• <
siemens_gamesa_2022

Usuwanie niewybuchu z dna Martwej Wisły

gdansk.pl

21.01.2016 11:54 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Usuwanie niewybuchu z dna Martwej Wisły - GospodarkaMorska.pl

Jak informuje Urząd Morski w Gdyni, 24 stycznia przeprowadzona zostanie operacja usuwania z dna Martwej Wisły niewybuchu pochodzącego z okresu II wojny światowej. Usunięcie ładunku jest niezbędne dla utrzymania bezpieczeństwa żeglugi w tym rejonie.

Ze względów bezpieczeństwa, na czas przeprowadzenia operacji konieczne jest wprowadzenie ograniczeń w ruchu pojazdów i pieszych na terenie Nowego Portu i Westerplatte na czas około 4 – 5 godzin. W Nowym Porcie zamknięte zostaną ulice znajdujące się na północ od ul. Wyzwolenia. Wstrzymana zostanie komunikacja tramwajowa, zamiast której wahadłowo na odcinku pętla Brzeźno, ulice: Oliwska, Wyzwolenia, Marynarki Polskiej, pętla Kliniczna jeździć będą autobusy. Zmieniona zostanie również trasa autobusu 148. Na Westerplatte zamknięte dla ruchu zostaną ulice Pokładowa i Sucharskiego.

W obu przypadkach możliwy będzie wyjazd z terenu zamkniętego, ale bez możliwości ponownego wjazdu, aż do chwili zakończenia operacji.

Dowódca 8 Flotylli Obrony Wybrzeża wyznaczył 10-kilometrową strefę niebezpieczną dla osób kąpiących się, która obejmuje brzeg Zatoki Gdańskiej. Podczas akcji będzie obowiązywał zakaz kąpieli na trójmiejskich plażach (w Gdańsku od wejścia 20 do wejścia 78), które będą zabezpieczały mobilne patrole Policji, Straży Miejskiej, a także ratowników wodnych na quadach i w łodziach. Przy każdym wejściu na plażę zostaną wywieszone informacje o zakazie kąpieli.

Rozpoczęcie operacji planowane jest na godz. 8.00. Termin przeprowadzenia akcji uzależniony jest jednak od warunków pogodowych.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.