• <

Tunezja. 17 nielegalnych migrantów utonęło w drodze do Włoch

AK

13.05.2021 20:26 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Tunezja. 17 nielegalnych migrantów utonęło w drodze do Włoch

Partnerzy portalu

Tunezja. 17 nielegalnych migrantów utonęło w drodze do Włoch - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

17 nielegalnych migrantów z Afryki utonęło w czwartek u wybrzeży Tunezji podczas próby przedostania się z Libii do Włoch - poinformował tunezyjski Czerwony Półksiężyc.

Tunezyjska straż przybrzeżna zdołała uratować dwie Nigeryjki na wodach w pobliżu położonego na południu kraju miasta Dżardżis - powiedział agencji Reutera przedstawiciel Czerwonego Półksiężyca Mongi Slim.

W marcu u wybrzeży Tunezji przewróciły się dwie prowizorycznej konstrukcji łodzie, zginęło wtedy co najmniej 39 nielegalnych migrantów; uratowano 165 osób z różnych państw afrykańskich.

Organizacje pozarządowe, ratujące migrantów na Morzu Śródziemnym, obserwują coraz bardziej niepokojącą sytuację - sukcesywnie wzrasta liczba osób porywających się na ryzykowną podróż drogą morską do Europy. Niemal codziennie łodzie z migrantami wypływają z północnych wybrzeży Afryki.

Według Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji w 2020 r. ponad 1200 migrantów zginęło na Morzu Śródziemnym, z czego zdecydowana większość na centralnym szlaku, prowadzącym z Tunezji.


Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.