Lato i wakacje to dla studentów wojskowych czas na zdobywanie doświadczenia na praktykach. Podchorążowie kierunków systemy informacyjne w bezpieczeństwie, nawigacja oraz mechatronika obecnie odbywają praktyki specjalistyczne na okrętach.
W ostatnich dniach wyszli na morze na niszczycielu min ORP „Kormoran”. Okręt prowadził poszukiwanie obiektów podwodnych za pomocą sonaru okrętowego, a następnie ich identyfikację za pomocą sonaru zamontowanego na pojeździe podwodnym i wizualnie za pomocą kamery z pojazdu.
Podchorążowie zapoznali się z najnowszymi technologiami i systemami. Porównywano skuteczność rozpoznania z wykorzystywaniem różnych sensorów, jak również prowadzono integrację systemów.
Rozpoczyna się Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa 2026
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty