• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Najbardziej utytułowana polska żeglarka w MCN

Partnerzy portalu

Fot. Materiały Prasowe

Morskie Centrum Nauki zaprasza na spotkanie z Joanną Pajkowską. Pani kapitan gościć będzie w MCN w ramach cyklu „Żaglonauci” 18 lutego.

„Żeglowanie solo ma niesamowitą magię: jeden jacht, jeden żeglarz, jeden ocean. W takich wyprawach przekonanie, że „dam radę”, jest bardzo ważne. Tylko jeśli sobie powiesz, że potrafisz i będziesz się tego trzymał, to się uda” – mówi najbardziej utytułowana polska żeglarka.

Joanna Pajkowska żeglarstwo uprawia od czasów studenckich. Przepłynęła 250 tysięcy mil morskich, trzykrotnie opłynęła świat (dwukrotnie samotnie). W 2019 roku dokonała tego bez zawijania do portów jako pierwsza Polka. Mieszkając w Anglii pracowała jako ratownik morski. Była członkinią załogi statku ratowniczego i wielokrotnie brała udział w akcjach na morzu.

Żeglowała również na wokółziemskiej trasie etapowej, a także w załogach dwuosobowych na trasie ze wschodu na zachód, z Australii do Brazylii oraz z Florydy do Słowenii. Ścigała się również, z dużymi sukcesami, w regatach przez Atlantyk OSTAR i TWOSTAR. Jako jedyny polski żeglarz jest posiadaczką aż trzech Srebrnych Sekstantów za trzykrotne uhonorowanie jej Nagrodą Rejs Roku. Zdobyła również drugą i trzecią nagrodę w tym samym konkursie. Laureatka Kolosa 2019 za samotny rejs dookoła świata klasyczną trasą wokół trzech przylądków bez zawijania do portów, przygotowany własnymi siłami, bez udziału sponsorów. 

Morskie Centrum Nauki zaprasza na spotkanie z kapitan Joanną Pajkowską w niedzielę 18 lutego o godzinie 16:00, wstęp wolny.

Prowadzenie: Katarzyna Wolnik – Sayna.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.