• <

Rosja. Rozpoczęły się manewry marynarki wojennej na Morzu Kaspijskim

AK

17.02.2022 10:20
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Rosja. Rozpoczęły się manewry marynarki wojennej na Morzu Kaspijskim

Partnerzy portalu

Rosja. Rozpoczęły się manewry marynarki wojennej na Morzu Kaspijskim - GospodarkaMorska.pl

Około 20 okrętów marynarki wojennej Rosji rozpoczęło w czwartek ćwiczenia na Morzu Kaspijskim - poinformował minister obrony Siergiej Szojgu Dodał, że jest to część szerszych manewrów rosyjskiej armii, obejmujących większość jego sił lądowych i morskich.

Rosja zgromadziła już wokół granic Ukrainy 150 tys. żołnierzy - przekazał w środę prezydent USA Joe Biden. W czwartek przedstawiciele Białego Domu informowali, że nad granice ściągane są kolejne tysiące żołnierzy.

Mimo zapewnień Moskwy o wycofywaniu jednostek znad granicy z Ukrainą, NATO i kraje zachodnie mówią o wciąż realnej groźbie rosyjskiej inwazji na ten kraj.

Rosja rozmieściła swoje wojska również na Białorusi, gdzie biorą one udział wraz z siłami zbrojnymi tego kraju w trwających do 20 lutego manewrach Związkowa Stanowczość-2022.

Jak informował wcześniej rosyjski dziennik "Izwiestija", wśród wyposażonych w pociski manewrujące okrętów, które rosyjska flota przerzuciła na Morze Czarne i Morze Śródziemne, znajdują się także jednostki flotylli bazującej na Morzu Kaspijskim.

Źródło: PAP
Fot. Depositphotos

Dziękujemy za wysłane grafiki.