• <

Wynik wyszukiwania - "ever given" - Wiadomości

The "Ever Given" [2023] – pierwsze prawne starcie

Około godz. 05:04 UTC w dniu 23 marca 2021 roku, kontenerowiec (ULCV) EVER GIVEN wszedł na mieliznę w Kanale Sueskim. Statek pozostał unieruchomiony przez sześć dni, blokując przejście kanałem w obu kierunkach.
08.09.2023

Blokada Kanału Sueskiego w 2021 – jest raport o przyczynach

W marcu 2021 roku 400-metrowy kontenerowiec stanął w poprzek Kanału Sueskiego, blokując najważniejszą przeprawę żeglugową między Europą i Azją na 6 dni. Spowodowało to poważne skutki dla światowego handlu, z których niektóre z gospodarek nie wykaraskały się do dzisiaj. Nowy raport Urzędu Morskiego Panamy analizuje przyczyny wypadku.
13.07.2023

Rosną opłaty za przepłynięcie przez Kanał Sueski

Urząd Kanału Sueskiego (SCA) podnosi ponownie opłaty tranzytowe, które wejdą w życie od 1 kwietnia tego roku. To już kolejne podwyżki po tym, jak poprzednie wprowadzone w styczniu.
17.02.2023

Maersk pozywa Evergreen za blokadę Kanału Sueskiego

Maersk złożył pozew sądowy przeciwko Evergreen – operatorowi kontenerowca Ever Given, który w 2021 roku zablokował Kanał Sueski, co spowodowało duże opóźnienia u innych przewoźników.
14.02.2023

Od Ever Given do Omicrona. Podsumowanie 2021 roku w sektorze morskim

Zeszłoroczny rok był kolejnym rokiem sektora morskiego naznaczonego pandemią Covid-19. Globalny łańcuch dostaw był zaplątany niczym pajęczyna; kryzys kontenerowy, zatory portowe, restrykcje koronawirusowe sprawiły, że na brak problemów branża nie mogła narzekać.
16.01.2022

Ever Given naprawiony, wraca na trasę [WIDEO]

Po miesiącu spędzonym na naprawach w stoczni Jingdao, Ever Given, słynny kontenerowiec, który blokował Kanał Sueski, wrócił do eksploatacji.
16.11.2021

Ever Given przygotowany do naprawy. Zdjęcia pokazują zakres uszkodzeń

Kontenerowiec Ever Given, który w marcu tego roku zablokował Kanał Sueski, wszedł do stoczni w chińskim Qingdao, gdzie ma zostać poddany naprawie.
08.11.2021

Największy kontenerowiec przepłynął przez Kanał Sueski [WIDEO]

Ever Ace, młodszy i większy brat słynnego Ever Given, przepłynął po raz pierwszy przez Kanał Sueski.
02.09.2021

Ever Given powrócił do Kanału Sueskiego [WIDEO]

Najsłynniejszy kontenerowiec świata, Ever Given, który w marcu blokował Kanał Sueski przez sześć dni, powrócił do kanału w drodze powrotnej.
22.08.2021

Ever Given, który blokował Kanał Sueski dopłynął w końcu do Rotterdamu [WIDEO]

Kontenerowiec Ever Given, który w marcu utknął w Kanale Sueskim i blokował go przez sześć dni, z trzymiesięcznym opóźnieniem zawinął w czwartek do portu w Rotterdamie. Trwa rozładowywanie dziewięciu tysięcy kontenerów, które zawierają m.in. meble oraz zabawki erotyczne.
29.07.2021

Władze Kanału Sueskiego opublikowały film z operacji ratowniczej Ever Given

Władze Kanału Sueskiego (SCA) opublikowały dziś film o uwolnieniu kontenerowca Ever Given, który w marcu zaklinował się na Kanale Sueskim.
28.05.2021

Władze Kanału Sueskiego: podczas operacji ratowania Ever Given zginął człowiek

Władze egipskiego Kanału Sueskiego, które pozostają w sporze o odszkodowanie z właścicielem kontenerowca Ever Given, który w marcu na sześć dni zablokował kanał ogłosiły, że podczas akcji ratowania statku zginął jeden człowiek.
26.05.2021

