• <
escort_980x120_gif_2020

Regaty o Puchar Księżniczki Zofii. Polacy w czołówce [WIDEO]

AK

08.04.2022 09:25
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Regaty o Puchar Księżniczki Zofii. Polacy w czołówce [WIDEO]

Partnerzy portalu

Regaty o Puchar Księżniczki Zofii. Polacy w czołówce [WIDEO] - GospodarkaMorska.pl
Fot. Sailing Energy

Na Majorce trwają regaty Pucharu Świata Trofeo Princesa Sofia. Polscy żeglarze spisują się bardzo dobrze, wielu z nich plasuje się w ścisłej czołówce klasyfikacji poszczególnych klas. 

Jak poinformował Polski Związek Żeglarski, w czwartek na pozycję lidera w klasie 49er awansowała załoga Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch (AZS AWFiS Gdańsk). Ambasadorzy PGE Sailing Team Poland wygrali dzisiaj dwa wyścigi, w pozostałych dwóch finiszowali na miejscach 4 i 6. Polacy będą bronić pierwszego miejsca w jutrzejszych trzech wyścigach i z pewnością do sobotniego wyścigu medalowego (podwójnie punktowany) będą chcieli przystąpić z pierwszego miejsca. 

W ostatnim czwartkowym wyścigu klasę pokazała też załoga Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki (AZS AWFiS Gdańsk), która do mety dotarła na drugim miejscu, tuż za plecami swoich klubowych i reprezentacyjnych kolegów. Niestety, trzy poprzednie wyścigi nie były dla nich udane. W efekcie Łukasz i Jacek zajmują 12 miejsce i jutro toczyć będą do końca walkę o awans do pierwszej 10-tki biorącej udział w wyścig medalowym. Na szczęście strata punktowa jest niewielka. 

W klasie 49erFX słabszy dzień zanotowała dzisiaj załoga Aleksandra Melzacka i Sandra Jankowiak (YKP Gdynia/AZS Poznań), która spadła na 10 miejsce w klasyfikacji generalnej klasy 49erFX. Agata Barwińska (MOS Iławą) w klasie ILCA 6 rozpoczęła dzisiaj ściganie od 25 miejsca. Drugi wyścig był już znacznie lepszy. Ambasadorka PGE Sailing Team Poland finiszowała na 10 miejscu i zajmuje 7 miejsce w "generalce". 

W górę pnie się Maks Żakowski (AZS Poznań) w kitesurfingowej klasie Formula Kite. Co prawda pierwsze trzy dzisiejsze wyścigi nie były dla niego udane, ale w dwóch kolejnych finiszował na miejscach 3 i 5 i w efekcie awansował na 13 miejsce w "generalce". Wśród kobiet najlepsza z Polek Julia Damasiewicz (AZS Poznań) zajmuje 8 miejsce. 

W klasie iQFoil rozegrano dzisiaj 4 klasyczne wyścigi (course race). Maja Dziarnowska (SKŻ Sopot) zanotowała w nich miejsca 12, 14, 2 i 10. W efekcie Ambasadorka PGE Sailing Team Poland plasuje się na 10 miejscu w klasyfikacji generalnej. 

Pozostali reprezentanci Polski dzisiaj bez sukcesów. Regaty o Puchar Księżniczki Zofii zakończą się w sobotę. To pierwsze tak duże regaty klas olimpijskich w tym sezonie. 

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.