• <

Wynik wyszukiwania - "dtc" - Wiadomości

Sanmar dostarcza holownik z napędem elektrycznym dla norweskiego operatora

Turecka stocznia Sanmar dostarczyła jeden ze swoich przełomowych holowników z serii ElectRA z napędem elektrycznym akumulatorowym do świadomego ekologicznie norweskiego operatora Buksér og Berging. Jednostka będzie stacjonowała w porcie w Oslo.
18.03.2024

Chemart International Trader otwiera magazyn w Panattoni Park Tricity East I

Firma Chemart International Trader Sp. z o.o. (Chemart), dostawca surowców do produkcji żywności, napojów, kosmetyków, chemii przemysłowej, suplementów diety i odżywek zdecydowała się na otwarcie magazynu dystrybucyjnego w Gdańsku. Najemca zajmie ponad 2,150 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w Panattoni Park Tricity East I. W transakcji krakowską firmę reprezentowali eksperci AXI IMMO.
20.11.2023

Uwaga Wodór! Podcast - Jak dobrze zacząć, czyli systemy wspomagające projektowanie? [ODCINEK SPECJALNY #4]

Najnowszy odcinek Uwaga Wodór! pt. "Jak dobrze zacząć, czyli systemy wspomagające projektowanie?" jest już w sieci! Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy ekspertkę Katarzynę Więckiewicz-Dominiczak z e-engineer.
11.06.2023

Nawigowanie pomiędzy globalnymi sporami. Analiza rynku frachtowego i czarterowego (tygodnie 16 – 19/2023)

Nadal główny wpływ na sytuację geopolityczną jak i ekonomiczną światowej gospodarki mają obecne wydarzenia, które odbywają się na międzynarodowej arenie. Spory między USA i Chinami, trwająca na Ukrainie wojna i wiele innych wydarzeń niewątpliwe zaburzają dotychczasowe rozumienie zależności i wzorców handlu międzynarodowego, w tym morskiego. Ten proces trwa już od wielu miesięcy. Zmiany na rynku a także nieustanne dostosowywanie do ciężkiej sytuacji przez przewoźników nieustannie trwają.
29.05.2023

Uwaga Wodór! Podcast - Energetyka jądrowa - czy w Polsce się to uda? [ODCINEK 18]

Najnowszy odcinek Uwaga Wodór! pt. "Energetyka jądrowa - czy w Polsce się to uda?" jest już w sieci! Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy profesora Ludwika Pieńkowskiego, wykładowcę AGH i eksperta KGHM - z którym poruszają tematykę energetyki atomowej.
16.05.2023

Wyżyny mocy turbin - Mingyang przekracza 18 MW modelem MySE 18.X-28X.

Chiński producent turbin wiatrowych Mingyang Smart Energy zaprezentował swoją kolejną flagową morską turbinę wiatrową - MySE 18.X-28X.
13.01.2023

Uwaga Wodór! Podcast - O NesoBusie - Polskim Autobusie Wodorowym - oraz planach Grupy Polsat na zeroemisyjny transport nad Wisłą [Odcinek 12]

Grupa Polsat to nie tylko potęga medialno-telekomunikacyjna w naszym kraju, ale również coraz większa siła na polskim rynku energetyczno-paliwowym.
12.12.2022

Uwaga Wodór! Podcast - O roli, jaką w transformacji energetycznej mogą odegrać zielone gazy płynne, opowiada Bartosz Kwiatkowski z Polskiej Organizacja Gazu Płynnego [odcinek 12]

Dzisiaj premiera dwunastego odcinka podcastu Uwaga wodór! O kryzysie energetycznym, zmianach klimatycznych i , z rozproszonymi źródłami energii i równym dostępem do zasobów. Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy eksperta Bartosza Kwiatkowskiego dyrektora Polskiej Organizacji Gazu Płynnego.
05.10.2022

Uwaga Wodór! Podcast - O tym skąd pochodzi i jak powstaje paliwo do pierwszej w Polsce stacji tankowania wodoru PKN Orlen S.A.? [odcinek 7]

Dzisiaj premiera najnowszego 7 odcinka podcastu Uwaga Wodór! O tym skąd pochodzi i jak powstaje paliwo do pierwszej w Polsce stacji tankowania wodoru Grupy Orlen?
08.07.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Projekty wodorowe w obszarze usług komunalnych. [odcinek 5]

Dzisiaj premiera piątego odcinka podcastu Uwaga wodór! Projekty wodorowe w obszarze usług komunalnych. Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy eksperta inż. Wojciecha Nowaka, kierownika projektów wodorowych w Grupie Veolia.
09.05.2022

Pilotażowy przeładunek ziarna kukurydzy z Ukrainy w Porcie Kołobrzeg. Na początek 5 tys. ton [WIDEO]

W kwietniu do Portu Morskiego w Kołobrzegu zawitały, pierwsze od bardzo dawna, pociągi towarowe, które dostarczyły pochodzące z Ukrainy ziarno kukurydzy.
28.04.2022

Uwaga Wodór! Podcast - O energetyce i paliwach jutra. [odcinek 4]

