• <
siemens_gamesa_2022

Portugalia. Na Maderze zawaliła się skarpa przy popularnej plaży, są ranni

AK

27.09.2021 00:49 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Portugalia. Na Maderze zawaliła się skarpa przy popularnej plaży, są ranni

Partnerzy portalu

Portugalia. Na Maderze zawaliła się skarpa przy popularnej plaży, są ranni - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

Na portugalskiej wyspie Madera doszło w niedzielę wieczorem do osunięcia się skarpy przy popularnej plaży Formosa, na południowo-zachodnich przedmieściach Funchal, stolicy archipelagu. Co najmniej trzy osoby zostały ranne.

Potężne głazy zasypały m.in. znajdujący się przy plaży deptak.

Rząd autonomiczny Madery w wieczornym komunikacie ogłosił, że nie ma ofiar śmiertelnych, ale zastrzegł, że obecne na miejscu ekipy ratownicze będą prowadziły poszukiwania także w nocy. Na miejscu są już strażacy z psami.

Służby medyczne, cytowane przez telewizję SIC poinformowały, że wskutek zawalenia się skarpy rannych zostały trzy osoby, w tym dziecko. Ich życiu, jak twierdzą medycy, nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do osunięcia się skarpy doszło wieczorem w pobliżu usytuowanych przy plaży Formosa hoteli.

Premier maderskiego rządu Miguel Albuquerque ogłosił w wieczornym komunikacie zamknięcie promenady przy plaży Formosa. Poinformował, że trwa badanie przyczyn osunięcia się skał, których stan, jak zaznaczył, był sprawdzany w czerwcu br.

Źródło: PAP

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.