• <
Baltexpo2023_duży

Prezes Wód Polskich: pozwolenie na zastępczy rurociąg wydane w 18 godzin

ew

08.09.2020 14:57 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Prezes Wód Polskich: pozwolenie na zastępczy rurociąg wydane w 18 godzin

Partnerzy portalu

Prezes Wód Polskich: pozwolenie na zastępczy rurociąg wydane w 18 godzin - GospodarkaMorska.pl
fot. MON/Twitter

Zaledwie 18 godzin trwało wydanie przez Wody Polskie stołecznemu MPWiK pozwolenie na budowę mostu pontonowego i zapasowego rurociągu – poinformował na Twitterze prezes Wód Polskich Przemysław Daca.

"Mimo słusznej krytyki MPWiK oraz (Rafała – PAP) Trzaskowskiego (Gospodarstwo Wodne – PAP) Wody Polskie pomagają jak mogą. W ciągu niecałych 18 h wydaliśmy pozwolenie wodnoprawne i zwolnienie od zakazów na rurociąg zastępczy" – napisał we wtorek na swoim profilu na Twitterze Daca.

Zamieścił również fotografie dokumentów wydanych w tej sprawie przez dyrektora Generalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie.

W ubiegły czwartek w wywiadzie opublikowanym na portalu "Gazeta Prawna" prezydent Warszawy Rafał sugerował, że w ubiegłym roku, kiedy rząd wziął odpowiedzialność za budowę mostu pontonowego i bypassa odprowadzającego ścieki do oczyszczalni "Czajka" udało się zrealizować tę inwestycję szybciej, bo instytucje rządowe "same sobie wydają pozwolenia".

Ponadto wraził obawę, że jeżeli w związku z wykonaniem (metodą przecisku) nowego kolektora pod dnem Wisły "trzeba będzie czekać na wszystkie możliwe pozwolenia, to inwestycja potrwałaby kilka lat".

Do awarii układu przesyłowego transportującego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do położonej po prawej stronie Wisły oczyszczalni Czajka doszło w sobotę 29 sierpnia. Według danych z poniedziałku od tego czasu do Wisły miasto zrzuciło do Wisły ponad 2,5 mln metrów sześciennych ścieków.

Poprzednia awaria kolektorów nastąpiła rok temu, również pod koniec sierpnia


Dziękujemy za wysłane grafiki.