• <

PGE Baltica sponsorem głównym Polskiego Stowarzyszenia Windsurfingu

rk

21.03.2023 09:25 Źródło: PGE Baltica
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie PGE Baltica sponsorem głównym Polskiego Stowarzyszenia Windsurfingu

Partnerzy portalu

PGE Baltica

PGE Baltica, spółka z Grupy PGE, kontynuuje współpracę z Polskim Stowarzyszeniem Windsurfingu. Na mocy kolejnej umowy będzie wspierać najlepszych polskich windsurferów jako sponsor główny.

Dzięki współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Windsurfingu spółka PGE Baltica jest widoczna na najważniejszych zawodach windsurfingowych w Polsce. Rok temu były to m.in. Mistrzostwa Polski w różnych klasach w Gdańsku i Pucku, Regaty Nord Cup w Gdańsku, Puchar Burmistrza Pucka i Puchar Prezydenta Sopotu. Windsurferzy odwiedzili także wakacyjne strefy Grupy PGE w nadmorskich miejscowościach w ramach Plaży PGE, gdzie prezentowano ciekawostki związane z morskimi farmami wiatrowymi. Sportowcy opowiadali tam o udziale w zawodach i prezentowali swój sprzęt.

– Spółka PGE Baltica odpowiada za realizację programu budowy morskich farm wiatrowych w Grupie PGE. Inwestycja ta, jak i windsurfing, nierozerwalnie jest związana z wiatrem i wodą. Naturalnym krokiem było więc dla nas rozpoczęcie przed rokiem współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Windsurfingu. Wsparcie dyscyplin sportowych wykorzystujących naturalne żywioły, jak również zawodników startujących w regatach, wpisuje się w strategię sponsoringu Grupy PGE. Jednocześnie, w ten sposób wzmacniamy wizerunek PGE Baltica jako firmy budującej morskie farmy wiatrowe na Bałtyku, promujemy energetykę wiatrową i dokładamy cegiełkę do sukcesów zawodników w regatach na arenie krajowej i międzynarodowej – powiedział prezes zarządu PGE Baltica Arkadiusz Sekściński.

Grupa PGE wspiera też inne dyscypliny sportu związane z wiatrem i wodą, w tym pływanie i kajakarstwo.

– Windsurfing jest jednym z najczystszych ekologicznie sportów. Z tego powodu jest dla nas szczególnie ważne, że wspiera nas PGE Baltica, planująca wykorzystanie wiatru jako energii przyszłości dla nas wszystkich. Co ważne, polscy windsurferzy są jednymi z najlepszych na świecie, a dzięki PGE Baltica możemy rozwijać tę dyscyplinę, zachęcając kolejnych młodych ludzi, którzy poprzez kontakt z żywiołami wiatru, wody i słońca będą kształtowali swoje charaktery w szlachetnej formie rywalizacji – podkreślił prezes Polskiego Stowarzyszenia Windsurfingu Witold Dudziński.

Grupa PGE realizuje obecnie trzy projekty morskich farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim. Dwa z nich to morskie elektrownie wiatrowe Baltica 2 i Baltica 3, które składają się na Morską Farmę Wiatrową Baltica o łącznej mocy 2,5 GW. PGE realizuje to przedsięwzięcie wraz z duńskim partnerem firmą Ørsted. Oba etapy MFW Baltica posiadają decyzje lokalizacyjne, decyzje środowiskowe, umowy przyłączeniowe do sieci przesyłowej z operatorem, a także otrzymały prawo do kontraktu różnicowego (CfD) i zatwierdzony poziom wsparcia indywidualnego. Rozpoczną dostarczanie energii elektrycznej do polskich gospodarstw domowych jeszcze w tej dekadzie. Równolegle PGE przygotowuje się do budowy trzeciego projektu w postaci morskiej elektrowni Baltica 1. Instalacja przewidziana jest do uruchomienia po 2030 roku, a jej moc wyniesie ok. 0,9 GW. PGE Baltica, spółka odpowiedzialna za realizację programu offshore Grupy PGE, rozpoczęła w maju 2022 roku badania pomiarów wietrzności na potrzeby tego projektu, a jesienią 2022 roku badania środowiskowe. Baltica 1 ma już decyzję lokalizacyjną i umowę przyłączeniową. Realizując kolejne projekty morskich farm wiatrowych, PGE zamierza wypełnić strategiczny cel osiągnięcia co najmniej 6,5 GW mocy wytwórczej w technologii offshore na Morzu Bałtyckim do 2040 roku.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.