• <

Uroczystość z okazji 20 lat polsko-francuskiej współpracy między Radmor i Thales

14.03.2016 09:23 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Uroczystość z okazji 20 lat polsko-francuskiej współpracy między Radmor i Thales
Uroczystość z okazji 20 lat polsko-francuskiej współpracy między Radmor i Thales - GospodarkaMorska.pl

11 marca 2016 roku na terenie Ambasady Francji odbyła się uroczystość z okazji 20-lecia współpracy pomiędzy firmami Radmor i Thales. Przy okazji tej rocznicy, przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej, Ambasady Francji, Polskiej Grupy Zbrojeniowej oraz obu firm świętowali dostarczenie przez Radmor dziesięciotysięcznej stacji radiowej PR4G do polskich użytkowników.

Radmor to przedsiębiorstwo o długoletniej historii i znakomitych, sięgających 1947 roku, tradycjach. Przez lata swojego istnienia firma dynamicznie rozwijała się, rozszerzała asortyment produkowanych urządzeń i świadczonych usług. Radmor jest największym polskim producentem sprzętu radiokomunikacji ruchomej UKF FM – oferuje produkty zarówno przeznaczone na rynek cywilny, jak i wojskowy.

Produkty Radmor od lat służą wojskowym z całego świata. Radiostacje z Gdyni nie tylko znajdują się na wyposażeniu Wojska Polskiego, lecz także w armiach innych członków NATO: Czech, Słowacji, Litwy, Łotwy i Estonii oraz w armiach państw pozaeuropejskich. Sprzęt ten służył wraz z polskimi żołnierzami na misjach zagranicznych w Iraku, Kosowie i w Afganistanie, gdzie przechodził chrzest bojowy i w dynamicznym środowisku działań wojennych dowodził swojej wartości.

Współpraca Radmor z firmą Thales zaczęła się w 1996 roku, kiedy to polska spółka podpisała umowę kooperacyjną z francuską firmą Thomson, która później weszła w skład powstającej grupy Thales. W 1997 roku francuski partner dokonał transferu technologii radiostacji rodziny PR4G, które umożliwiły wyposażenie Wojska Polskiego w nowoczesny taktyczny system łączności bezprzewodowej. Jedenaście lat później, w 2007 roku, Thales i RADMOR S.A. dokonały transferu technologii radiostacji rodziny PR4G- F@stnet.

Przedstawiciele obydwu firm podczas uroczystości ogłosili wprowadzenie Geomux, najnowszej wersji sieciowego „waveformu” PR4G, w celu dalszego wsparcia procesu cyfryzacji Wojska Polskiego w dziedzinie C4ISR.

Radmor oraz Thales wspólnie uczestniczą w ESSOR (European Secure Software Defined Radio), gdzie sześciu europejskich dostawców współpracuje na rzecz opracowania europejskiego standardu dla platform SDR oraz koalicyjnego „waveformu” sieciowego o wysokiej przepływności. W 2015 roku, dzięki wspólnemu zaangażowaniu zrzeszonych podmiotów, w szczególności Thales oraz Radmor, udało się zakończyć pierwszą fazę tego projektu.

„Dwie dekady współpracy z firmą Thales zaowocowały wieloma pozytywnymi zmianami w naszej firmie. Możemy oferować polskiej armii najnowocześniejszy sprzęt, nie tylko wyprodukowany, ale również udoskonalany u nas w Polsce. Współpraca dwustronna z Thales oraz ta prowadzona w ramach europejskiego projektu ESSOR, wzbogacają nas o wiedzę, umożliwiającą opracowanie narodowej platformy łączności spełniającej potrzeby Sił Zbrojnych RP. Mam nadzieję, że kolejne lata przyniosą obu naszym firmom wiele korzyści.”
Andrzej Synowiecki, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Radmor

"Thales jest obecny w Polsce od początku lat 90tych. Udało się nam zbudować silne relacje z polskimi partnerami, czego Radmor jest doskonałym przykładem. Udana współpraca z Radmor dała nam możliwość transferu naszych technologii i przedstawienia nowoczesnej oferty dla polskiej armii. Będziemy kontynuować naszą współpracę poprzez wspólne projekty w celu spełnienia potrzeb planu modernizacji Polskich Sił Zbrojnych. Współpraca z Radmor jest doskonałym przykładem zaangażowania Thales w rozwój przemysłu w Polsce. Dostarczanie światowej klasy rozwiązań dla naszych klientów poprzez udane partnerstwo z polskimi przedsiębiorstwami jest kluczowym aspektem modelu operacyjnego naszej firmy."
Paweł Piotrowski, Prezes Zarządu Thales Polska

O Radmor
RADMOR S.A. jest dostawcą urządzeń łączności taktycznej dla Wojska Polskiego i armii wielu państw. Oferta wojskowa obejmuje radiostacje programowalne R3507, radiostacje osobiste R35010, radiostacje doręczne R3501, zestawy przewoźne V3501 oraz urządzenia plecakowe i pokładowe z rodziny F@stnet. Do tych urządzeń oferowana jest szeroka gama akcesoriów. Jesteśmy także integratorem systemów radiokomunikacyjnych TETRA i DMR dla klientów cywilnych. RADMOR uczestniczy w europejskich programach badawczo-rozwojowych (m.in. ESSOR) oraz w polskim programie modernizacji środków łączności taktycznej.
RADMOR S.A. jest firmą o polskim kapitale, której akcjonariuszem jest w 99% firma WB Electronics S.A.

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 39037,00 $ tona -0,61% 26 paź
 Cynk 3455,00 $ tona -1,57% 26 paź
 Aluminium 2830,00 $ tona -2,95% 26 paź
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.