Dzisiaj premiera czwartego odcinka podcastu Uwaga wodór! O energetyce i paliwach jutra.
12.04.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Organizacje wspierające rozwój gospodarki wodorowej [odcinek 3]

Dzisiaj premiera trzeciego odcinka podcastu Uwaga wodór! Organizacje wspierające rozwój gospodarki wodorowej.
15.03.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Wodór to ekologia czy biznes? [odcinek 2, część 2]

Dzisiaj premiera drugiej części drugiego odcinka podcastu Uwaga wodór! Eksperci Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski odpowiadają na bardzo istotne pytanie: Wodór to ekologia czy biznes?
27.01.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Wodór to ekologia czy biznes? Odcinek 2 część 1

Dzisiaj premiera drugiego odcinku podcastu Uwaga wodór! Eksperci Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski odpowiadają na bardzo istotne pytanie - wodór to ekologia czy biznes?
17.01.2022

Uwaga wodór! Premiera podcastów o zielonej energetyce na ZielonaGospodarka.pl

Uwaga Wodór! To nowa seria podcastów o transformacji energetycznej, dekarbonizacji i zrównoważonym rozwoju gospodarki, czyli trendach, które coraz mocniej zarysowują się w naszym otoczeniu – w których wodór postrzegany jest jako nośnik energii i zeroemisyjne paliwo przyszłości.
16.12.2021

Zielona energia z fal zasili statki

Carnegie Clean Energy we współpracy z wybitnym instytutem badawczym, Blue Economy Cooperative Research Centre (Blue Economy CRC) uruchomiła demonstracyjny projekt energii falowej MoorPowerTM Scaled Demonstrator.
06.11.2021

Mitsubishi Shipbuilding skutecznie wychwytuje CO2 ze spalin statków

Mitsubishi Shipbuilding, część MHI Group, wraz ze swoimi partnerami uruchomiła projekt wychwytywania dwutlenku węgla na statku towarowym z ambicją opracowania komercyjnych systemów, które zmniejszyłyby wkład sektora w zmiany klimatu.
30.10.2021

Bariery produkcji zielonego wodoru na morzu

Zwolennicy niektórych z pierwszych morskich projektów wodorowych mają niewielką nadzieję na osiągnięcie zysku.
07.10.2021

Van Oord zamawia Mega Jack-Up do instalacji morskich turbin wiatrowych o mocy 20 MW

Van Oord zamówił nowy, ekologiczny statek instalacyjny, który będzie mógł pracować na metanolu i instalować turbiny wiatrowe o mocy do 20 MW. Inwestycja wpisuje się w rosnące światowe zapotrzebowanie na morskie farmy wiatrowe. Statek zostanie zwodowany w 2024 roku.
04.10.2021

Na terenie terminala Arthur Kill powstanie hub morskiej energetyki wiatrowej

Amerykańska grupa inwestycyjna Apollo Global Management poinformowała, że jej fundusze (Fundusze Apollo) zawarły umowę z Arthur Kill Terminal w zakresie rozwoju na jego terenie portu instalacyjnego i serwisowego dla morskiej energetyki wiatrowej rozwijanej w regionie Stanu Nowy Jork. Bez wątpienia za administracji Joe Bidena inwestycje w offshore wind na terenie USA nabrały tempa.
18.07.2021

Szwedzka Komisja ds. Badania Wypadków: 8 lipca ruszą prace przy wraku promu "Estonia"

Szwedzka Komisja ds. Badania Wypadków (SHK) podała w piątek, że 8 lipca rozpocznie prace przy wraku promu "Estonia". Dochodzenie ma wyjaśnić kwestię dziury w kadłubie, którą jesienią ubiegłego roku pokazali twórcy filmu dokumentalnego.
18.06.2021

Ku zielonej przyszłości - nowa inwestycja w Gdańsku

Szwedzka firma Northvolt zainwestuje 200 mln dolarów, czyli prawie 750 mln złotych, w budowę fabryki umożliwiającej montaż najnowocześniejszych systemów bateryjnych.
19.02.2021

Debata „Bariery rozwoju transportu intermodalnego”

Transport intermodalny to jeden z najszybciej rozwijających się trendów w branży logistycznej. Dlaczego jest on tak ważny z punktu widzenia biznesowego i politycznego? Jaką rolę pełni w Polsce i w naszym regionie, jakie są prognozy dla tej branży? – to niektóre tematy poruszone podczas debaty „Bariery rozwoju transportu intermodalnego”. Eksperci podczas dyskusji zastanawiali się również, jak rozwiązać spór między spedytorami a dostawcami infrastruktury dotyczący kontrowersyjnej opłaty manipulacyjnej pobieranej przez DTC Gdańsk o
16.09.2020

Nie Dla Opłaty Manipulacyjnej DCT Gdańsk - Czy istnieje szansa na rozwiązanie problemu?

