• <
siemens_gamesa_2022

Specjalistyczne praktyki podchorążych na ORP Kormoran

16.07.2020 12:58 Źródło: Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Specjalistyczne praktyki podchorążych na ORP Kormoran

Partnerzy portalu

Specjalistyczne praktyki podchorążych na ORP Kormoran - GospodarkaMorska.pl
fot. amw.gdynia.pl

Lato i wakacje to dla studentów wojskowych czas na zdobywanie doświadczenia na praktykach. Podchorążowie kierunków systemy informacyjne w bezpieczeństwie, nawigacja oraz mechatronika obecnie odbywają praktyki specjalistyczne na okrętach.

W ostatnich dniach wyszli na morze na niszczycielu min ORP „Kormoran”. Okręt prowadził poszukiwanie obiektów podwodnych za pomocą sonaru okrętowego, a  następnie ich identyfikację za pomocą  sonaru zamontowanego na pojeździe podwodnym i wizualnie za pomocą kamery z pojazdu.

Podchorążowie zapoznali się z najnowszymi technologiami i systemami. Porównywano skuteczność  rozpoznania z wykorzystywaniem różnych sensorów, jak również prowadzono integrację systemów.

ORP Kormoran to nowoczesny niszczycieli min, który whodzi w skład 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Do jego głównych zadań należy poszukiwanie, klasyfikacja, identyfikacja i zwalczanie min morskich, rozpoznanie torów wodnych, przeprowadzanie jednostek przez akweny zagrożenia minowego, stawianie min oraz zdalne sterowanie samobieżnymi platformami przeciwminowymi.
 
Gospodarka Morska
fot. amw.gdynia.pl

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.