• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Wizja, pasja, luksus. Stocznia Conrad świętuje 20 lat działalności

Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Wizja, pasja, luksus. Stocznia Conrad świętuje 20 lat działalności

Partnerzy portalu

Fot. Maciej Starkowski, za: LinkedIn / Conrad Shipyard

Stocznia Conrad uczciła jubileusz 20-lecia swojej działalności podczas eleganckiej uroczystości, która odbyła się w niedzielę w historycznym Starym Maneżu w Gdańsku. Niezwykłe wydarzenie zgromadziło ponad 350 gości, w tym pracowników, partnerów biznesowych, projektantów oraz klientów z różnych zakątków świata, którzy przybyli uhonorować dziedzictwo zbudowane na precyzji, wizji i nieustającym zaangażowaniu.

Conrad to butikowa stocznia znana z produkcji luksusowych superjachtów żaglowych i motorowych. Zlokalizowana w Gdańsku, w jednym z najbardziej historycznych miast stoczniowych w Europie Północnej, stocznia została założona w 2003 roku i nazwana na cześć polsko-brytyjskiego pisarza i żeglarza Josepha Conrada (Józefa Teodora Konrada Korzeniowskiego). Stocznia wraz z firmą matką — Marine Projects zatrudnia obecnie ponad 500 światowej klasy rzemieślników i inżynierów.

Uroczystość 20-lecia rozpoczęła się przyjęciem koktajlowym na świeżym powietrzu. Wieczorem zaś odbyła się gala, podczas której uhonorowano osoby oraz podmioty, które pozostawiły swój trwały ślad w historii firmy.

Fot. Maciej Starkowski, za: LinkedIn / Conrad Shipyard

Punktem kulminacyjnym było wręczenie medali Prezydenta Gdańska. Otrzymali je Czesław Kowalczyk oraz Stanisław Bobowiec. To oni po transformacji ustrojowej założyli Marine Projects, tym samym stoją za powstaniem Conrada. W imieniu Aleksandry Dulkiewicz ordery przekazał jej zastępca — Piotr Kryszewski.

Podczas gali ogłoszono także laureatów Nagród Conrad Excellence. Siedemnaście osób i organizacji zostało uhonorowanych przez Mikołaja Króla, CEO Stoczni Conrad, za ich wyjątkowy wkład w dziedzictwo firmy.

Fot. Maciej Starkowski, za: LinkedIn / Conrad Shipyard

Wieczór uświetnił swoim występem ceniony polski artysta, Grzegorz Turnau, który dostarczył publiczności wielu wzruszeń i niezapomnianych wrażeń.

Stocznia Conrad nieustannie podąża ścieżką doskonałości i innowacji, wyznaczając nowe standardy w branży. Ich 20-letnia podróż jest pełna spektakularnych osiągnięć, a wieczór jubileuszowy stanowił doskonałą okazję do podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu.

Fot. Maciej Starkowski, za: LinkedIn / Conrad Shipyard

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.