• <
mewo_2022

Wielka Brytania rozpoczęła rozmowy z branżą na temat technologii CCUS

18.03.2023 16:11
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Wielka Brytania rozpoczęła rozmowy z branżą na temat technologii CCUS

Partnerzy portalu

Fot. The Crown Estate

W marcu rząd Wielkiej Brytanii rozpoczął konsultacje z branżą na temat rozwoju technologii wychwytywania i składowania dwutlenku węgla (CCUS). Autorzy przyszłych regulacji chcą zbadań zapotrzebowania firm oraz wymagania rynkowe w zakresie rozwoju tego rodzaju rozwiązań.

Po latach prac nad rozwojem morskiej energetyki wiatrowej urzędnicy z The Crown Estate i Crown Estate Scotland rozpoczęli konsultacje z branżą morską w celu zbadania i zrozumienia wymagań rynkowych dla przyszłego rozwoju morskiego magazynowania CO2.

Rząd Wielkiej Brytanii ogłosił, że jego celem jest posiadanie czterech aktywnych magazynów CO2 na obszarach morskich do 2030 roku. Celem jest wypracowanie dobrych regulacji, praktyk oraz instrumentów wsparcia.

- Wielka Brytania znajduje się w krytycznym momencie dla rozwoju CCUS i musimy kontynuować działa z impetem w kierunku naszych celów na 2030 rok - powiedziała Nicola Clay, szefowa The Crown Estate New Ventures for Marine.

W ankiecie rozesłanej do firm poszukiwane są informacje na temat liczby potencjalnych składów, poziomów pojemności i rocznych wskaźników zatłaczania, które deweloperzy mogliby starać się wdrożyć do 2035 i 2050 roku. Inwestorzy chcą również uzyskać informacje na temat możliwości i wyzwań związanych z wdrażaniem technologii.

- Już teraz umożliwiamy dekarbonizację brytyjskiej sieci energetycznej poprzez wspieranie dzierżawy obszarów pod offshore wind -- powiedziała Philippa Parmiter, kierownik ds. rozwoju magazynów gazu w Crown Estate Scotland. CCUS jest kolejnym kluczowym składnikiem dekarbonizacji gospodarki brytyjskiej z dużym udziałem obszarów morskich.

Informacje zwrotne zostaną przekazane do North Sea Transition Authority (NSTA), który jest odpowiedzialny za certyfikację technologii CCUS.


Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.