• <

Polsko – Amerykańskie szkolenie na Bałtyku

01.10.2020 08:54 Źródło: 3. FOW

Partnerzy portalu

Polsko – Amerykańskie szkolenie na Bałtyku  - GospodarkaMorska.pl
fot. 3 FOW

Polska fregata rakietowa ORP Gen. Pułaski oraz amerykański niszczyciel rakietowy USS Ross przeprowadziły w sobotę, 26 września, na Morzu Bałtyckim wspólne szkolenie.

W ramach manewrów na morzu polscy i amerykańscy marynarze współdziałali w zakresie wykonywania ataków rakietowych, obrony powietrznej, manewrowania w szykach oraz doskonalenia procedur łączności.

Ćwiczenie na morzu to doskonały sprawdzian wyszkolenia sił morskich RP w działaniach zabezpieczających interesy państwa oraz doskonalenia współdziałania z wykorzystaniem procedur operacyjnych i taktycznych.

Marynarka Wojenna RP regularnie przeprowadza ćwiczenia z krajami sojuszniczymi i partnerskimi w celu zwiększenia zdolności współpracy i interoperacyjności w zakresie bezpieczeństwa morskiego naszego kraju.

USS Ross – amerykański niszczyciel rakietowy typu Arleigh Burke. Jest wyposażony w m.in. w pociski manewrujące, system radarowy oraz system walki Aegis, który zapewnia ochronę przeciwlotniczą i przeciwrakietową. Do jego zadań należy m. in. prowadzenie operacji obrony przestrzeni powietrznej, zwalczanie okrętów podwodnych i nawodnych oraz operacje uderzeniowe.

ORP Gen. K. Pułaski – jednostka przeznaczona głównie do osłony transportu morskiego, monitoringu żeglugi, operacji wymuszania pokoju, działań stabilizacyjnych i bojowych.


Gospodarka Morska
fot. 3. FOW

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.