• <
siemens_gamesa_2022

Pamiętamy o tych, którzy odeszli na wieczną wachtę

ew

30.10.2020 11:09 Źródło: gdynia.pl
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Pamiętamy o tych, którzy odeszli na wieczną wachtę

Partnerzy portalu

Pamiętamy o tych, którzy odeszli na wieczną wachtę  - GospodarkaMorska.pl
fot. gdynia.pl

Miasto z morza i marzeń pielęgnuje swoje morskie tradycje. Początek listopada to czas, który poświęcamy wspomnieniom o tych, którzy odeszli na wieczną wachtę. W piątek, 30 października, pod pomnikiem na bulwarze Nadmorskim odbyła się uroczystość złożenia wieńców przez władze Uniwersytetu Morskiego.

W piątek, 30 października, rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni prof. dr hab. inż. kpt. ż. w. Adam Weintrit, wraz ze studentami z Kompanii Reprezentacyjnej uczelni złożył wieniec pod pomnikiem „Tych, którzy odeszli na wieczną wachtę” na gdyńskim bulwarze Nadmorskim.

Podczas ceremonii oddany został hołd marynarzom, którym nie było dane powrócić na ląd po wyjściu w morze. Tym samym stało się ono dla nich ostatnim i wiecznym portem.

Piątkowa uroczystość to nie jedyna forma upamiętnienia osób związanych z morskimi tradycjami w Gdyni. Od przyszłego tygodnia studenci z Kompanii Honorowej będą również składać kwiaty i znicze na grobach absolwentów i wykładowców Uniwersytetu Morskiego na cmentarzu Witomińskim. To osoby, które przez ostatnie 100 lat wpisali się w historię nie tylko Gdyni, ale i polskiego szkolnictwa morskiego.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.