Od ponad dwóch lat branża TSL – operatorzy intermodalni, przewoźnicy kolejowi, jak również importerzy i eksporterzy korzystający z usług transportu intermodalnego – mierzą się z problemem dodatkowych, nieuzasadnionych kosztów wynikających z opłaty manipulacyjnej DCT Gdańsk (udziałowcami DCT są: Polski Fundusz Rozwoju, PSA International oraz IFM Investors). Jak zadeklarowali przedstawiciele spółki – są otwarci na konstruktywną współpracę wszystkich stron w celu rozwoju polskiego biznesu intermodalnego w przyszłości.
10.08.2020

Niesamowite cumowanie na dziko w Norwegii (wideo)

Do sieci wpłynęło niesamowite nagranie z dzikiego cumowania wycieczkowca ekspedycyjnego w Norwegii. Cała operacja przebiegła przy bardzo silnym wietrze.
27.01.2020

Damen buduje ekologiczny statek pasażerski. Jednostka częściowo powstaje w Polsce

Damen Shipyards Group buduje przyjazny dla środowiska statek pasażerski. Pierwsze cięcie blach pod 34-metrową dzienną (bezkabinową) jednostkę odbyło się 7 maja. Wycieczkowiec powstaje dla armatora Windermere Lake Cruises, który na co dzień operuje w angielskim Parku Narodowym Lake District. Damen i Windermere Lake Cruises prowadzą budowę statku ściśle konsultując się z lokalnymi władzami i mieszkańcami. Wszystko po to, by zminimalizować szkodliwe oddziaływanie na ten chroniony i wrażliwy ekologicznie obszar, wpisany na lis
15.05.2019

Wielka Brytania a marynarze: 27 US ogranicza pobór zaliczek na PIT w 2019 roku (Konwencja MLI)

Z uwagi na prośby wielu marynarzy przygotowaliśmy kolejną publikację dotyczącą praktyki stosowania nowych przepisów dot. polskich marynarzy pracujących u brytyjskich armatorów w roku 2019. Przypominamy, że dla wielu marynarzy zbliża się kolejny termin składania wniosków o ograniczenie poboru zaliczek w przypadku pracy u brytyjskiego armatora w roku 2019 tj. do 20.04.2019 roku.
06.04.2019

Premier Morawiecki z wizytą w DCT Gdańsk (wideo)

Jesteśmy coraz bardziej efektywni, przekładamy nasze działania na korzyści dla gospodarki, budżetu, polskich przedsiębiorców - mówił premier Mateusz Morawiecki w sobotę podczas wizyty w terminalu kontenerowym DCT Gdańsk.
30.03.2019

PFR i dwie zagraniczne firmy przejmują DCT Gdańsk - największy terminal kontenerowy w Polsce

Konsorcjum Polskiego Funduszu Rozwoju, globalnej grupy portowej PSA i zarządzającej funduszami IFM Investors podpisało we wtorek umowę kupna największego terminalu kontenerowego w Polsce, czyli DCT Gdańsk. Wartość transakcji to kwota powyżej 5 mld zł - poinformował prezes PFR Paweł Borys.
19.03.2019

Nowy rosyjski port współpracuje z Portem Hamburg

Nowy, głębokowodny Port Bronka, zlokalizowany na przedmieściach Sankt Petersburga na południowym brzegu Zatoki Fińskiej, pozyskał nowego partnera - port w Hamburgu.
15.09.2015

Balticon – DCT Gdańsk może być polskim Rotterdamem

Na przestrzeni kilku ostatnich lat Deepwater Container Terminal w Gdańsku wyrósł na polskiego lidera pod względem liczby przeładowanych kontenerów. Inwestycje zaplanowane przez właściciela na kolejne lata mają sprawić, że rodzimy „hub” poprawi swoją pozycję również w światowych rankingach, docelowo stając się „drugim Hamburgiem lub Rotterdamem”. Rozwój DCT jest szansą dla polskiego rynku kontenerowego i wiąże się bezpośrednio ze wzrostem pozycji Polski na międzynarodowym rynku transportu morskiego. Na zwiększeniu możliwości przeł
25.06.2012

Cała na przód! – Balticon SA podwyższa prognozy.

Spółka Balticon S.A. – międzynarodowy operator logistyki kontenerowej podwyższyła prognozę przychodów na ten rok z 38,4 mln zł zapowiadanych w styczniu br. do 43,5 mln zł prognozowanych obecnie. Zysk netto wynieść ma 1 mln zł.
29.11.2011

Statki są, infrastruktury nie ma

Za mało dróg, przestarzała kolej - tych problemów nie można pominąć nawet w kontekście rozwijającego się w Gdańsku terminalu przeładunkowego. Port, do którego mają co tydzień zawijać największe kontenerowce świata, musi mieć dobrze rozwiniętą sieć komunikacyjną. A tej brak.
18.05.2011

Świetne wyniki przeładunkowe DCT Gdańsk

W 2010 roku port kontenerowy Deepwater Container Terminal Gdańsk przeładował 451,7 tys. TEU - informuje zarząd.
13.01.2011

Szansa na powstanie hubu morskiego w Polsce

W ciągu kilku następnych lat na terenie 40 ha Portu Gdańskiego mogą zostać zbudowane magazyny o łącznej powierzchni do 500 tys. m kw. Takie są wstępne założenia australijskiego dewelopera Goodman.
18.12.2010

Dziękujemy za wysłane grafiki.