących się walką z narkobiznesem. Taką ilość przemycanych środków odurzających udało się zabezpieczyć dzięki profesjonalnej pracy funkcjonariuszy krakowskiego CBŚP. Jest to rekordowy wynik w walce z przestępczością narkotykową. Do sprawy zatrzymanych zostało pięć osób, obywateli krajów afrykańskich.
23.11.2015

Polskie łodzie i statki wypłynęły na szerokie wody i płyną coraz dalej

W całym 2014 r. polski eksport jednostek pływających (statków, łodzi oraz konstrukcji pływających) osiągnął wartość 17,5 mld zł. Po I półroczu br. wart był prawie 10 mld zł. Sukces branży wynika m.in. z tego, że polskie statki i łodzie pływają po coraz bardziej egzotycznych wodach np. Kajmanów, Wysp Owczych, Vanuatu, Konga czy Dżibuti.
01.11.2015

Zamet Industry. Offshore ciągnie w górę

Dobra koniunktura na rynku offshore i słaba w hutnictwie to jedne z podstawowych czynników wpływających na wyniki Zamet Industry w pierwszych 6 miesiącach tego roku. Przychody i zyski wzrosły. Pojawił się także nowy segment działalności, związany z nabyciem Mostostalu Chojnice.
01.09.2014

Zamet Industry z nowymi kontraktami na rynku offshore

Zamet Industry rozwija współpracę z firmami segmentu podwodnego wydobycia ropy i gazu. W ciągu czterech miesięcy ostatniego kwartału ubiegłego roku i pierwszego kwartału 2014 obroty z norweską grupą Aker Solutions przekroczyły 15 mln PLN.
18.04.2014

Saipem pozyskał dwa duże kontrakty offshore

Saipem z włoskiej grupy Eni, który w Polsce jest liderem konsorcjum budującego terminal LNG w Świnoujściu, pozyskał kontrakty offshore dla sektora paliwowego w Indonezji i Kongo na łączną kwotę ok. 520 mln USD.
11.03.2014

Portugalia będzie sprowadzać skroplony gaz ziemny z Angoli

Portugalia będzie zaopatrywać się w skroplony gaz ziemny (LNG) w Angoli. Nad realizacją dostaw czuwać będzie największa portugalska spółka paliwowa Galp Energia oraz angolski koncern Sonangol.
13.09.2013

Prof. Witold Andruszkiewicz Honorowym Przewodniczącym Klastra Logistyczno Transportowego Północ – Południe w Gdańsku

Rada Klastra Logistyczno Transportowego Północ – Południe nadała profesorowi W. Andruszkiewiczowi tytuł Honorowego Przewodniczącego podczas Walnego Zebrania Klastra w dniu 19 kwietnia 2013 w Sali Herbowej Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku. W uroczystości wziął udział Marszałek Województwa Pomorskiego Ryszard Świlski, członkowie i partnerzy Klastra oraz zaproszeni goście.
30.04.2013

Chevron w 2013 r. zainwestuje 36,7 mld USD

Chevron ogłosił, że przeznaczy 36,7 mld USD na realizację programu inwestycyjnego w 2013 r. 3,3 mld USD z tej puli to wydatki podmiotów powiązanych z Chevronem.
06.12.2012

Dziękujemy za wysłane grafiki.