• <
smartre_2023

Pracownicy General Electric chcą więcej „zielonych” etatów

30.10.2022 14:32
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Pracownicy General Electric chcą więcej „zielonych” etatów

Partnerzy portalu

Pracownicy General Electric chcą więcej „zielonych” etatów - GospodarkaMorska.pl
Fot. GE

Portale branżowe informują, że pracownicy zatrudnieni w General Electric mieli zebrać się w Nowym Jorku, aby zaprotestować przeciwko redukcji etatów i braku wzrostu płac w związku z inflacją. Chcą więcej działań koncernu na rzecz miejsc pracy w m.in. obszarze offshore wind.

Pracownicy GE z zakładów w Massachusetts, Nowym Jorku, Kansas i Kentucky, a także ekipy serwisowe z całego kraju wspólnie przemaszerowały do fabryki GE w Schenectady w stanie Nowy Jork. Przewodził im największy związek zawodowy pracowników GE w całym kraju, czyli IUE-CWA, który przygotowuje się do prowadzenia negocjacji z firmą przed wygaśnięciem kontraktów związkowych latem 2023 roku.

Wzywali oni korporację do inwestowania w produkcję turbin wiatrowych w USA i wykorzystania ustawy klimatycznej prezydenta Joe Bidena do tworzenia miejsc pracy związanych z zieloną energetyką.

Protestujący domagają się m.in. tego, by GE zainwestowało w ciągu najbliższych pięciu lat co najmniej 5 mld dolarów i stworzyła tysiące miejsc pracy w istniejących i niedawno zamkniętych zakładach w USA, zamiast "marnować 5 mld USD na wykup akcji i własny rozpad”.

Jak ujawniono rok temu, GE planuje podzielić się na trzy niezależne spółki publiczne skupione na lotnictwie, opiece zdrowotnej i energetyce. Protestujący pracownicy chcą, aby GE pozwoliło akcjonariuszom głosować w sprawie podziału i aby do zarządu firmy weszli wybrani przedstawiciele pracowników.

Jednocześnie naciskają, aby GE przekształciło historyczne obiekty w zaawansowane fabryki i stworzyło krajowy łańcuch dostaw morskiej energetyki wiatrowej, również w Schenectady.


Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.