• <
Baltexpo2023_duży

Rosyjska marynarka wojenna grupuje się na Morzu Czarnym [WIDEO]

AK

03.03.2022 21:47
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Rosyjska marynarka wojenna grupuje się na Morzu Czarnym [WIDEO]

Partnerzy portalu

Rosyjska marynarka wojenna grupuje się na Morzu Czarnym [WIDEO] - GospodarkaMorska.pl

Na nagraniu z zachodniego Krymu można zobaczyć znaczną część rosyjskiego zgrupowania marynarki wojennej na Morzu Czarnym.

Sytuacja na Morzu Czarnym robi się coraz poważniejsza. Przypomnijmy, że jak podała w środę agencja Ukrinform, powołując się na administrację ukraińskich portów morskich, rosyjski pocisk uderzył w statek Banglar Samriddhi pod flagą Bangladeszu, który cumował w ukraińskim porcie w Mikołajowie nad Morzem Czarnym.

Na nagraniu, które pojawiło się w sieci można dostrzec cztery duże rosyjskie okręty desantowe, którym towarzyszą trzy łodzie rakietowe. Według amerykańskich przekazów medialnych , już wkrótce może dojść do ataku desantowego. 

Ukraiński MON informuje, że na Morzu Czarnym rosyjska Flota Czarnomorska regularnie ostrzeliwuje cywilne jednostki i porywa marynarzy.

Jak przekazała Ukraińska Prawda, rosyjskie statki znajdują się już 14 mil od nadmorskiej wsi Sandżijka w obwodzie odeskim. Ukraińskie wojsko przygotowuje się do obrony.


Odessa przygotowuje się na desant morski, ewakuowano dom dziecka

Po ewakuacji sierocińca w Odessie na południu Ukrainy około 120 dzieci - w tym sześciodniowe niemowlę - ucieka do Berlina. Sieroty wyruszyły w podróż pięcioma autobusami wraz z opiekunami, powiedział w środę wieczorem naczelny rabin Odessy i południowej Ukrainy Abraham Wolff agencji dpa.

Dom dziecka należy do gminy żydowskiej Mishpacha Chabad. W Odessie istnieją obawy przed atakiem wojsk rosyjskich.

Najpóźniej w piątek w południe uchodźcy chcą dotrzeć do Berlina, gdzie mogą liczyć na wsparcie ze strony społeczności żydowskiej. "Siedemdziesiąt lat temu mój dziadek uciekł z Niemiec przed nazistami - teraz mój syn wyrusza w podróż w przeciwnym kierunku" - powiedział Abraham Wolff

CZYTAJ TEŻ: Odessa szykuje się na inwazję z morza. Ludzie ustawiają na plaży blokady z worków z piaskiem [WIDEO]

Źródło: PAP, AK
Fot. Depositphtos


Dziękujemy za wysłane grafiki.