• <
BOTA_2023

Ranni w wyniku pożaru okrętu wojennego USA

13.07.2020 15:22

Partnerzy portalu

Ranni w wyniku pożaru okrętu wojennego USA - GospodarkaMorska.pl
fot. GCaptain

Pożar trzeciego stopnia wybuchł w niedzielę na pokładzie amerykańskiego okrętu wojennego zadokowanego w Naval Base w San Diego, w wyniku czego okręt ewakuowano i a 18 marynarzy trafiło do szpitala z obrażeniami - jak podała Marynarka Wojenna i lokalne służby.

Straż pożarna San Diego zgłosiła eksplozję związaną z wybuchem ognia około 8:30 czasu lokalnego na pokładzie okrętu desantowego USS Bonhomme Richard.

Zdjęcia lotnicze pokazały znaczną część okrętu wojennego o długości 844 stóp (257 metrów) pochłoniętego gęstym dymem.

„18 marynarzy zostało przeniesionych do lokalnego szpitala z obrażeniami, które nie zagrażają życiu” - Naval Surface Forces napisało na Twitterze w niedzielne popołudnie, dodając: „Cała załoga jest już poza statkiem".

„Według wstępnych danych do wybuchu doszło z powodu wzrostu temperatury na statku w wyniku pożaru. Przyczyny pożaru wyjaśniają śledczy” - podał na konferencji prasowej rzecznik dowództwa Floty Oceanu Spokojnego USA, kontradmirał Philip Sobek.

Na pokładzie w czasie wybuchu pożaru znajdowało się około 160 marynarzy. Stacja telewizyjna KGTV w San Diego, spółka powiązana z ABC News, poinformowała, że ​​statek był w tym czasie rutynowo konserwowany, zwykle pracuje na nim około 1000 pracowników.

Kontradmirał Charles Brown, rzecznik Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, powiedział, że rannym marynarzom dolegają głównie drobne oparzenia i konsekwencje wdychania dymu.

Dwa inne okręty wojenne zadokowane w pobliżu zostały przeniesione do przystani oddalonych od płonącego okrętu w ciągu następnych 90 minut, jak podała MW w oświadczeniu.

Bonhomme Richard, oddany do użytku w 1998 r., przez lata brał udział w operacjach wojskowych, a także pojawił się w kilku hollywoodzkich filmach - filmie akcji science fiction z 2012 r. „Battleship” z Liamem Neesonem i piosenkarką Rihanną oraz w „Akcie Odwagi”, również z 2012 roku.

Okręt został nazwany na cześć Benjamina Franklina, jednego z ojców założycieli Ameryki i autora wpływowego „Poor Richard's Almanack”, który napisał pod pseudonimem Poor Richard lub Richard Saunders.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.