• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Polboat Yacht Festival w sierpniu w Gdyni!

27.07.2020 15:57 Źródło: PZŻ

Partnerzy portalu

Polboat Yacht Festival w sierpniu w Gdyni! - GospodarkaMorska.pl
fot. PZŻ

Polboat Yacht Festival to pierwsza wystawa jachtowa po odmrożeniu gospodarki. Odbędzie się ona w Gdyni w dniach 20-22 sierpnia, a gospodarzem będzie Yacht Park Marina. Swój udział zapowiedziało już kilkanaście firm.

W związku z odwołaniem targów Wiatr i Woda (w marcu w Warszawie oraz w lipcu w Gdyni), Zarząd Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych POLSKIE JACHTY (POLBOAT) podjął decyzję o organizacji wydarzenia, które da możliwość członkom POLBOAT prezentacji jednostek pływających i spotkań biznesowych z firmami z branży oraz potencjalnymi klientami. Taką imprezą jest Polboat Yacht Festival.

- Zależy nam przy tym, żeby w czasach kiedy wiele firm poniosło straty finansowe, dać branży możliwość rekompensaty w postaci bardzo małych kosztów wystawienia się w Gdyni (1000 zł za jednostkę do 9 m. długości). Ze względu na Covid-19 chcemy żeby była to przede wszystkim impreza bezpieczna, dlatego w tym roku będzie miała charakter wystawy jednostek pływających. Od przyszłego roku planujemy dodatkowo namioty z osprzętem, napędami i różnymi akcesoriami dla osób uprawiających sporty wodne – mówi Michał Bąk, sekretarz Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych Polskie Jachty.

W tym roku impreza nie będzie biletowana, ale możliwość wejścia na keje oraz ilość osób jednocześnie się na nich znajdujących, będzie ograniczona, a każdy wchodzący będzie miał mierzoną temperaturę. Ponieważ w tym roku impreza ma charakter bardziej biznesowy niż masowy, a także mając na względzie aktualne zalecenia dotyczące organizacji imprez, wstęp na jachty będą miały przede wszystkim osoby wcześniej zapisane na spotkania, a także goście zaproszeni przez wystawców i partnerów wydarzenia.

W gdyńskiej marinie usytuowanej przy Nabrzeżu Prezydenta zacumuje około 60 jednostek żaglowych i motorowych. Wśród wystawców są m.in. takie firmy, jak Sunreef Yachts, Yachts & Yachting, Dobre Jachty, Tes Yachts, Mongird Yacht, Northman, czy Galeon. Na koniec imprezy planowana jest parada jednostek uczestniczących w wystawie – będą one opuszczać Basen Prezydenta w szyku i prezentować się turystom zgromadzonym na Skwerze Kościuszki oraz przy Nabrzeżu Wejściowym.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.