• <
escort_980x120_gif_2020

Niemcy. Kolei grozi chaos, berlińczykom radzi się, by unikali podróży w kierunku Morza Bałtyckiego

gm

11.06.2022 17:53 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Niemcy. Kolei grozi chaos, berlińczykom radzi się, by unikali podróży w kierunku Morza Bałtyckiego

Partnerzy portalu

Niemcy. Kolei grozi chaos, berlińczykom radzi się, by unikali podróży w kierunku Morza Bałtyckiego - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

Przepełnione pociągi, ludzie, którzy musieli pozostać na peronie, opóźnienia - już w miniony weekend na niektórych trasach panował chaos, ponieważ zbyt wiele osób chciało zwiedzać kraj z biletem za 9 euro. W ten weekend może być jeszcze gorzej. Berlińczykom radzi się unikać podróży w kierunku Morza Bałtyckiego.

W miniony długi weekend jednym z najbardziej obleganych połączeń była trasa z Berlina nad Morze Bałtyckie, Z powodu prac budowlanych i odwołanych pociągów specjalnych w ten weekend może dojść do jeszcze większego chaosu. Dlatego Verkehrsverbund (stowarzyszenie transportowe) Berlin-Brandenburg (VBB) radzi wszystkim podróżnym, aby zmienili plany i nie podróżowali pociągiem z Berlina nad Morze Bałtyckie - pisze w sobotę portal RND.

VBB tłumaczy swe apele tym, że Deutsche Bahn odnawia mosty między stacjami Berlin-Karow i Bernau oraz prowadzi prace budowlane w Birkenwerder.

"I to wszystko w czasie, gdy Deutsche Bahn ogłasza, że od 12 czerwca zostaną uruchomione nowe połączenia, w tym cztery dodatkowe rejsy między Warnemuende, Rostockiem i Berlinem, a także bezpośrednie połączenie z Drezna przez Berlin do Binz i Stralsundu" - zauważa RND.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.