• <
gryfia_70lat

Security Forum Szczecin. Tarcza dla Polski

gm

03.06.2022 09:56

Partnerzy portalu

Security Forum Szczecin. Tarcza dla Polski - GospodarkaMorska.pl
Fot. prasowe

2 czerwca odbyła się konferencja Security Forum Szczecin organizowana przez think tank Nobilis Media. Tytułem przewodnim konferencji był temat ochrony infrastruktury krytycznej, systemów antydronowych i inwestycji w badania oraz zakup technologii rakietowych i rakietowo – artyleryjskich. Patronat honorowy objął przewodniczący Sejmowej Komisji Obrony Narodowej Michał Jach.

W konferencji oprócz Michała Jacha wzięło udział około 50 osób udział, w tym poseł Leszek Dobrzyński przewodniczący podkomisji stałej SKON do spraw budżetu i finansów Sił Zbrojnych RP, gen. dyw. Dariusz Parylak dowódca 12. Dywizji Zmechanizowanej w Szczecinie, komandor Krzysztof Rybak z Centrum Doktryn I Szkolenia Sił Zbrojnych, z-ca dowódcy 14. Zachodniopomorskiej Brygady WOT ppłk Mirosław Majdan,  Konrad Barcewicz z-ca dyr. Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Delegaturze w Gdańsku, Paweł Bakun wiceprezes Grupy Azoty Polyolefins S.A., Magdalena Jackiewicz prezes zarządu Enea Oświetlenia, dyrektor generalny Hertz Systems Zygmunt Rafał Trzaskowski,  przedstawiciele centrów rozwojowo-wdrożeniowych i firm, jak Telesystem Mesko, Enamor i Autocomp Management, a także kierownicy odpowiedzialni za bezpieczeństwo w Grupie Azoty S.A., Elektrowni Dolna Odra, zarządu Portów Szczecin i Świnoujście i innych przedsiębiorstwach infrastruktury istotnej  dla bezpieczeństwa kraju.

Przewodniczący Sejmowej Komisji ON Michał Jach i poseł Leszek Dobrzyński zwracali uwagę na konieczność inwestycji w nowoczesne technologie zwiększające bezpieczeństwo infrastruktury krytycznej, w tym  systemy antydronowe , które pomogą chronić Pomorze Zachodnie stające się hubem energetycznym nie tylko dla Polski, ale dla Europy Środkowej. Przedstawiciele przemysłu i ośrodków badawczych mówili o swoich doświadczeniach z prac nad Tarczą dla Polski i wykorzystania do jej budowy nowoczesnych technologii rakietowych. Zaprezentowano również technologie i rozwiązania dotyczące systemów antydronowych do ochrony obiektów strategicznych.

– Tarcza dla Polski jest  kluczowa nie tylko w wymiarze ściśle militarnym, ale także w odniesieniu do różnorodnych zadań, związanych z ochroną obiektów strategicznych w czasie pokoju, konfliktu asymetrycznego, czy wreszcie tzw. wojny hybrydowej – pokreślił organizator konferencji Security Forum Szczecin i szef think tanku Nobiiis Media kmdr por. rez. Artur Bilski.

Partnerzy portalu

Babcock1

Dziękujemy za wysłane grafiki.