• <
Baltexpo2023_duży

Prawie 1500 migrantów przybyło minionej doby na Lampedusę

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Prawie 1500 migrantów przybyło minionej doby na Lampedusę

Partnerzy portalu

Agencja Ansa podała za lokalnymi władzami, że prawie 1500 migrantów przybyło ostatniej doby na włoską wyspę Lampedusa. W tamtejszym ośrodku rejestracji i identyfikacji migrantów jest ponad cztery razy więcej osób niż miejsc.

Fala migracyjna nie ustaje i od rana docierają tam następni ludzie, którzy wypłynęli z brzegów Afryki, między innymi z Tunezji i Libii. W ostatnich godzinach włoska Straż Przybrzeżna przyszła z pomocą 150 osobom. W nocy z soboty na niedzielę przypłynęło pięć łodzi z 338 migrantami na pokładzie. Wcześniej w ciągu dnia łodzi tych zawinęło 23, a liczba przybyłych przekroczyła 1300.

Na Lampedusę przybywają obywatele Tunezji, a także Bangladeszu, Etiopii, Maroka, Syrii, Sudanu, Egiptu, Wybrzeża Kości Słoniowej, Erytrei, Gambii, Mali, Nigerii.

Włoskim służbom morskim migranci z jednego z pontonów powiedzieli, że zapłacili przemytnikom po 4 tys. euro za przeprawę przez Morze Śródziemne.

W ośrodku na wyspie przebywa około 1700 migrantów, podczas gdy miejsc jest 400.

Liczba migrantów, którzy przypłynęli do Włoch od początku tego roku przekroczyła 40 tysięcy.

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

sw/ mal/

Fot. Depositphotos

Dziękujemy za wysłane grafiki.