Władze Kanału Sueskiego oferują obniżenie rachunku Ever Given do 600 milionów dolarów

Władze Kanału Sueskiego (SCA) oferują obniżenie kwoty odszkodowania za wejście kontenerowca Ever Given na mieliznę. Proponują 600 milionów dolarów zamiast wcześniej zakładanych, ponad 900 – przekazał prezes kanału, Osama Rabie.
10.05.2021

ERGO Hestia wypłaci odszkodowanie po zablokowaniu Kanału Sueskiego

ERGO Hestia będzie uczestniczyć w wypłatach odszkodowań związanych z niedawną blokadą Kanału Sueskiego. Na pokładzie statku Ever Given, który na sześć dni sparaliżował jeden z kluczowych szlaków komunikacyjnych na świecie, były ładunki ubezpieczane przez sopockie towarzystwo. W ramach ochrony ubezpieczeniowej ERGO Hestia pokryje należny koszt ratowania ubezpieczonego mienia, którego wartość przekracza 700 tysięcy złotych.
26.04.2021

Kontenerowiec Ever Given technicznie gotowy do opuszczenia Kanału Sueskiego

Kierownik techniczny kontenerowca Ever Given, który utknął w Kanale Sueskim w zeszłym miesiącu, oznajmił, że statek może wypłynąć na otwarte wody, ale niestety nadal pozostaje na kotwicy po aresztowaniu przez egipskie władze.
14.04.2021

Kontenerowiec Ever Given skonfiskowany z powodu sporu o odszkodowanie

Kontenerowiec Ever Given, który w marcu blokował Kanał Sueski, został tymczasowo skonfiskowany w związku ze sporem o wysokość odszkodowania, jakie musi zapłacić jego japoński właściciel.
14.04.2021

Egipt nie wypuści kontenerowca Ever Given, zanim właściciel nie wypłaci odszkodowania

Egipskie władze poinformowały, że nie wypuszczą 400-metrowego kontenerowca Ever Given, który przez prawie tydzień w marcu blokował Kanał Sueski, zanim właściciel nie zgodzi się na wypłatę odszkodowania.
09.04.2021

Rozładowanie zatoru w Kanale Sueskim zajmie do czterech dni

Odkąd kontenerowiec Ever Given po sześciu dniach opuścił w poniedziałek Kanał Sueski, przeprawę pokonało już 113 statków, a do końca dnia zrobi to kolejnych 140 - poinformował Zarząd Kanału Sueskiego (SCA). Zator ma zostać całkowicie rozładowany w ciągu 3-4 dni.
30.03.2021

Trwają przygodowania do rozładunku kontenerowca Ever Given blokującego Kanał Sueski

Prezydent Egiptu Abd el-Fatah es-Sisi zarządził przygotowania do rozładowania ładunku z gigantycznego kontenerowca, który od wtorku blokuje Kanał Sueski - poinformował w niedzielę w egipskiej telewizji Extra News prezes władz kanału, gen. broni Osama Rabie.
28.03.2021

W USA ropa drożeje w reakcji na podejmowane próby odblokowania Kanału Sueskiego

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w USA mocniej rosną w reakcji na podejmowane próby odblokowania Kanału Sueskiego, co może potrwać nawet do środy - informują maklerzy.
26.03.2021

Zarząd Kanału Sueskiego tymczasowo zawiesił ruch, armator kontenerowca przeprasza

Shoei Kisen, japoński właściciel kontenerowca, który utknął w Kanale Sueskim i blokuje transport towarów o wielomiliardowej wartości, przeprosił w czwartek za zaistniałą sytuację i zapewnił, że pracuje nad jej rozwiązaniem. Zarząd Kanału tymczasowo zawiesił w nim ruch.
25.03.2021

Egipt: Holowniki próbują przemieścić kontenerowiec blokujący Kanał Sueski

Działania mające na celu przemieszczenie 400-metrowego kontenerowca, który zablokował ruch na Kanale Sueskim, zostały wznowione w czwartek podczas przypływu. Pięć holowników pracuje nad przeciągnięciem jednostki na głębszą wodę – wynika z danych z systemu śledzenia statków.
25.03.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.