• <
smartre_2023

RWE wygrywa holenderską aukcję na MFW Hollandse Kust West VII i produkcję zielonego wodoru

zk

15.11.2022 14:02 Źródło: RWE
Strona główna Energetyka Morska, Offshore RWE wygrywa holenderską aukcję na MFW Hollandse Kust West VII i produkcję zielonego wodoru

Partnerzy portalu

RWE wygrywa holenderską aukcję na MFW Hollandse Kust West VII i produkcję zielonego wodoru - GospodarkaMorska.pl
Fot. rwe.com

RWE wygrywa holenderski przetarg na budowę morskich farm wiatrowych bez dotacji: firma otrzymała pozwolenie na budowę dużej MFW - Hollandse Kust West (HKW) VII.     

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z przyznania nam tej możliwości przez holenderski rząd. Pozyskanie tej lokalizacji oznacza wejście RWE na holenderski rynek morskiej energetyki wiatrowej, jeden z naszych kluczowych, strategicznych rynków rozwoju w Europie. Hollandse Kust West VII poważnie przyczyni się do transformacji energetycznej, produkując ekologiczną energię elektryczną dla prawie miliona holenderskich domów. Dzięki naszej innowacyjnej koncepcji opracowaliśmy projekt nowej generacji morskich farm wiatrowych, które mogą być doskonale zintegrowane z systemem energetycznym - oświadczył

Markus Krebber, prezes zarządu RWE AG.

RWE wygrywa holenderski przetarg na budowę morskich farm wiatrowych bez wsparcia: firma otrzymała pozwolenie na budowę dużej morskiej farmy wiatrowej - Hollandse Kust West (HKW) VII.

Obszar jest zlokalizowany około 53 kilometrów od wybrzeża Holandii, w rejonie Morza Północnego.

Na miejscu RWE będzie w stanie dostarczyć ponad 760 megawatów (MW) mocy w morskiej energetyce wiatrowej - wystarczająco dużo, aby zaopatrzyć w energię elektryczną równowartość prawie miliona holenderskich domów.

Holenderska Agencja Przedsiębiorczości (RVO) uznała, że projekt RWE dla HKW VII dostarcza rozwiązań dla optymalnej integracji morskich farm wiatrowych z krajowym systemem energetycznym.

- Jesteśmy zadowoleni z przyznania nam tego projektu morskiej energetyki wiatrowej przez rząd holenderski. Jest to ważny krok na drodze do zwiększenia naszych globalnych mocy w morskiej energetyce wiatrowej do 8 gigawatów do 2030 roku. W oparciu o nasze 20-letnie doświadczenie w rozwoju, budowie i eksploatacji morskich farm wiatrowych, dostarczyliśmy unikalną koncepcję projektu. Nie możemy się doczekać realizacji tej farmy wiatrowej ramię w ramię z lokalnymi społecznościami - powiedział Sven Utermöhlen, CEO Offshore Wind, RWE Renewables.

Energetyczny system przyszłości

Ostatecznym celem RWE jest idealne dopasowanie zapotrzebowania na energię do elastycznego profilu wytwarzania energii przez morskie farmy wiatrowe, przyczyniając się do stabilności sieci.

Aby odblokować pełną integrację systemu, koncepcja HKW VII łączy morską energetykę wiatrową z mocą elektrolizerów do produkcji ekologicznego wodoru oraz z innymi rozwiązaniami elastycznego zapotrzebowania na energię. Ponadto RWE planuje połączenie morskiej farmy wiatrowej HKW VII z pływającymi panelami słonecznymi, co pozwoli na bardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni oceanicznej.

Oczekuje się, że farma wiatrowa będzie w pełni funkcjonować nie później niż 5 lat po uzyskaniu pozwolenia. Wtedy będzie mogła przyczynić się do realizacji ambitnych holenderskich celów w zakresie rozwoju morskiej energetyki wiatrowej: przewiduje się 21 gigawatów (GW) mocy do 2030 roku i 70 GW do 2050 roku.

RWE złożyło również ofertę na HKW VI z innowacyjną ekologiczną koncepcją, która ma zapewnić pozytywny wpływ na bioróżnorodność. Rozstrzygnięcie tego przetargu spodziewane jest do końca bieżącego roku.

Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.