• <
Baltexpo2023_duży

Wizyta Szefa Obrony Królestwa Norwegii w 3. Flotylli Okrętów

29.01.2016 06:29 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Wizyta Szefa Obrony Królestwa Norwegii w 3. Flotylli Okrętów

Partnerzy portalu

Wizyta Szefa Obrony Królestwa Norwegii w 3. Flotylli Okrętów - GospodarkaMorska.pl

28 stycznia, zakończyła się jednodniowa wizyta kurtuazyjna Szefa Obrony Królestwa Norwegii w 3. Flotylli Okrętów. Goście z zagranicy odwiedzili Morską Jednostkę Rakietową w Siemirowicach oraz Dowództwo 3. Flotylli Okrętów w Gdyni.

Norweska delegacja, z Szefem Obrony Królestwa Norwegii, Panem Admirałem Haakon Bruun-Hanssenem na czele, przybyła o godz. 10:00 do Morskiej Jednostki Rakietowej w Siemirowicach. Po uroczystym przywitaniu przez komandora Romana Bubla, dowódcę MJR, goście z zagranicy zostali zapoznani z ogólnymi zadaniami, przeznaczeniem oraz strukturą wizytowanej jednostki wojskowej. Po krótkiej wymianie doświadczeń, Norwegom zaprezentowano w praktyce podstawowe uzbrojenie i wyposażenie najnowocześniejszej jednostki wojskowej Marynarki Wojennej.

Po półtoragodzinnej wizycie w Siemirowicach, goście z zagranicy udali się do 3. Flotylli Okrętów. O godz. 12:30, kontradmirał Mirosław Mordel, dowódca 3. FO, przywitał Szefa Obrony Królestwa Norwegii w Porcie Wojennym Gdynia. Po przedstawieniu ogólnej struktury, zadań i przeznaczenia największego związku taktycznego Marynarki Wojennej, delegaci z zagranicy zostali zaproszeni na okręt rakietowy ORP „Grom”. Jednodniowa wizyta kurtuazyjna Szefa Obrony Królestwa Norwegii w 3. Flotylli Okrętów zakończyła się około godz. 13:45.

Dziękujemy za wysłane grafiki.